Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

усвояване на балкон

Публикувано от irorina 
усвояване на балкон
06-03-2007 - 17:04:39
Здравейте!
Ако някои от Вас е усвоявал балкона си, над който няма покрив, тъй като е на последния етаж, моля да препоръча фирма, която го е осъществила, както и препоръки, ако има такива! Благодаря Ви предварително!
Re: усвояване на балкон
12-03-2007 - 19:40:26
Дай адрес за връзка.
Re: усвояване на балкон
29-05-2007 - 12:52:16
Това ми предстои сега и на мен. Моля дайте препоръки как и към кого да се обърна
Re: усвояване на балкон
29-05-2007 - 13:32:55
Абе защо се оказва, че през всичко съм минал...
Да, в мезонет живея и затворих два от трите балкона, защото ми вкарваха влага на мен и на съседа, но да не мислите, че ми даде нещо за това, че му подсуших и топлоизолирах тавана...
Но поред.
Случи се през 1999 лятото. Направих си проект, понеже един от съседите не подписа и не беше съгласен да чукам, цапам и т.н. и аз го подписах. Тогава още не искаха нотариална заверка.
Терасите са 3*3, като в трите края се анкерираха коллони от заварени един към друг П-образни лайзени. В горния край от метак се оформи скелета на консструкция на покрив, като беседка, форма на пирамида, като на основата на покрива й се пуснаха хоризонтални лайзени. В четвъртия край новият покрив стъпи на бетонния край на съществуващия покрив.
Самият покрив го изпълниха от греди, дъски, топло, хидроизолация, сачак на стрехите. Стените са с ПВЦ дограма, като металната конструкция беше облечена от дограмаджиите и поставиха профила си върху нея, получи се нелош детайл. С оглед да не товаря много терасите не правих зидове-всичко е стъкло и зимата леко отопляваме, но като изгрее слънце парното изключва - проблемът е при много студените зимни нощи, ако сме забравили отворено - една зима ми гръмна радиатор... Лятото на западната тераса без вънщни щори си умрял може да стигне 50 градуса... Жена ми гледа там към 100 кактуса, които растат като в Африка и цъфтят всяка година...
Такива работи, за фирма не зная, но все пар ако не проект то преценете с инженер на базата на кофражния и армировъчния план на сградата какво може да носи терасата, особено ако е ново строителство, да не я загубите някоя сутрин....
Re: усвояване на балкон
29-05-2007 - 23:13:36
Доколкото разбирам в случая става дума за усвояване като зимна градина, а не като добавка към стая за живеене? Или греша?
На практика и мен ме интересува въпроса, тъй като си харесах един апартамент на предпоследен етаж, където терасите са огромни... И се чудя заслужава ли си да го взема с идеята, че може от единия мижав кабинет чрез усвояване да се получи още една стая...
Re: усвояване на балкон
30-05-2007 - 15:44:00
Да, определено става въпрос за приобщаване към стая, може ли някой да препоръча майстори или да даде техническа препоръка?
Re: усвояване на балкон
30-05-2007 - 20:08:21
Някои фирми за дограма предлагат такива решения.Аз гледах такав каталог със снимки - остъкляване на балкон без покрив в една фирма.

Аз правих остакляване на балкон.Беше е решетки,а аз исках да се изгради стена.Фирмата ми прати допълнително свои маистори - зидари,които свършиха тази работа.


Re: усвояване на балкон
31-05-2007 - 09:53:40
Ами не се надявай, че няма да дойде време, когато ще бъдеш принуден да премахнеш това незаконно преустройство. Примерно ако аз съм срещу теб ще подам оплакване в общината, че по този начин ме зесенчваш. Не е случайно, че в закона пише, че над кота корниз сградата трябва да се събира под 45 градуса.
Re: усвояване на балкон
31-05-2007 - 10:02:43
Zaщо незаконно, 4овек, аз с това почнах, имам заверен проект от общината, при това касае цялата фасада, и балконите на съседа са преустроени, с разрешение за строеж издадено или парафирано (съседът имаше връзки там, не съм го виждал това разрешение дори) директно от Лаг. Той направи почти същото като мен, само дето наистина сътвори стаи - със зидария до 90 см и една стена,е предварително укрепи плочата, не е леко от стъкло само, като при мен... Грозна работа, ако питаш мен, но това е. Той и изправи скосяването си от едната страна, което според утвърдения проект бих могъл и аз да направя, но реших, че не си струва при направен и обзаведен нов апартамент да къртя покрива, за да спечеля 6 квадрата нормална височина... И не го направих това.
Re: усвояване на балкон
31-05-2007 - 13:26:54
При положение, че балконът ми е под кота корниз, необходимо ли е строително разрешение???
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход