Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за трансформаторно масло и дървения...

Публикувано от Boby 
Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
03-01-2008 - 12:34:21
Значи имам възможност да си купя някакво количество трансформаторно масло - ново или отработено. Идеята ми е да го използвам за третиране на дървената обшивка на покрива от вътрешната страна, но над изолацията и без да третирам сачака отдолу. Както и за стрехите - ламперията и видимите части на гредите отвън. Твърдят, че освен против инсекти това помагало за запазването на дървенията от слънцето и дъжда... Особено за челните дъски - има ли изобщо лак който може да издържи на слънцето???
Какво мислите - добра идея ли е и какво масло да е - ново или отработено? И как се третира - 1 или 2 ръце, да се нагрява ли предварително и колко?
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
03-01-2008 - 18:48:05
Не е особено добра идеята. Наистина пази от водата, но един път нанесеш ли масло, край. Доживот си го нанасяш. По добре с хубав лак. Сега вече има такива. Скъпи са но са хубави. И те не са вечни, но........
Ако все пак мажеш с масло, го загрявай.
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
03-01-2008 - 21:59:08
avatar
Това упражнение го направих на моята вила преди години и казвам смело че е изключително неудачно, да не кажа тъпо.
Далеч по-добре е да се ползват материалите по предназначение и по технология. Колегата каза - има си съответните лакове.
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
04-01-2008 - 11:21:06
Eто, че тук съм съгласен с нниколофф. Аз отработено двигателно масло ползвам за колците на доматите в частта им която се забива в земята. За по-отговорни конструкции си има безири, байцове, лакове, бои... А трансформаторното с какво се различава от двигателното?
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
04-01-2008 - 15:34:16
avatar
Quote

А трансформаторното с какво се различава от двигателното?
Визкозитета му е по-голям и позволява що-годе равномерно попиване дори и в широколистни видове. За иглолистните - попива доста по-бързо от моторното и се предпочита от по-мързеливите юзъри.
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
04-01-2008 - 19:25:24
Ясно. Мерси! Аз пък рекох, че едното е за трансформатори, а другото за двигатели. winking smiley

Ако някой препоръча на питащия какъв препарат за дърво да използва ще ми е интересно и на мене.
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
04-01-2008 - 19:42:34
Използвал съм различни грундове за дърво - против гниене , синя плесен , дървояди и влага. Според мен всичките дървени елементи да се обработят с грунд , а видимите части с лазурни лакове , най-добре за мен са такива на водна основа /фирмите - DUFA , SOKRATES и др. има също и родно производство/
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
04-01-2008 - 22:40:50
Точно така. Лак на водна основа с УВ защита - повече издържа на слънце.
По добре не български. Нашите все още не са на нужното ниво. Ако цената е основен фактор, да. Ако обаче не е най важното, вземи хубав лак на реномирана фирма.
Re: Въпрос за трансформаторно масло и дървения...
04-01-2008 - 22:57:15
avatar
Ето тук - [ecosbg.com] могат да дадат доста отговори на въпросите Ви, дори да не купите нищо от тях...

А трансформаторното наистина се използва в трансформатори, а двигателното - ясно е ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход