Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?

Публикувано от Boby 
Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?
10-09-2007 - 11:21:23
В една съседна на моята къща приложиха този вариант за фина шпакловка върху измазани с хоросан стени и тавани - шпакловат една ръка теракол (без мрежа) и после колоркит отгоре, след което се шлайфа. Това за да се заобиколи проблема със липсата на добри шпакловчици с гипс. Какво ще кажете за този вариант - опасност от напукване или други потенциални проблеми?
Re: Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?
10-09-2007 - 11:49:38
Ами опитай с гипсова шпакловка - тя стяга по-бавно и се работи по-лесно отколкото с шпакловка на циментова основа.
Ако ти е добра варовата мазилка (не трябва да се пълни) директно с по-фина шпакловка на гипсова основа се прави. Ако трябва да пълниш някъде към 1-2 см. опитай с материалите за машинна мазилка на тези места - те не са само за машинно нанасяне, може и ръчно да се работи с тях.
Re: Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?
10-09-2007 - 13:40:20
Aз пък смятам да приложа подобен вариант в коридорите на къщата.
2 cm EPS ili XPS (не съм решил кое още) + теракол, ама с мрежа и дюбели.
После още 1 ръка теракол за по финно и следва боя.

Така ще имам хем изолация,хем спестявам мазилка и гипсова шпакловка.

Пак и в коридорите не ми е нужно толкова гладко като в стаите.
А може да ми излезе и по-евтино тъй като смятам да си го направя сам,не е кой знае
каква философия....

Re: Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?
11-09-2007 - 00:32:03
Мерси за идеята, ще го обсъдя с майстора който мисля да използвам за целта. А що се отнася до правенето сам, да, много неща мога да направя сам, но за съжаление само на теория. Вече опитах, употребих един месец отпуска за изграждане на основи за ограда и барака/навес който да стане на барбекю някой ден. То беше сума ти копане, полагане на кабели, кофраж, арматура, тръби, хем не съм сам а с един майстор и още един чирак като мен, само дето майстора не всеки ден е на обекта. Е и? Още сме доникъде, дори не сме отляли бетона още... А има да се зида, покрив да се прави... Ако се строеше къщата така да сме на основите още. Затова се съсредоточавам върху най-важните неща - осигуряване на финансиране, организация и контрол. Този един месец го записвам в графа - приключенска отпуска и толкоз smiling smiley
Успех на всички.
Abu
Re: Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?
11-09-2007 - 07:00:23
Нещо не ме кефи идеята - едната ми спалня е с ЕПС и шпакловка отвътре и смятам, че е голяма грешка. Имам чувството, че миризмите полепват по теракола и вече не смея нито да пуша, нито да пръдна в тази стая, дори на отворен прозорец... Освен това шпакловката върху ЕПС, макар да е с мрежа и три ръце, си остава много крехка. Колкото и да е оспорвано това с дишането на стените, на практика е необходимо да се спазва, иначе остава усещането, че живееш в трюм.
Re: Шпакловка теракол и колоркит вместо гипсова?
11-09-2007 - 14:37:34
В предната ми къща приложих варианта за шпакловка с теракол, обаче с мрежа и после фино с гипсова шпакловка на теразид.
Резултата бе впечатляващ - нямаше никакви пукнатини, но на едно място изтървах майсторите да не сложат мрежа и се цепна като за световно!

Ако си мазал скоро, задължително слагай мрежа! Вароциментовата мазилка излиза евтино, но после ядовете с пукнатините са големи!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход