Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започна се

Публикувано от ej 
ej
Re: Започна се
08-03-2007 - 11:54:30
nihonjin, не знам какво да внимавам защото аз ще видя резултата чак след декофрирането, иначе знам, че трябва да се използва иглен вибратор...
Re: Започна се
08-03-2007 - 12:21:32
И аз взимах от Враня от Гатев, който ми е познат (даже баща ми му е бил началник), ама сега по рампата бетона ми се рони, но не му се сърдя, че тогава в дъждовете никой не искаше да се качи горе. Взимал съм от Даниел Радев от РДП от възела в Горубляне, не съм имал проблеми с качество и количество. Строителите ми в началото вземаха от Автото, но там лъжат с количеството, аз ги предупредих предварително и така и стана. След това работеха с една фирма, регистрирана в Костинброд, Транспорт бетон или Транс бетон комерс беше (не Транспорт Строй), с тях нямаха проблеми. Но да знаеш че ти като си малък ще те вместват между другите големи обекти, особено ако искаш и помпа. За помпа могат да ти вземат от половин до цяла машиносмяна, пък ако ще и 2 кубика да налееш. И не обичат много да ходят по лоши пътища, ама при теб гледам е равно.
Re: Започна се
08-03-2007 - 12:26:19
Те много неща трябва се използват, но на практика го няма това. Ако искаш да си спокоен, не жали парите за бетона(разбира се ако можеш да си го позволиш). По възможност нека да е с кариерен трошляк, а не с речен чакъл. Същото важи и за пясъка. Иначе трябва да следиш за цвета му, ако сивее е добре, ако жълтее или е със слаб сивкав отенък, не е добре. Все пак зависи от класа на бетона, но това си го знаеш. Видях че си писал и за хидроизолацията, та с две думи ще ти споделя моето скромно мнение- и там не икономисвай. Направи си и дренаж и хидроизлоция, дори и да не използваш скъпи и съвременни материали, изпитаното класическо изпълнение пак върши работа. По-добре е сега да игнорираш бъдещите проблеми отколкото после да се вайкаш, че ни се направил това и онова! Успех!!! winking smiley
teo
Re: Започна се
08-03-2007 - 16:45:00
Ей, уплашихте човека smiling smiley

Мен ако питаш, ако седнеш да се притесняваш за всяко нещо....

Щом имаш подпочени води си направи добра хидроизолация и си пусни дренаж. Не слушай старило а питай патило. Нали казваш, че хората се оплакват около теб.

За бетоните и другите неща не се притеснявай. Едва ли ще е излято като порцеланова чаша. Ще има пропуски, но стига кофража да е здрав, желязото достатъчно и бетона да е все пак марката да съответства....проблеми няма.

Погледни например тук за видиш при мен как бяха нещата с кота нула........

]null

Re: Започна се
08-03-2007 - 20:50:02
Успех ej! Желая ти много скоро да се срещнеш с мечтата си лице в лице! И всички ядове се забравят бързо...smiling smiley
ej
Re: Започна се
09-03-2007 - 10:42:38
Мерси още веднъж на всички за пожеланията :-)

teo, линка ти нещо не е пълен :-)
Re: Започна се
16-03-2007 - 19:16:09
ej, мерси за линка на този форум, доста поствания прочетох и ще продължа да чета. все пак и мен това ме чака. ще те помоля да продължиш да слагаш периодично снимки от строежа. успех на всички. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход