Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Всъщност има ли къща?

Публикувано от mimi70 
Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 13:34:19
Хехехе.....ами то какво и е сега на къщата?!smiling smileyЕй сега ще дойде пролетта-отвън една масичка,няколко чуканчета,салатка....и ракийка.Добре де,добре....ракийката от менsmiling smiley
Весели празнициsmiling smiley
Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 13:48:12
Тази, която е харесала на Пешо съм я снимала в с. Чифлик, Троянско.
Абе, не знам какво е това влечение към кирпичарките у мен, ама имам "симпатия" към тях. Но и троянския край е много красив, а ние сме доста далеч от там. Другата къща се намира в Козлодуй. Самото място, като такова е неописуемо живописно, в сравнение с всички други в този град. Доста сме обикаляли и макар, че града е малък и живея там отдавна не съм предполагала за тази улица. Гледката е към р. Дунав. Жалко, че не я снимах. Това ни хареса, защото хем е в града, хем е леко встрани от другите къщи.

Мъжа ми от сутринта смята плътност на желязо, литри, килограми, необходима арматура за опаска, голям майтап, яко се е запалил :}
С чичо Гугльо открихме това

ремонт на кирпичена къща

Приемаме начинанието като авантюра, май вече съм съгласна да ремонтираме, пък ако нищо не стане, ще му мислим за ново. Намерихме си хоби у дома :}
Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 13:58:35
venciev, абсолютише си прав, ама и малко екстри няма да навредят!
Весели празници и на теб! Ще пием ракия, да зна'йш :]

Ако от това нещо стане къща обещавам да разкажа и нафотам целия процес!
Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 15:43:25
Венци ,

голям привърженик съм на възрожденската архитектура и напоследък съм убеден , че това може да се постигне и днес . Къщата от преди 100 и повече години има душа . Днес ние строиме набързо , без да изпипваме много неща и обръщаме прекалено много внимание на новости , които не са кой знае какво. Темата е доста обширна и голяма и не искам да я зачеквам сега. Иска ми се тази къща да се обнови и да заприлича на твоите , които си реставрирал . Да носи същия дух.Така и не искаш да ми изпратиш снимки на къщите , върху които си работил. Спокойно , не съм ти конкуренция, но мисля , че всеки от нас набрал малко опит в старите къщи трябва да пропагандира и показва алтернативата на бетона и грандоманщината. Моето усещане е , че напоследък много българи се обръщат към корените си и има търсене в тази посока . Това показва и по-горния линк на мими70 с реставрацията на кирпичената къща.
Дай боже повече българи да са като теб и да запазват старото, а и да градят ново в хармония. Желая ти весели празници и успехи.

мими70 ,

това , че сте ентусиазирани е много добре . Аз предпочитам дървената конструкция и мисля , че има доста предимства пред стоманобетона. Смятайте варианта с бетон и бетонови фундаменти , но не изключвайте възможността да направите подобренията само от дърво. В крайна сметка имате модела на дървена конструкция пред вас.
От двата примера , които даваш приветствам първия , в който е запазена кирпичената конструкция . Втория според мен не е удачен и то най-вече заради стоманобетоновите елементи , които са въведени като фундаменти , колони и греди. Архитектурата губи много.

От вас терена , от Венци ракийката , а от мене рибката. Голям купон ще падне.

Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 17:58:05
Напълно съм съгласен с теб аргонавт!Затова и аз съм тук,защото наистина много оби4ам и ценя възрожденските къщи и ми е приятно да обсъждаме тази тема,защото винаги 4овек има какво да научи.Кажи ми къде да ти изпратя снимки-имам много.Тук не знам как да ги кача.
А за рибката и аз ще се включа-от Свищов съмsmiling smiley
Весела Коледаsmiling smiley
Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 18:11:15
Венци ,

Изпращам ти лично съобщение с мои координати.

Всела Коледа!
Re: Всъщност има ли къща?
24-12-2007 - 21:17:17
Категорично е за събяряне това нещо:

1. Ако тръгнете на писта реконструкция не си ли мислите че няма да минете без проект за реконструкцията. Архитекта и конструктора ще набутат в това чудо толкова много желязо и бетон и може и да не харесат основите ( ако въобще има такива) че свят ще ви се завие.Нормите на проектиране вече са железни ( с много желязо се прави всичко).

2. Изграждане на нова лека конструкция ( полумасивна с много дърво и леки покривни конструкциия) която да поеме функциите на вила. Тук се има впредвид че старата постройка се изнася с фадромата което е също пари.

3. Малка сглобяема къща ( също не много евтин вариант)

4. Ако съпруга ти ако скучае толкова , това може да му уплътни следващите няколко години за реконструкция с бригади циганори и собствени усилия. Не искам да прозвучи като чер хумор но ако не е за тази работа и не е корав по душа , първия инфаркт идва твърде рано.

5. Ако сте щастливо семейство преценете дали си струва да си разваляте живота с една съборетина ( с парите които ще набутате в тази гробница доста лусозни почивки ще можете да си позволите.

6. И последно, ако сте мераклии, не слушайте чужди мнения. Мислете и си го правете както вие си го искате.

Айде успех :-)
Re: Всъщност има ли къща?
25-12-2007 - 23:40:07
Мими,
поздравления от мен за желанието да напуснете апартамента и да си подсигурите приятно и спокойно кътче за отдих!
Ето и моето мнение:
Къщичката изглежда прекрасна и подлежи на 100% възстановяване. Тя е изкарало повече от 100 години и може да изкара поне още толкова!
Ето и моето мнение: Ще се наложи да откриете покрива. И да развалите кара-тавана. Т.е. да оставите къщичката само по стени!

После следва очистване на пода и отливане на бетонов фундамент. Доколкото видях има ъглови носещи греди, кото следда да се извадят и да се налеят укрепващи бетонови колони. Върху тях наливаме бетонови греди (които лягат върху колоните и спъват стените отгоре). Следва нов гредоред на тавана (вместо разкарания черен таван). Нови столици и нов покрив. (Ползвате старите керемиди). Измазване отвън и отвътре (с максимално близка до старата мазилка). Тавана под гредите с каменна вата и сачак отдолу. Нова дограма. Изолация върху бетоновата плоча и замазка.

Re: Всъщност има ли къща?
25-12-2007 - 23:46:18
Иване,

1. Още от тая точка ми става ясно, че според теб "къщата" в тоя вид няма бъдеще. Още съм в процес на размисъл и един ден я събарям, а на другия ремонтирам. При мъжа ми глаголът е само ремонтирам. То у наше село и без проект ще стане реконструкцията /то 5 и 6 блок на АЕЦ-а са строени без проекти, на база проект 1-4 бл., ти за тая къщурка.../ :}

2. Тоя вариант не съществува. По добре нещо по масивно, макар и малко. Нещо с камък, с етно звучене ми се иска...

3. Виж т. 2

4. Щастливо женени сме, не мой така... "бригада циганори" ми звучи като последващо лечение в Нареченски бани.

5. Виж т. 4. Не сме се щадили откъмто луксозни почивки, ама всяко нещо има своето очарование.

6. Мераклии сме, но наистина много сериозно ще пообмислим нещата.

Всички мнения дотук ми бяха от полза. Искрено благодаря, хубаво е, че има такъв форум. Съпругът ми чете и той мненията тук и мисля, че ще вземем разумно решение.

Успех, бъдете здрави! smiling smiley
Re: Всъщност има ли къща?
25-12-2007 - 23:53:18
Zestate, с мъжа ми май сте астрални братя!
Ако не гледаше тв в другата стая, щях да помисля, че той е написал това.

ПП Апартамента не го напускам, особено при тия - 6 С в момента и при разкошното парно, но лятна къща ще имам, запалих се, а живота досега е бил щедър към мен и знам сладостта на сбъднатите мечти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход