Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Всъщност има ли къща?

Публикувано от mimi70 
Re: Всъщност има ли къща?
26-12-2007 - 02:01:31
Браво Мими70!
Това е форумът тук!Благодарение на него,ти стигна до решение!Действайте и не се двоумете!Направете една хубава къща ,с която да се гордеем вси4ки тук....дори и песимистите/аз не сам от тяхsmiling smiley!
Весела Коледа!
Re: Всъщност има ли къща?
26-12-2007 - 09:11:01
Абе кви стоманобетонни колони и фундаменти ше лееш в калта? Тия стени са от кал, доколкото виждам, а не от печени тухли. И гредоред наново = то по-добре дървена къща нова. За тия пари и разправии ше направите нова къща. Или тръснете едно готово бунгало. Нали е само за теферич лятото? Няма нужда да е толкова масивно.
Re: Всъщност има ли къща?
26-12-2007 - 11:13:02
Честито Рождество Христово на всички , да сте живи и здрави вие и обичните ви хора около вас.

Виждам , че с пълна пара се дискутира темата , явно не сте ходили на Христовден или рано сте изтрезняли.

Доста мнения и препоръки. Никой обаче не отговаря на въпроса заглавие на темата , който трябва да бъде написан по друг начин - КОЙ ВИЖДА КЪЩА НА ТЕЗИ СНИМКИ?

Отговорите са два - ДА ИМА КЪЩА и НЕ НЯМА КЪЩА.

Ако човек вижда къща , прави ремонт на тавански гредоред и покривна конструкция/частично нови или напълно нови/ , което е основно и вече по желание различно оформяне с цвят на мазилки , каменна облицовка на цокъл и т.н.
Какви са тези бетонджийски мераци за фундаменти , колони , греди . Като сте тръгнали така , ударете една плоча , вдигнете още един - два етажа / да има и децата къде да правят купони един ден - на всяко дете по етаж/ и проблема е решен.

Ако човек не вижда къща , тогава по-добре да събори съществуващата , отколкото да укрепва по стандартния начин за укрепване на тухлена конструкция с фундаменти , колони и греди. Ако ще е така , то тогава за какво ще се пазят кирпичените стени , които навсичко отгоре са и дебели 50-60 см доколкото разбрах. При такъв вариант е по-добре да се бутнат за да се икономиса площ. А замисляли ли сте се , че кирпича е с най-добри изолационни качества и превъзхожда 25 см. тухла?

Проблема е в това кой какво вижда и чувства. Това не се налива с фуния в главата и света е пъстър защото сме различни и трябва да се зачита свободата на избора на всеки , но и всеки след като е направил избора си трябва да носи отговорността си , а не да вади при неуспех други виновни.

Виждам , че доста се котират препоръки , забити като пирони в стената и план график , което ме накара да пиша тези редове .

Не е важно човек какво ще направи в момента , важното е да има и да вярва в правилната посока. Времето доста често играе отрезвяваща роля .


Мими , желая ви успех ! Използвайте поговорката , три пъти мери - един път режи. Дано през новата година ви осени по-скоро ..... ВДЪХНОВЕНИЕТО.






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-26 11:16 от argonavt.
Re: Всъщност има ли къща?
26-12-2007 - 11:29:53
Не маловажен проблем е и финансовия . Ако имате стотинки в излишък , да дойдем до Козлудуй да ви сурвакаме , пък и ще опитаме от прословутата ракийка . Ако нямате много стотинки , бая сурвакане трябва да падне , за да стане и къщата. :} spinning smiley sticking its tongue out :}



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-12-26 20:02 от argonavt.
Re: Всъщност има ли къща?
26-12-2007 - 15:03:39
mimi70 Написал:
-------------------------------------------------------
> Zestate, с мъжа ми май сте астрални братя!
> Ако не гледаше тв в другата стая, щях да помисля,
> че той е написал това.
>
> ПП Апартамента не го напускам, особено при тия -
> 6 С в момента и при разкошното парно, но лятна
> къща ще имам, запалих се, а живота досега е бил
> щедър към мен и знам сладостта на сбъднатите
> мечти.

Като сме на едни години smiling smiley Явно мислим еднакво!
Re: Всъщност има ли къща?
26-12-2007 - 19:34:40
Тази къща от линка в "Направи си сам" е плетарка т.е. дървена носеща конструкция и стени от плет измазани с кал, а вашата ако е кирпичена т.е само кал.
Re: Всъщност има ли къща?
09-01-2008 - 16:12:02
Само да засвидетелствам моето голямо уважение към zestate!

Вчера мъжа ми е ходил с един от най-добрите майстори в града за да даде мнението си за ремонт и евентуално да поеме ремонта на къщата - има си бригада.
Бай Златко /майсторът/ е около 70 год. и цял живот е бил строител. След като се е пенсионирал е строил и ремонтирал десетки къщи в града, включително и кирпичени.
Мнението му е, че къщата подлежи на ремонт, като в общи линии е преповторил мнението на zestate /едва ли чете във форума :} /.
Единственото, което го е впечатлило е здравината на стените и тяхната дебелина - 60 см. Казал е, че такова чудо за пръв път вижда и че поради здравината на стените не са необходими укрепващи колони. Спокойно стените щели да носят тавана.

zestate, чест и почитания към теб, че само по снимки успя да се ориентираш в обстановката, имаш талант за строител! Ако работиш нещо друго - веднага се преориентирай....


Сега си припомних, че и Аргонавта е изразил подобно мнение.
Бях за събаряне, но вие, момчета, заедно с моичкия ме убедихте за ремонт. Като четох какъв разход на средства е новото строителство - не, благодаря. Още повече, че това ще е лятна къща, в която ще се преспива двадесетина пъти годишно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-09 16:39 от mimi70.
Re: Всъщност има ли къща?
09-01-2008 - 16:46:07
По професия съм информатик, но вече съм поел "курс към преориентация" smiling smiley
По тоя начин сме правили ремонт на стара къща на село, беше в по добро състояние от вашата, минахме само с плоча долу и една - две помощни колони.

Радвам се че сте намерили добър стар майстор, сега няма такива строители... а най ценното е че ще си спестите всички главоболия по проектиране и узаконяване... Успех!
Re: Всъщност има ли къща?
09-01-2008 - 20:32:25
Абе, народа го е казал още навремето: Нема файда, дека сте училе! щом бай Иван, дека е на сеемдесе годин, може да даде конструктивно менение, че няма нужда от колони, по-добре да закрият университетите и да нема вече инженери. Също и да отменят ЗУТ, МУТ и всички строително-технически норми!
Re: Всъщност има ли къща?
09-01-2008 - 20:35:58
Пешо струва ми се че се отнасяш доста подигравателно. Може би си съвсем прав ако бай ти Иван тръгне да строи Mall of Sofia или някой блок... но за къща на 100 години от миналия век ще е много по ценно неговото мнение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход