Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

панелнен блок

Публикувано от etilena 
панелнен блок
25-07-2007 - 16:39:07
Става въпрос за панелен блок, те са почти еднакви. Комшия реши да си разширява кухнята и е срутил стените, които са отстрани на прозорците . Не знам дали са носещи или не, но са як бетон и пирон в тях не влиза. Балконите са висящи, не са лоджии. Всички са остъклени и обзаведени с печки и хладилници. Сега и разбиване на стените ми се видя много.
Ще бъда благодарна , ако някой конструктор се произнесе по въпроса. confused smiley
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 17:12:08
моляяя Ви да се включи някой разбиращ :cry:
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 17:27:35
avatar
Как да се включи,като нищо точно не казваш. Външни балкони/сигурно тях си кръстила "висящи"/,обикновено има пред кухните.А стените на кухните граничат със стълбището и със стаята-това от двете страни.А отпред-с балкона.Не виждам как може да си бутне двете странични......... :crazy:
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 17:36:14
Добре- външни, не висящи. Ей така, изкъртил ги, оставил по 10 см /те иначе са по 60 см/. Присъединява си балкона и му пречат.
Точно така, правилно си се ориентирала, кухнята граничи със стаята и стълбището. Махнал е частта на стените, които крепят прозорците и граничат с балкона



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-07-25 17:47 от etilena.
inj
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 17:53:49
1. Всички стени в панелния блок да от "як" бетон
2. Това е панел. Няма да има проблеми.
3. Проблема идва ако натовари терасата повечко. Ако конструкцията отвън не е тежка, няма проблем, но ако е зидал с тухли, може да провисне.

Това е редовна практика почти навсякъде. Все още нищо не е паднало. Не мога да кажа от конструктивна точка дали и опасно, без да знам армировката в терасата и стените, но засега практиката показва, че няма проблеми.
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 18:06:48
Инж, благодаря ти. Според моя приятелка- стр.инженер, панелните балкони са изчислявани на 150 кг. на кв.м. По- скоро ме интересува тези стени, дали носят и след като са изрязани от 60 на 10-15 см има ли опасност .
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 18:37:53
avatar
etilena Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре- външни, не висящи. Ей така, изкъртил ги,
> оставил по 10 см /те иначе са по 60 см/.
> Присъединява си балкона и му пречат.
> Точно така, правилно си се ориентирала, кухнята
> граничи със стаята и стълбището. Махнал е частта
> на стените, които крепят прозорците и граничат с
> балкона
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/25/07
> 05:47PM от etilena.

Много хора го правят,но там има един трегер,който обикновено не махат.Той е най-важния.
smiling smiley
Re: панелнен блок
25-07-2007 - 18:58:20
мерси, Камелия!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход