Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сухи варианти за подова топлоизолация

Публикувано от Petar 
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
18-01-2008 - 10:38:51
Petar,

Моля те да споделиш с решението си за пода и дали вече си го тествал!

Благодаря ти предварително!
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
18-01-2008 - 15:45:17
Да, направил съм топлоизолацията на таванската плоча .
Тавана ми е "студен", ще го ползвам като склад само.
Найлон на 2 ката за пароизолация, 5 см фибран, ПДч отгоре.
Стана бомба - на 1/2 пдч-то е върху скара от гредички помежду които е фибрана, а на останалата 1/2 от пло4ата директно върху фибрана (без скара) - ама няма мърдане.
На 2 етаж ми са детската и спалнята. На по късен етап смятам да сложа още 5 см фибран над детската стая,за да не бяга топлото.
Над спалнята ще си остане така,5 см стигат,защото се ползва рядко.

Понеже е изцяло "направи си сам" - съм пуснал снимки във форума там. Можеш да видиш.
Тука ми е много трудно и неясно как се качват снимки.
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
18-01-2008 - 16:37:15
Любо, преди да смяташ коефициенти, да ти кажа,че не всички материали са допустими за вътрешни изолации в сух вариант ( без замазка). Попитай за сартификат дето пише, че се прилагат за вътрешни помещения и тогава смятай коефициенти. Проблема на пенополистиролите ( експандиран или екструдиран) е, че при стареенето отделят вредни вещества в атмосферата, а при пожар - направо се задушаваш за броени минути. За пенополиуретановата пяна, не съм 100%, но защо не следваш отиграните варианти, а се мъчиш да измисляш нови. Нещата имат много страни, не само цена и топлонепропускливост.
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
18-01-2008 - 23:41:57
Здрасти r_stoma,
Не разбрах защо ме "визираш". Иначе съгласен за посочените "странични" ефекти.
Тук Дакони и Петър осъществяват конкретни проекти (аз се опитвам да помогна със сметките).
Всъщност, защо (при време) не ни дадеш основни насоки за тези вредности - да знаем поне какво допълнително да гледаме, проверяваме, пък и кое е забранено.
Полистиролите нещо ги даваха май трудно горими, ама опушиха цяла Дружба преди няколко месеца.
Поздрави,
Abu
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
19-01-2008 - 01:25:04
r_stoma е единственият архитект, който се прави че разбира от материали... това е комплимент.
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
21-01-2008 - 13:15:36
Към Petar,
Благодаря ти за отговора, само за доуточнение на крайния вариант - ОСБ- два слоя по 11мм ли избра?

Към r_stoma,
Смяташ, че е по-редно да се направи замазка, примерно с перлобетон, върху XPS-а, така ли, за да се избегнат тези неща за който си писал?

Благодаря!
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
21-01-2008 - 19:57:47
Iv_dhl

За ОСБ-то ставаше дума на 2 слоя като му дойде времето за пода на стаите.

Както споменах по-горе сега съм изолирал само пло4ата на тавана. Там ползвах най обикновено евтино ПД4 18мм върху фибрана и то на 1 слой само - и пак стана много добре. А и фибрана не беше с голяма плътност.

Определено съм обнадежден че при хубав подов XPS и 2 слоя ламинирано ПД4 или ОСБ отгоре му резултата ще е отличен
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
22-01-2008 - 11:21:30
Предполагам, че ще бъде супер! Мисля, че и аз ще се възползвам от твоя вариант за сух под.
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
22-01-2008 - 11:27:28
Iv_dhl , правилно си разбрал - аз бих си направил замазка.
Re: Сухи варианти за подова топлоизолация
22-01-2008 - 11:36:11
r_stoma,
Има ли изискване за дебелина на замазка, колко най-тънка може да бъде тя, за да предпазва от функцията "Проблема на пенополистиролите ( експандиран или екструдиран) е, че при стареенето отделят вредни вещества в атмосферата".
Като идеята ми е, след направата на тази най-тънка замазка, да се продължи пак с ПД4 или ОСБ за здравина?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход