Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
05-11-2007 - 19:49:19
Наскоро си купих вила , тя е построена от тухли без да са изляти колони и плочата е отлята върху тухлите. Вилата е двуетажна. Явно основите и са слаби и са поддали. Пода на 1вия етаж се е спукал и 1ния ъгъл на къщата се е почти срутил.
Има ли начин да се укрепи поне плочата на 1вия етаж и да се изгради стената. Как може да стане това възможно най-бързо и евтино.
confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-05 20:24 от msmarinov.
Re: Ремонт на вила.
05-11-2007 - 19:59:52
Ако искаш да живееш дълго и щастливо викай мангалите да я бутнат и ако може нещо да се отбере поне за ограда и започвай отново както трябва
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 00:22:47
Да, има начин.
Намерете си строителен инженер да ви направи оглед на вилата и ако прецени, че е възможно ще ви направи проект за укрепване (вероятно основи, колони, греди...).
Ако е читав ще ви насочи и към изпълнител на ремонта.
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 09:00:22
А по стените има ли наклонени пукнатини?
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 09:41:43
msmarinov, направо побеснявам от подобно безхаберно отношение към покупка на имот. Ти парите на улицата ли ги намери, че купуваш без да направиш консултация със специалист - строителен инженер. Поиска ли проекта по който е строена къщата? Ще се погребете живи бе хора!!! Като купувате домати на пазара, питаш от къде се, а като купувате къща, нито се интересувате, дали строежа е законен, нито дали няма да се срути на главите на децата ви. Сега ще ви излезе през носа. Едно такова укрепване, ако изобщо е възможно, излиза скъпо и прескъпо, и пак си е кърпена работа. Дано всичко се оправи с минимални усилия, но помнете, не купувайте къщи без консултация, голямата част са строени без проекти или с неспазени проекти.
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 12:52:27
ако не бутнеш вилата ще съжаляваш поне 100 пъти.
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 22:11:43
Що го засилвате човека? А ако бутне вилата за да почне нова и съжалява хиляда пъти? Може и наистина да не става, ама може и да не е толкова зле.

Трябва ти консултация от специалист на място. Тук във форум за да ти кажем изобщо нещо конкретно ни трябва или много точно описание на пукнатините и разрушенията или снимки.

И все пак къща без колони в никакъв случай не отговаря на съвременните строителни изисквания.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход