Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Минуси на двойна изолация

Публикувано от bulhomes 
Re: Минуси на двойна изолация
24-01-2008 - 11:57:05
Тази стеничка от 7 см ей така във въздуха отпред, тук няма да се одобри още на проект. Сигурно това място в Канада, което имаш предвид не е сеизмична зона.
Don
Re: Минуси на двойна изолация
24-01-2008 - 13:48:17
r_stoma,

днес прегледах немския DIN и няма такова нещо като двойна изолация.
правилото при тях е външна изолация. Вътрешната се ползва по
изключение - примерно при саниране на сгради, които са паметници на
културата и не могат да се пипат фасадите.

Твоят познат да не би да има предвид дървени къщи – единствено при тях имаме
такъв случай. Ето един пример на дървена конструкция с двойна изолация.

Re: Минуси на двойна изолация
24-01-2008 - 23:07:55
Боби, тази 7 см. стеничка не носи нищо. Тя просто предпазва от атмосферни влияния и оформя фасадата на къщата. Естествено създава още една бариера против студа или горещините!!!
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 08:51:32
Естествено че не носи нищо друго, но трябва да може да носи себе си. Ако се захване с плочите ще има големи термомостове.
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 09:56:38
Да. Просто така никъде незахваната тухлена зидария в България е неприложима. Изобщо защо в този форум се предлагат всякакви строителни технологии, защото германците/японците/канадците и други висши раси така правели? Помислете първо дали са приложими за българските климатични и геоложки условия, както и дали не противоречат на българското законодателство и строително-технически норми.
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 13:52:34
pe6o, прав си, спор няма !
Искам само да споделя, че когато преди 20-на години видях за първи път в Германия тази система : лицева тухла/изолация/зидария/изолация/пароизолация/финиш,
то направо бях поразен от ..... културен удар. Искаше ми се споделя с всички. Дори като факт. Нямах представа дали това се вписва в строителните норми на Бг.
Тук в Бг по това време темата с модерните изолации беше пълно табу.

В тази връзка се сещам за един въпрос.
Отдавна не съм виждал тук фасада изпълнена с лицеви тухли. Имаше едно време едни такива малки тухлички, палени на много висока температура, здрави, ама къде ли ги правеха ?? Използваха ги само при скъпи, претенциозни сгради.

При какви условия са допустими сега ?
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 15:01:40
Има си клинкерни такива за целта. И вносни и български.
До 1см дебели са и се лепят с лепило или теракол.
Мене ми е рано още, ама като му дойде времето кам такива съм се ориентирал, особенно за 1 етаж на къщата.
Според мене е най добрия финиш сравнено с каквато и да е мазилка.
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 17:31:01
avatar
Ако обекта е на силно запрашено място мерака по тухлите изчезва като сняг през август. Направиш го и като видиш какво се събира по фугите ..... Ако обекта е "по-настрана" - става. Следва въпроса как ще ги залепиш върху външната изолация (ако има такава) ...
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 17:56:28
Petar,

Знам ги тези т.н. клинкери.
Ако те интересува, можеш да ги видиш монтирани на една нова, малка кооперация, която е в София, близо до пресичането на Ф.Ж. Кюри с Ч. Дарвин. Там точно ул. Дарвин прекъсва, но ако ти е интересно, ще обясня по-подробно.
Случайно видях, как лепеха с някакво спец. лепило паднали при първоначалното лепене плочки.

Аз под фасадни тухли имах пред вид вещо друго. Едни такива около 7 х 7 см. и дълги вероятно колкото нормална единичка.
Не съм виждал да се прилагат такива в последно време.
Don
Re: Минуси на двойна изолация
25-01-2008 - 17:59:30
Клинкерът се анкерира през изолацията към стената и няма опасност да падне.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход