Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Минуси на двойна изолация

Публикувано от bulhomes 
Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 11:50:39
Някъде бях чел, че е лошо да се прави външна и вътрешна изолация едновременно. Бих се равал, ако някой ме подсети защо?
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 12:18:11
Не съм чувал такова нещо. Поскоро обратното. Например в Германия се прави задължително така - външна и вътрешна едновременно. Но ще ми е интересно да чуя и др. мнения.
потърси из форума назад има доста информация
22-01-2008 - 13:05:44
avatar
[forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 17:04:01
Правилно си прочел. Може да прочетеш и тук във форума. Например в тази тема обсъждаме въпроса. С две думи: вътрешна изолация се слага, когато неможеш да сложиш външна или външната не е достатъчна. Предимствата на само външната са: по-добра топлинна инерция; по-малка вероятност от поява на конденз или задържане на влага. Ако някой те убеждава, че трябва да се направи двойна изолация се съмнявам, че има интерес да те натовари финансово. Иначе може и тройна да сложиш...
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 17:11:57
avatar
По-добре е по-дебела външна изолация, ако климата около Вашето жилище изисква това...
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 22:16:38
Благодаря на всички за отзивите. Външна смятам да сложа, защото така се строи вече (напоследък обаче все по-рядко срещам външна изолация с каменна вата, а мисля, че беше най-доброто). Но тъй като ще е вила, т.е. няма да я ползвам постоянно, мислех и вътрешна - вата и кнауф - за по бързо затопляне на стаите.
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 22:40:23
Да. За по-бързо затопляне ще има ефект, но заслужава ли си оскъпяването помисли?
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 22:47:09
че ако става дума за вила дето ще си от дъжд на вятър - за какво ти е външна изобщо ? Вътрешна е достатъчно.
Освен ако не си паралия.....

Това не е аргумент "така се строи вече", кара ме да се :}

Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 23:02:44
Добре де - така или иначе ще я измазвам със скеле отвън - няма да ме заболят още 5 см EPS. Мисля че около10-15 лв на квадрат ще ми е по-скъпо, но вдига цената много при евентуална продажба после.
Re: Минуси на двойна изолация
22-01-2008 - 23:13:17
avatar
При всички положения няма да си навредиш с двойната изолация, ако ти излиза бюджета.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход