Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"

Публикувано от Симеонов 
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
25-07-2007 - 20:58:52
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:34 от g0g0.
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
25-07-2007 - 23:41:23





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-05 11:27 от US Builder.
Abu
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
26-07-2007 - 07:13:45
Изтъркан сценарий, но все пак работи:
І фаза - представяне на продукта
интернет форум, дискусия, скандал, евентуално привличане на масова медиа за отразяване на случая - по същество това е информация за съществуването на продукта
ІІ фаза - привличане на клиенти
добър мениджър, рекламни специалисти и подходящ бюджет за това, техническо лице за запознаване с подробностите, подходящ офис/шоурум с приветливи служители за първи личен контакт и т.н.
Много бих се накефил да узная, че в случая с VELOX стратегията е била подобна, ама няма как да разбера дали е случайно или не... Както и да е! Ще следя развитието по случая и ще се радвам нещата да потръгнат.
Успех!

ПП Не разсъждавам като потенциален клиент на Системата, а като клиент в общия смисъл. Надявам се в бъдеще г-н Симеонов и колегите му да намерят начин да гарантират доброто изпълнение в български условия - май това е най-слабото място на продукта.
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
26-07-2007 - 10:01:30
Добър ден на всички,

Това че фирмата ни е изтрита от сайта в чехия е част от плануваното заблуждение на фирмата, която иска да си присвоитова право. още вчера оспяхме да се свържем с чехите и до 2-3 дни ще бъде оправена грешката която се е получила.
inj
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
26-07-2007 - 10:28:50
Г-н Симеонов,

Разгледах системата, която предлагате и ще коментирам малко.

Тази система не е нещо ново. Системи с така наречения оставащ кофраж има отдавна. В България се ползват предимно за плочи.

Идеята е добра, но поражда няколко въпроса.

1. От снимките разбирам, че стените стават бетонни. Как тогава са армирани. Това не е показано. Ако не са - проблем.
2. Не знам как ще се конкурирате от към цена спрямо тухлените и итонг стени.
3. Диаграмите за топлопреминаване, както на много сайтове са измамни. Сравнявате гола тухлена стена с мазилка срещу вашата система. Защо не сравнявате с еквивалента на вашата технология? Резултатите няма да бъдат такива вече, каквито ги представяте.
4. При положение, че всичко е от бетон идва още един проблем. Земетръс. Една сграда е бодатлива на земетръс, не само когато няма или са малко противоземетръсните шайби, а когато е преоразмерена много. Получава се прекомерно уякчаване на конструкцията. Тя трябва да е отчасти еластична и да поема малките колебания.

Това е засега.
Поздрави: инж. Йорданов
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
26-07-2007 - 15:45:30
Добър ден инж. Йорданов

Въпросите Ви са много точни и на място. Ще ви помоля за малко време преди да Ви отговоря за да мога да се допитам до нашите инжинери. Защото искам да съм точен в отговорите, който ще Ви дам.

Поздрави: С. Симеонов
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
29-07-2007 - 22:44:25
Здравейте на всички в този форум.

Казвам се Борислав Георгиев, и съм управител на фирмата, станала повод за толкова коментари последните дни.

Прочетох коментарите, и диалога воден от моя колега гн. Симеонов. Искам да кажа че за мое съжаление всичко написано по-горе е вярно по отношение на атаките към сайта. Това не е планувана рекламна кампания ,както някой предположиха. Атаката и манипулацията със марката са нещо съвсем истинско и за съжаление това е факт и по света а не само в БГ.

Относно въпросите за системата.....там мога да кажа много неща, тъй като аз съм компетентното лице по техническите въпроси. Наистина системата не е нищо ново, просто ние сега откриваме топлата вода. Всички които имат технически въпроси могат да ги адресират директно до мен. 0898 34 6050

През следващите дни администратора на нашия сайт ще качи документи удостоверяващи нашите права върху марката "Велокс " , както и сравнителни таблици за изолационните характеристики на системата. Естествено и ценова листа.


Очакваме скоро да получим първите "разрешения за строеж " и да започнем да строим. Първите обекти ще са в София. Всички заинтересовани ще бъдат поканени да посетят обектите и да се запознаят отблизо и сами да направят свойте оценки. Едва тогава ще може да се води реална дискусия "ЗА или Против" системата.

Успешна седмица на всички.

Б. Георгиев
inj
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
30-07-2007 - 13:21:07
И все пак на моите въпроси ще отговорите ли г-н Георгиев? Г-н Симеонов обеща по-горе да има отговор.

Не ме интересуват правата за системата нито сайта ви, а информация за системата ви. По телефон да ми обяснявате кое, как, какво няма смисъл. Задал съм въпроси и вие щом сте комтетентното лице защо няма отговори, а празни приказки?
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
30-07-2007 - 15:15:20
Виждате ли колко по-добре би било инженер да е поставен на вашата позиция, г-н Симеоновsmiling smiley Нямаше да се налага да пита някого за да отговаря на конкретни въпроси.
Обеча остава проблемът с това, че ако една технология се предствалява от образован човек, то продажбите падат, защото този, който знае трудно заблуждава клиентите за разлика от този, който не разбира.
Re: Анкета: анкета за строителната ситема за бързо монолитно строителство "VELOX"
30-07-2007 - 15:30:22
Няма смисъл да ми обясняваш азбучни истиниsmiling smiley
На мен разовор с търговец относно технология не ми е нужен, освен при пазарлък за цената. Другото е загуба на време. Най-много от прекалено голямо желание да продаде стоката без да иска да ме подведе, че става и за други неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход