Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

От сифона на банята мирише на канал

Публикувано от Luppy 
От сифона на банята мирише на канал
20-01-2006 - 09:24:05
Моля за мнение каква би могла да е причината за тази гадна миризма и дали със смяна на сифона на пода нещата ще се оправят?
Благодаря
Re: От сифона на банята мирише на канал
20-01-2006 - 09:32:15
Ако няма вода в сифона ще мирише, няма какво да спре миризмата. Но ако има виж дали няма някъде дупка в извивката, обикновено има такава запушена с тапа за сервизни нужди, ако е отпушена, ще мирише оттам.
Re: От сифона на банята мирише на канал
20-01-2006 - 09:35:38
Послушай Боби и го напълни с вода да видиш дали пак ще мирише.
Luppy
Re: От сифона на банята мирише на канал
23-01-2006 - 17:11:45
Става дума за рогов сифон,който е зазидан в терикота на пода на банята и не мога да разкъртя,за да проверя дали има вода в него или има дупка. След като се оттича водата през него,би трябвало да задържа вода. И що за конструкция ще е тоя сифон, щом е направен да мирише, когато банята е суха !?! confused smiley
Re: От сифона на банята мирише на канал
23-01-2006 - 17:17:57
Всеки сифон мирише ако изсъхнеsmiling smiley Щото водната преграда пречи на миризмитеsmiling smiley
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 06:04:15
Съвет за всички които живеят в къщи или на последните етажи.

Просто изведете тръбите на метър височина над покрива и ги оставете отворени за отдушник.. Всички миризми ще изчезнат. Може да приспособите нещо на отвора така че да си остане отворен но и да е защитен от дъжд и сняг. Мен така ме посъветваха да направя с новата ми къща и ще послушам този съвет.

Поздрави
Иво
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 09:18:05
А проектът не предвиждаше ли това?
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 09:24:23
До 4ovek,

Проектът не предвиждаше тръбите да излизат над покрива. Незнам защо

Поздрави
Иво
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 09:42:30
Страно. Не знам за къща дали е задължително (не съм обърнал внимание), за по-високи сгради със сигурност е задължително да се вентилира канализацията. Ама поне е трябвало да те питат ако не е задължително дали да не ти предвидят.
Re: От сифона на банята мирише на канал
24-01-2006 - 09:56:37
Не проектантите не ме питаха.

А на майстори и фирми много много не вярвам. Така че се мотая из форумите и събирам мнения от практиката на хората. Много неща научих наистина. И трябва да призная че твоите мнения са много логични. Аз изячетох всички теми свързани със строителството включително и стария форум и съм на мнение че разбираш от много неща. Незнам какъв си по професия но шапка свалям на хора като теб.

Желая ти всичко най-добро и все така да помагаш на хората.

Поздрави
Иво
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход