Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От сифона на банята мирише на канал

Публикувано от Luppy 
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 10:03:30
Ами аз съм фирмаsmiling smiley Не трябва да ми вярвашsmiling smiley
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 10:43:36
Знам че си фирма,

Но мненията ти в доста случаи са логични и не защитават само една и съща идея.
Така че ти желая успех в бизнеса.

Поздрави
Иво
Re: От сифона на банята мирише на канал
27-01-2006 - 23:24:59
Ако има септична яма а не канализация и не е направен сифон на тръбата или тръбата не е под нивото на мръсната вода в ямата ще мирише в къщата. Решението е просто да се удължи тръбата и да се потопи за да не вкарва в къщата през сифона въздух от ямата. Ако не сте със септична яма значи проблема е друг
Re: От сифона на банята мирише на канал
29-01-2006 - 18:40:59
Григоров Написал:
-------------------------------------------------------
> ........ Решението е просто да се удължи тръбата и
> да се потопи за да не вкарва в къщата през сифона
> въздух от ямата. Ако не сте със септична яма значи
> проблема е друг

Колега, да помоля да препотвърдите горното, с евентуално и др. разяснения.
По моите (лъишки) представи входа от къщата в септ. яма "трябва" да бъде високо за да може цялата система да се вентилира през вертикалния канал към отвора на покрива. Иначе такава вентилация май няма да работи.
Практически как може да се държи нивото в ямата винаги над тръбата?
Явно някъде греша или не съм разбрал?

Re: От сифона на банята мирише на канал
08-03-2006 - 16:31:15
Ivo_HK е прав. При мен е същият проблем. Къщата ни е стара и тръбата не е изведена и обираме миризмите на трите етажа под нас. Молихме майстора, който ни правеше банята да я изведе догоре, но точно над нея имаше трегер и много бетон и той се отказа, като идеята му беше да ни сложи два ес-образни сифона, за да не мирише. Но това не помага. Имам огромен прозорец и въпреки това пак си мирише. Така че, изходът е да си изведете тръбата.

Поздрави и успех!
Ako niama otdu6nik na kanalizaciyata nad pokriva, to pri vsiako puskane na vodata v toaletnata se obrazuva vakuum, koito izsmukva vodata ot sifona i sled tova miri6e.
Moje da pomogne protivovakuumna klapa na vertikalniya kanalizacionen klon ili na samata mivka. Tazi klapa puska vazduh v kanala navatre, no ne puska mirizmite navan, ne dopuska sazdavane na vakuum i taka vodata v podoviya sifon se zadarja po dalgo i po dalgo vreme ne miri6e.
Razbira se ima mnogo -"mente " podovi sifoni, v koito vodata e mnoga malko i te vinagi miri6at.
До drivanov, 4ovek
09-06-2006 - 12:09:59
С извинения за отклонението от темата на Luppy. Мисля не голямо, защото нещата са аналогични.

Господа,
Моля да погледнете мнението на Григоров. Според мен то противоречи на изложеното от Вас за вентилирането на каналите. Мисля, че и при септична яма логиката трябва да е същата, като изложената от Вас.
Ако това е така, още едно въпросче:
Наумил съм си да изведа тази вентилация под стрехата в района на билото - с чупка от ок. 2м. "полухоризонтална част" в най-горната част. Съображение - да не се компрометира покрива. Въпросната фасада е "на север" в Софийско.
Има ли съществен проблем?
Благодаря.
Re: До drivanov, 4ovek
09-06-2006 - 12:19:22
Според мен няма проблем вентилирането да има хоризонтална част. Ама най-добре си питай проектанта дали няма проблем. АЗ така правя - като правя промени звъня на проектантите дори да съм сиурен, че няма да има проблем. Най-малкото показваш уважение.
Stefan
Re: От сифона на банята мирише на канал
09-06-2006 - 13:24:57
Любо, мисля че няма никакво противоречие. Григоров просто препоръчва ако канализацонната тръба от къщата не отива в канал, а в септична яма, то нейното вливане да се изпълни така, че да е под нивото на мръсната вода в ямата, в протижен случай (ако е над) ще тегли към каналите, баните, дори и да има вентилация на покрива, пак има опасност преминаваики покраи изсъхнал сифон да замирише - е, ако няма клапи.
Обикновено септичните ями също се вентилират с отдушник - при мен поне е така проектирано. Имам два хоризонтални канала на 110, като в единия се оттичат толетните (те са 3) а в другия другите води, отделно стремежа ми е максимално да избегна наклоните от мин. 2% за вливане към тези вертикали и където може пускам вертикални на Ф50 - например за мивката в кухнята, като ги вкарвам в разводките на основните веже в основата на къщата - още не сме направили обратния насип и мога да си връзвам на воля.
Единственото ми притеснение е, ако утре нещо даде фира как ще къртя запечатката, затова слагам дебелостенни тръби отдолу, не обикновените ПВЦ.
Иначе и при мен двата вертикални щранга са изведени на над метър над покрива в нещо като комин.
Georgi B
Re: От сифона на банята мирише на канал
09-06-2006 - 13:57:54
При мен по проект не бяха изведени,но аз ще ги удължа да излезнат над керемидите.Дали трябва да е 1 метър нагоре?Мислия да ги сложа ж керемиди с отдушници!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход