Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

външна изолация - моля за съвет

Публикувано от Plamen-s 
Re: външна изолация - моля за съвет
29-06-2007 - 12:26:51
Привет и от мен Яворе! smiling smiley
Пожелавам ти успех в новото поприще!
Re: външна изолация - моля за съвет
29-06-2007 - 12:41:05
Благодаря Боби!
Виж си ЛС smiling smiley))
Я.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-29 12:41 от yavorand.
Re: външна изолация - моля за съвет
29-06-2007 - 13:23:37
Успехи и от мен. Беше ми приятно да побеседваме. Насреща съм ако мога да помогна, с удоволствие. Опита ми в изолациите и крайните покрития е доста голям и то от лидерита в Европа.
Re: външна изолация - моля за съвет
29-06-2007 - 17:26:24
asdf, благодаря ти. Както казват умните хора "не се знае знае ли се..." Пак ме засърбя да строя та всяка помощ и съвет ще са добре дошли. Дано само на Пламен който отпочна темата нашата дискусия да му е била от полза smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-06-29 17:27 от yavorand.
Re: външна изолация - моля за съвет
30-06-2007 - 09:48:00
Много ви благодаря на всички за мненията, определено ще са ми от полза clap: /въпреки, че накрая пак може да взема най-неефективното решение/ :crazy: Все пак няма еднозначно мнение по въпроса, нали? smiling smiley Може би, все пак ще сложа изолацията отвън върху орнаментите, без да ги къртя и без да правя замазка.........но единственото което все още ме притеснява е, ако влезе влага в кухините, да не ми избие отвътре на стената? Нали там ще е полу херметично и много трудно сама ще се изпари.
Re: външна изолация - моля за съвет
01-07-2007 - 00:41:50
Plamen-s, занимавам се с изолация вече 5 години и какво ли не съм чувал от знаещи и много знаещи за това дали е добре да има въздух или не. Аз лично мисля, че е по-добре да има въздух! Така се правят и стъклопакетите за дограмите, така са и тухлите. Не прави грешката да изравняваш орнаментите! smiling smiley Обаче шпакловката и мазилката трябва плътно да запечатват от всякъде.

Успех! smiling smiley
Re: външна изолация - моля за съвет
01-07-2007 - 21:59:56
Hlaps,че то и да ги няма орнаментите,пак остава въздух,тъйкато се лепи на топки.
Re: външна изолация - моля за съвет
03-07-2007 - 11:43:40
Исках да кажа, че по този начин залепването на платната ще е по-сигурно. На гребен нанай winking smiley
Re: външна изолация - моля за съвет
03-07-2007 - 20:06:07
Здравейте.
Добреноводошъл Яворе.

Сори, ама ми се ще малко да те коригирам - НЕ СЕ получава в случая ВЕНТИЛИРАНА фасада, защото изолацията ще остане отвън на междината.
Хлапс поема и развива идеята за въздушната междина в др. посока - да се изолира въдуха в междината. Само условно мога да се съглася с твърдението, че в тухлите и стъклопакета "също" има въздух. Я да попитам, той пари ли струва, че е малко при стъклопакета, и на секции в тухлите.
Моят отговор е, че трябва да се предотврати "връткането" на този въздух - нагоре по топлите повърхности и надолу по студените. Ако се "врътка" той вече не е такъв изолатор, а в 10см. междина според мен ще го има този проблем.
Пламен-с,
Ако орнаментите остават, помисли за някакво "секциониране" на въдушната междина. Не съм специалест да кажа как да се изпълнят и на какво отстояние да са преградите.
Re: външна изолация - моля за съвет
05-07-2007 - 19:03:22
Като гледам, с всяко едно мнение все повече се убеждавам, че наистина имам голям проблем с "тая моя външна изолация". confused smiley Явно няма еднозначно мнение по въпроса. Все пак благодаря на всички за мненията, дано да са ми от полза. Добре, че ще я слагам чак другия месец, та дотогава дано да съм решил как...... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход