Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Всъщност има ли къща?

Публикувано от mimi70 
Re: Всъщност има ли къща?
09-01-2008 - 20:46:39
Ми, как да се отнасям към бай Иван, дека сеемдесе годин тесла му на шиу през рамо бичкиу и сега ми дава конструктивна експертиза?
Re: Всъщност има ли къща?
13-01-2008 - 19:25:37
Здравейте всички, който сте много съпричастни към всякакви логични и не логични въпроси.
Наскоро питах за възстановяване на съборена къща в собствен реституиран имот.
Сега обаче ме заинтригува бъпроса на mimi.
Преди 20 тина години купихме една подобна къща/ е беше обитаема/, но материалите бяха същите. Тогава и през ум не ни минаваше за реституция.
Една две години се опитвахме да прекарваме летата с децата си там без никакви ремонти, ама не беше особенно удобно.Тогава решихме да събориме старата къща, да използваме каменното мазе,всички стени които бяха камени и като запазим пропорциите да построим същата къща, но със нормални материали и с разпределние, което би ни било удобно.
За няколко години направихме това, което искахме от къщата, но остана да се борим с всичко около къщата, което правим и до днес.
Желая Ви успех.Убедена съм, че това е по добър вариант от цялостно събаряне.
Re: Всъщност има ли къща?
15-01-2008 - 14:43:35
Според мен категорично е възможен ремонт, като се запази конструкцията. Тези къщи имат перфектна топлоизолация. Правили сме ремонт на почти същата къща в село Доганово. Покрива е напълно възможно да може да се използва, керемидите - също.
Re: Всъщност има ли къща?
19-01-2008 - 14:33:16
mimi70 ,

Само да коригирам : мнението ми е , че къщата може да се ремонтира , като се запази съществуващата конструкция и се изградят наново таванския гредоред и покрива. Относно изпълнение на таванска плоча - за мен това е пълва безсмислица и допълнително харчене на пари.
Бай Златко / с цялото ми уважение към него / като е бил в активна възраст , е строял предимно бетонови къщи и затова ви предлага плоча . Както виждам и вие сте за плоча , защото не осмисляте другата по-лесна алтернатива .
Разиграйте с Бай Златко единия и другия вариант.
УСПЕХ!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход