Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Al дограма и К стъкло

Публикувано от AnaH 
Al дограма и К стъкло
06-11-2007 - 13:59:59
Искам да остъкля балконче, което е със западно изложение и от 12 до около 20 часа страшно напича. Долната част на балкона е с решетки. Искам да ги махна и да сложа Al дограма с прекъснат термомост, а нагоре пак Al със стъклопакет бяло+ К-стъкло. Не зная, обаче, по този начин няма ли да стане като в сауна. Моля, спешно дайте съвет как да процедирам, каква термо изолация да сложа в долната част. И това К-стъкло подходящо ли е? Не се ли създава парников ефект.

Re: Al дограма и К стъкло
07-11-2007 - 15:02:59
Никой ли няма мнение по въпроса????
Re: Al дограма и К стъкло
07-11-2007 - 16:02:14
avatar
Стъклото си е О.К. Но според мен никаква термоизолация няма да те спаси от слънцето. Ще стане една добра сауна. smiling smiley

Единствената идея, която ми хрумва, е да сложиш някакъв вид щори или сенници.
Попитай фирмата за дограма, какви щори биха ти предложили?
Виждал съм външни ролетни щори, монтирани като част от самата дограма. Мисля, че това е подходящо решение за твоя случай.
Re: Al дограма и К стъкло
07-11-2007 - 16:03:06
Ще стане. Единственото спасение са щори или тента. Аз сложих тента балконски тип за 450 - 470лв. с монтажа и съм доволен. Иначе ако ти кажат, че с фолио в/у стъклото ще се спасиш - не вярвай. Намалява затоплянето, но малко и не си струва. Скоро видях пластмасови капаци за прозорци - цвят по избор, но ми се сториха скъпички.
LKK
Re: Al дограма и К стъкло
10-11-2007 - 12:40:35
smoking smiley

На южната фасада на вилата имам дървени капаци тип хоризонтални дъски под 45 градуса. През лятото са затворени и вътре е приятно прохладно, като същевременно влиза известно количество светлина. Като изключим трудностите по поддръжката им и не дотам удобната система за отваряне, смятам че за защита от лятното слънце това е идеалното решение.

Ако има осъвременен вариант на конструкцията пратете линк да го разгледаме.

smoking smiley smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход