Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пробиване на отвор в бетонна плоча

Публикувано от pamir 
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 16:21:36
Виж сега, 4овек ти казва как е редно и според мен е съвсем прав, но да си призная и аз се чудя дали да не си сложа един Велукс в мезонета - ще пробия плочата отгоре и готово, но аз имам конструкцията на блока, той е на 8 години и папките си ги пазим при домоуправителя, дори видях и измерих къде точно има най-малко арматура, но мисля да го обсъдя и с конструктора на къщата ми, че да не стане грешка..... Не си и помислям да искам разрешение и да узаконявам, но с моите съседи нямам грижи. Ама като имаш конструкция е добре, като нямаш какво се прави...
Ами прави се заснемане, така се казва. Има си фирми, Идват с един уред и почват да нюхат къде минават железата. После ти пишат конструктивно становище.
Ама струва пари. И то, както му е реда, бесни... То строителството не е като медицината, финансите, атомната физика, то е сложна работа и е високо платено в наши дни. И колкото си по-нагоре от бачкатора, дето всъщност строи, толкова повече взимаш. А ако узаконяваш и даваш разрешителни - ти си бога, колиш и бесиш, е повече се пазиш, ама както каза бате Ицо - Който играе пИчели, който не... и т.н.
Не знам, прецени сам, но май е по-добре да потърсиш познат стр.конструктор и да се посъветваш с него, да не стане беля....
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 17:27:04
Имаш лека грешка - добрите инженери взимат по-малко от бачкаторите. НЕ е правилно обърната пирамидата в строителствотоsmiling smiley
Но не само при сторителството е така - в България само високоинтелектуалния труд е евтин.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
24-04-2007 - 18:00:16
Уговорих се с един конструктор - утре следобяд ще дойде да огледа и евентуално да направи проект. Каза че ако се прави проект към стотина лева ще трябват.

Но аз предпочитам да ги дам, отколкото да се чудя дали ще рухне плочата или не...

А то тоя проект може ли да свърши работа, ако реша един ден да узаконявам стаята?
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
25-04-2007 - 10:23:08
Da стига да е направен както трябва, с обяснителна записка, чертежче, детайл, номера на арматурата...
Но ако тръгнеш да узаконяваш няма да минеш, мисля само с конструкция. Сега не зная как е, но на мен преди няколко години за да си закрия откритата тераса ми искаха архитектура, конструкция, ВИК (че било на покрива...) и Пожарна... Накрая стана ясно, че искат и пари, но понеже не им дадох и досега не е узаконявано, поне от мен. Съседа направи същото и го узакони направо в ЛАГ за цялата фасада (не дадоха да е само при него), та и аз съм законен, но такива като него и мен с лупа да търсиш... Просто се беше заял един козар от отсрещната къща (тогава в квартала само нашите две блокчета бяха нови, другото бе стари къщички, оранжерии, пчелини, кокошки и кози) и ни беше страх, че ще ни топне в общината...
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
26-04-2007 - 10:27:39
Благодаря на всички за съветите!

Вчера дойде конструктора и направи заснемане, ще направи проект. Каза че вероятно няма да се наложи допълнително укрепване.

Сега търся фирма която да може да реже бетон с машина. Казаха ми, че имало специални машини за рязане на бетон, подобни на флекс но специално за бетон, с които става много по-добре отколкото къртене.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
26-04-2007 - 11:07:43
Това им е проблема на конструкторите - взима малко пари за да ти спести укрепванеsmiling smiley После се жалва, че в България се работило за жълти стотинкиsmiling smiley
Иначе - така се прави и в повечето случаи дадените пари за професионално решение спестява пари.
Относно рязането - няма смисъл да режеш цяло парче, щото така или иначе ще трябва да го раздробиш за да го изнасяш. И всъщност изнасянето е по-скъпо от къртенето. Освен това ако го режеш трябва да го подпреш да не падне и ще стане по-трудно. Аз те съветвам да го къртиш, като само армировката режеш.
Re: Пробиване на отвор в бетонна плоча
26-04-2007 - 11:57:59
Вземете един къртач бош -11 и за половин час щего искъртите , предварително може дасе надупчи с боргия 10 оринтировачно този отвор .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход