Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

водомерна шахта

Публикувано от thefog 
водомерна шахта
13-04-2007 - 15:36:36
Здравеите,

предстои ми вкарването на водата в двора и ми казаха че има готови пластмасови водомерни шахти с капак , но така и ненамерих инфо в нета кои ги предлага.
Ще ми се да си спестя зидането на шахтата и праженето на капаци и тн.
Та за това ако някои има инфо по въпроса нека сподели.
Re: водомерна шахта
14-04-2007 - 19:52:49
Отидете до ВиК което отговяра за вашия район и питайте дали можете да го сложите някъде другаде водомера.Мисля че имаше някакво законно положение май 5 метра от улицата да сложите водомера но не съм много сигурен. smiling smiley
Re: водомерна шахта
16-04-2007 - 10:57:10
Re: водомерна шахта
16-04-2007 - 17:25:37
Кви пари е това чудо

[www.insproperties.com]
Re: водомерна шахта
17-04-2007 - 10:53:42
Незнам колко струва , но вчера пуснах запитване от каде да си купя и колко би ми струвало?
Ще пусна отговора от [www.koroza-karat.com] след като го получа.
Re: водомерна шахта
21-05-2007 - 20:43:02
Още ли няма отговор за шахтите??????? confused smiley
Re: водомерна шахта
22-05-2007 - 10:33:06
thefog, не зная колко струва шахтата, но едва ли ще е по-малко от 150 лв...
За да я сложиш ще трябва да изкопаед 1/1/1 м/ дупка, така че тоя разход го смятай, поне 20 лв. ще ти вземе някой за ръчно копане, 15 върви по принцип... Можеш и сам, около 2 ч. работа
Изискването е шахтата да е на 3 м. от регулационната линия, доколкото си спомням, да е с размер 1/1/1. Моята я иззидаха с бетонови тухлички за 1/2 ден, докато правеха изкопа, багера копна два пъти и готово. За капак сложих две платна. Дойде инспектора и заяви, че по проект шахтата ми трябва да е в къщата, така че за да вкара водомера в направената от мен, трябва да си променя проекта, да го съгласувам и т.н. Теглих му една (той същият ми беше казал каква шахта и къде да направя, но без да гледа проекта) и взех вода от съседите, докато излеят стената на сутерена, след което ги извиках и вкараха тръбата и монтираха възела.
Бетоновите тухлички са под левче, другото е хоросан цимент и пясък и парче ламарина от метален двор. Елементарно е, ако решиш и сам да си я правиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход