Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покрив на лоджия,моля!!!!!!!!!!!!!!

Публикувано от Дарина 
Покрив на лоджия,моля!!!!!!!!!!!!!!
25-05-2007 - 13:50:32
Имам голям проблем и моля за съвет от хора с опит.
Купихме апартамент – ново строителство, със северна кухня и спалня, пред които има огромна лоджия 39 кв.м.
Лошото е, че чучурите за измиване на единайсетте балкона над нас, не са вкарани в улуците, както очаквахме, а изтичат върху главите ни, в средата на балкона ни. Така идеята ми за озеленено дворче, на което да хапваме, отива по дяволети, ако не сложим навес. Да, но изложението е север и ми се иска навесът да е прозрачен, иначе в кухнята ще сме все на лампи, а и за рулетни брезентови тенти е невъзможно, поради размера и това, че ще трябва да се изградят нови улуци за новопостроения покрив, които да отвеждат интелигентно водата от чуждите балкони и дъждовната където трябва. Затова се насочих към поликарбонат, но ето какво прочетох :
„……..и майсторът ме разубеди по следните причини: лятото има разширение и стеснение, което съответно звуково се чува, така, че ти пречи да спиш; бързо гори при хвърлен фас или бомбички; може да се напука или пробие при по-здрава градушка; като летят птиците и цвъкат, после няма как да го изчистиш и все си стои мръсно и последно - лятото става като парник…….”
Така че за сега ми остава истински покрив, но с леки керемиди тип „брамак”, ако не греша, но ще е тъмно.
Някой има ли идея как да живея със светлина в дома си и да се предпазя от вечно мокър и мърляв балкон??????
Re: Покрив на лоджия,моля!!!!!!!!!!!!!!
25-05-2007 - 16:00:49
Една препратка за самопочистващи се стъкла Не знам обаче дали се намират в България и колко струват, а и съседите нагоре не се знае на какво са способни... Сигурно е възможна и някаква водонепропусклива конструкция от армирани стъкла с възможност да се отварят навътре за да бъдат забърсвани.
Re: Покрив на лоджия,моля!!!!!!!!!!!!!!
25-05-2007 - 16:06:54
А дали не е възможно просто да се изгради нов улук за водата от терасите на съседите? confused smiley
Re: Покрив на лоджия,моля!!!!!!!!!!!!!!
25-05-2007 - 22:42:37
darina
ostavih vi li4no soob6tenie
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход