Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От сифона на банята мирише на канал

Публикувано от Luppy 
Re: От сифона на банята мирише на канал
09-06-2006 - 18:59:32
4овек, Стефан благодаря за вниманието.

Stefan Написал:
-------------------------------------------------------
.......... Григоров просто препоръчва ако канализацонната тръба от къщата не отива в канал, а в септична яма, то нейното вливане да се изпълни така, че да е под нивото на мръсната вода в ямата, в протижен случай (ако е над) ще тегли към каналите, баните, дори и да има вентилация на покрива, пак има опасност преминаваики покраи изсъхнал сифон да замирише - е, ако няма клапи...........

Кажваш "ще тегли" - не е ли това целта. От вентилацията на ямата през канала до покрива да става проветряване? При "запушено" отдолу като как ще става вентилирането?
После като как изхода на канала да бъде "под вода" - съвсем на дъното ли?
А след след "изгребване" къде ще бъде? Нещо ме притеснява.
Един приятел има яма - така си купи къщата. Канала му се влива високо. Та цитат: "Нещо взе да мирише, трябва да погледна ямата да не се напълнила, че отдавна не съм я гледал?" Скоро след това я изгребва. После не имало проблем и не е ствало дума.
Та такива ми ти работи. Оставам в неясност. sad smiley

Стефане, какво значи "стремежа ми е максимално да избегна наклоните от мин. 2% за вливане към тези вертикали" ? По-полегато или обратното?
За дебелите тръби предполагам визираш тези оранжевите, мисля на Рухау ~ 3mm.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход