Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor

Публикувано от Petar 
Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
06-09-2007 - 17:32:13
Здравейте

Поиграх си малко да поровя из нета за информация и ето как изглездат моите варианти за топлоизолация:
Върху Бетон Върху тухла Цена за м2/изолация

(1) Само EPS 8 см/25кг U = 0.43 0.35 около 10 лева

(2) EPS 6см/25кг (на тухлите) и 0.43 0.42 около 11 лева
XPS 6см върху колони и греди

(3) Само с Neopor 6 cм 0.43 0.35 ???????????????

Парвите 2 варианта са сравними като цена за м2 оба4е заради по-малките топлозагуби сякаш клоня към първия,а и се работи само с един материал.

Голямото неизвестно е цената на Неопора ? Който е запознат - моля да даде по конкретна информация.
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
06-09-2007 - 18:37:31
На 1 място намерих Неопор 140 лева без ДДС за м3.
Това прави около 16м2 при 6см или около 14м2 при 7см.
Или около 12 лева/м2 идва с ДДС. Не е лошо...

Да ама Неопора е гръцки и за6то силно ме съмнява 4е ще има ламбда като на XPS....

Ako някой е купувал Неопор внос от "бяла" дързава сподели опита си ште сам много smiling smiley
ven
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
06-09-2007 - 21:33:31
Аве аз от много четене май разбрах (или поне си мисля):

Основи/Цокъл/Колони/Плочи/Тавани/Тераси/Покориви (всичко дето е бетон) - XPS
Стени - ЕPS или Каменна вата

Неопора май си е ЕPS със графит в него или?
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
06-09-2007 - 21:44:43
За подове, цокли, пло4и, тераси - да,прав си, само XPS.
Aма тука става въпрос за външна (вертикална) изолация.
Да - Неопора е графитен EPS, хвалят го 4е има свойствата на XPS-a, при запазена паропропускливост.
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
06-09-2007 - 23:08:14
Петър,
Чесахме си езиците За Неопор в друг форум.
Опитахме се да правим и сравнения - май не стигнахме до истината, ама при време, хвърли едно око.
За цените нямам конкретна информация - там се дискутираше конкретен дистрибутор (някакъв Агро....) и сайт - може да има цени. Това, което даваш звучи поносимо - тогава го имахме за неопавдано скъп.
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
07-09-2007 - 13:50:39
Топлоизолационните свойства на материалите зависят от тяхното съпротивление на топлопреминаване, което зависи от ламдата и дебелината. Или R=d*1/λ. Така всеки може сам да прецени каква изолация слага при различните материали EPS, XPS и т.н. и колко см от едната на колко см от другата отговарят. При един и същи ефект можем да сравняваме цени.
За топлоизолациите другия важен показател е паропропускливостта. Коефициента на дифузионно съпротивление при тези материали е както следва: EPS = 20/50, XPS = 150/300, вата=1. Но това не е всичко, избора на система зависи от много други показатели, както и избор на точните материали за шпакловка, грунд и крайно покритие. В края на краищата топлоизолацията е инвестиция, която има определен икономически ефект, от там срок на изплащане и срок на служба. Според мен колкото е по-голяма разликата между двата срока толкова повече ПЕЧЕЛИМ от тази инвестиция.
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
07-09-2007 - 14:29:06
OK asdf123

Добре казано. И все пак въпроса е друг......

Интересува ме твойто ли4но мнение (знам 4е си в 4ас) - какво би избрал за себе си - 8 см ЕPS (Austroterm и т.н.) или 6 cм Neopor, при много близки и сравними други показатели, вклю4ително и като цена ?
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
07-09-2007 - 20:10:10
Аз съм фен на лидерите, а за фасада и не само това е Caparol. Те имат продукт Далматина, който е ЕПС шарен, черно-бял, с графитени частици с качества като Неопора, но без неговите недостатъци и с висока паропропускливост. В Германия и не само там това е хит в изолациите. Просто у нас не е толкова известен. 7 см Далматина ти дава най-ефективната изолация, при параметрите, които даваш. Поне знам, че не е побългарена до момента.
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
07-09-2007 - 20:36:01
[www.neostil-protect.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-07 20:37 от elpigroup.
Re: Дилема : EPS, EPS+XPS или Neopor
10-09-2007 - 09:13:17
Преди 2г купих от Аустротерм в Казичене, но докаран от Австрия, 6 см (мин. дебелина, която се произвежда), ми излезе по 6.20/м2 без ДДС. Сега цените не знам какви са, но тогава и чаках 1 месец за доставка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход