Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пробиване на отвор в бетонна плоча

Публикувано от pamir 
Пробиване на отвор в бетонна плоча
23-04-2007 - 10:46:40
Здравейте,

Имате ли идея кой е най-бързия и най-малко шумен начин за пробиване на отвор (около 1 кв. м.) в бетонна плоча? Чух нещо за рязяне с голям флекс...

Имам в предвид да не дразня много съседите, защото звъннах на една-две обяви и казаха че един ден ще се тресе целия блок.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
23-04-2007 - 11:11:23
Само с флекс няма да стане. Трябва да използвате и СПЕЦИАЛИЗИРАН ДИСК ЗА РЯЗАНЕ НА БЕТОН и ако цената е от значение .............
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
23-04-2007 - 11:26:59
Ще стане ли с такъв диск? Плочата е около 10-15 см. дебела.

Може ли да ми препоръчате майстори / фирми които пробиват по този начин?
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 10:21:15
Ще съм много благодарен ако някой ме посъветва и по още един въпрос: необходимо ли е да укрепя плочата след пробиването на отвора, за по-сигурно?

Идеята ми е да сложа хоризонтално един метален п-образен профил между бетонните греди и да го хвана за бетона с големи дюбели.

Плочата е с размери около 3 х 6 м, наклон 30 градуса, дебелина около 10-15 см, а отвора ще бъде около 1.3 кв. м. по средата.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 10:41:09
За укрепването - не знам.
За пробиването - след като 17 пъти казах и повтарях на моите майстори да пробият отвор на терасата за да прокараме Ф50 тръба за оттичане (в монента строя и терасата не е отводнена, а ако завали дъжд ще стане езеро), и те всеки път ми обясняваха как не са им докарали хилтито, ми писна отидох миналия петък на Хладилника до сервиза на Киров Бош, срещу 300 лв депозит и лична карта и 25 лв наем за деня взех една машина Хилти с хакрайник какъвто искаш - питат те какво ще пробиваш и като я закарах дупката бе пробита за 10 минути пред очите ми. 5 минути хилтито пробива 15 см-вата плоча, останалите разширява и резнаха арматурата, че я уцелихме. Искам да кача, че 1.3 квадрата едва ли ще пробиваш повече от 2-2.5 часа. Оставих им машината и бяха пробили всичко, което искаш още дестина дупки тук и там по мазето и етажите за различни тръби до вечерта.
В 17 часа върнах машината и си взех депозита, излезе ми 25 лв наема, работниците ми и без това трябваше да осигурят машина и да пробиват, така че с тях считам че съм се оправил....
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 11:39:09
Тия отвори требвало да ги предвидите преди това вместо да ги режете сега. И при мен имаше рязане ама защото г-н Аркитекта беше забравил да маркира единиа от комините и го нямаше отбелязан нито в зидарския нито в кофражния план. Иначе останалите отвори долу-горе ги предвидихме и още при направата на кофража бяха оставени, точно да не се налага да пробиваме дупки в плочите.

[www.insproperties.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-24 11:40 от minchoto.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 12:04:20
Зависи за каква плоча става въпрос. Понякога е опасно и само този метален профил не е достатъчен. За подова плоча или за покривна става въпрос? Иначе най-евтино излиза с къртач, но пък е малко по бавно и шумно. cool smiley
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 12:36:49
Ако съм ти съсед и видя, че без да имаш конструктивен проект правиш промени в конструкцията няма да можеш да влезеш в сградата, нищо, че имаш нотариален актsmiling smiley
Я се обърни към конструктора на сградата да ти даде официално решение как се пробива такъв отвор точно в средата на плочата.
За твое сведение конструкцията на сградата е обща собственост, а проектантите притежават авторското право върху нея.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 13:49:25
Какво да правя тогава? Конструктора не го знам, сградата е строена преди 35 години.

Излиза че трябва да се прави проект от конструктор, така ли?

Плочата е покривна, трябва да се сложи покривен прозорец.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 14:27:05
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход