Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

гипсокартон + сняг = проблем...

Публикувано от DarkRow 
гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 21:33:20
Здраейте!

През лятото на 2007 си сложих вътрешна изолация от гипсокартон в кухнята. Живея на последния етаж в шестетажен блок. От както заваля силно сняг, външната стена се намокри отвътре. Водата проникна и напои гипсокартна. sad smiley Външна изолация все още нямам, защото правих много голям ремонт и не ми стигнаха финансите... Въпросът ми е как да го оправя и има ли начин въобще? И какво може да причини тази влага? Благодаря ви предварително! smiling smiley
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 21:40:49
За вълка говорим, а он у кошарата. Погледни една една тема нагоре
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 21:55:45
Видях темата! Но там обсъждате плюсове/минуси на гипсокартона. Моят въпрос е друг - какво да направя с тази влага и какви щети може да нанесе тя? :ami:
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 23:07:07
avatar
Ето още едно доказателства, че нещата трябва да се правят(включително и консултират) от специалист и да не се реализират половинчато. За съжаление поради факта че не сте разчели финансите или сте разчитали на зима като миналата сте решили да изхитрувате природата и ефекта от резултата е кофти за Вас. Решението? Много просто - демонтаж на целия детайл (не разбрах има ли вата зад картона и стената от какъв материал е; също не разбрах каква Ви е дограмата; не разбрах дали и Вие лично сте си слагали картона или Ваш приятел или специализирана бригада/фирма) в един следващ момент в койта са изпълнени необходимите и достатъчни условия за реализация на мероприятието в цялост. Плъзнала ли е веднъж водата по картона няма спасение. Кофти е че много хора хвърлят и без това трудно изкараните пари за половинчати решения, които накрая им излизат по-скъпо. (Те англичаните отдавна са го казали - Не съм богат ...).
Abu
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 23:19:07
Сигурно има начин да се направи нещо, но още е много рано. Първо - да се справите с теча. После стената да изсъхне и накрая вече се мисли за гипсокартона. Значи някъде април-май... Ако сте слагали от зеления гипсокартон, може и да издържи дотогава. Белия по-добре да се демонтира, ако е мокрен, че да не вземе да падне върху някого.

ПП Ремонт се прави отгоре, отвън и тогава отвътре.
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 23:39:17
avatar
Quote

ПП Ремонт се прави отгоре, отвън и тогава отвътре.
Ама кой да пита....
Abu
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
04-01-2008 - 23:46:16
Е, то пък остана и втори път така да я направи...
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
05-01-2008 - 00:05:16
avatar
И аз не вярвам...
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
05-01-2008 - 00:33:44
(Те англичаните отдавна са го казали - Не съм богат ...).
Nikiforoff...malka korekcia samo...tova sa go kazali evreite..smiling smiley ne, che ima znachenie.... smiling smiley


www.tecyhnopipe.bg
Re: гипсокартон + сняг = проблем...
05-01-2008 - 00:34:25
opaaa..izviniavate...ne nikiforoff, a Nikoloff...smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход