Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започна се

Публикувано от ej 
ej
Започна се
06-03-2007 - 22:55:55
След дълга подготовка и проблеми се ЗАПОЧНА! smiling smiley
от джунглата до изкопа :-)

За щастие по време на изкопа не излязоха такива води каквито очаквах, а и нямаше МОРЕНИ и скали както ме плашеха :-) до няколко дена трябва да излеят подложния бетон :-)
Re: Започна се
07-03-2007 - 01:20:44
Super, welcome to the junge! дето се вика....
Няма да се притесняваш, спокойствие и здрава храна...

Успех ти желая и поздравления за куража...

Между другото, как върви цената на копането сега? Миналата година по това време ми искаха 8 лв. на кубик с транспорта, разтоварището от тях.
teo
Re: Започна се
07-03-2007 - 09:50:53
Успех !
Терена ти е песен ! Само за инфо аз изгребах в ската около 1000 куб.м. земна маса плюс някакви си 20-на тона морени. За добавка за вертикалната планировка (ще има поне 3 подпорни стени) има още няколко "моренки" от по няколко тона за разбиване.

Както казва Стефан смело напред и успех !
ej
Re: Започна се
07-03-2007 - 10:57:09
Мерси за пожеланията :-)

Терена наистина е много добър, има сравнително лек наклон, на аз и не искам да ми е равен като тепсия :-)
За изкопа ми взимат по 10,6 лв. на кубик с транспорт и разтоварване, но аз сключих договор с фирма за строителството (отказах се от идеята да строя по стопански начин поради липса на време) и това качва малко повече цената.
Изкопа е около 250 кубика, днес слагат трошляк, валират и утре искат да леят подложния бетон.

ГОЛЯМА ТРЕСКА МЕ ТРЕСЕ! :} spinning smiley sticking its tongue out :}
Re: Започна се
07-03-2007 - 11:12:50
Spoko, бе човек, не се хаби много отсега, че така, да не дава господ, до покрива да не развиеш диабет... Само изкъсо с фирмата и на проверки с проектите възможно най-често. И се настрой, че всичко става за срока по 1.5 оптимистично и за цената по 1.2 в най-добрия случай, винаги има "ама"
ej
Re: Започна се
07-03-2007 - 11:30:58
Абе проблема е, че с жена ми сме малко нерваци и искаме всичко да е изпипано и го мислиме по 1000 пъти, ама то с много мислене не е ясно какво ще стане... За цената сме го заложили по 1.2 а за срока си има неустойки и мисля, че няма да има промяна в сроковете...
Живот и здраве до края на август трябва да сме готови, дано само времето да е с нас, че с природата никой не може да се бори...
А иначе с АМА-то се започна веднага... имаше, абе дай да направиме масов изкоп вместо да стоят тея 3 острова (по изкопния план трябваше да останат около 50 кв. м. некопано), съгласих се защото няма да се оскъпи много а и ако започне да вали земята ще се свлече в изкопа и пак ще трябва да я изкарват...
Re: Започна се
07-03-2007 - 11:42:31
Добре дошли в клуба! smiling smiley
Успех, здрави нерви и дано си случил на хора. Дръж си на своето, но не се и впрягай много много ...
При мен също прекопаха, малко повече отиде за бетон, но пък си имам цяло мазе, е не ме питай за какво ми е на тия води там... бъзиках го строителя, че закрит басейн ми е направил :}
Като я покриеш и си тръгнат майсторите е много гот winking smiley
Re: Започна се
07-03-2007 - 11:42:33
Да слагат полиетилен затиснат с талпи, да не се мокри. И като излеят подложния бетон ги гони да кофрират по страните, като укрепват, при това да не се мотат с полагането на скалната маса и дренажа покрай основите и успоредно искай да хидроизолират. Че като паден пръстта ще плащаш за копане на ръка... по 10-12 лв. на кубик.
Това със сроковете е тънък момент. Ти си знаеш, но яз предпичитам да се забавя, отколкото да го свършат за да го отметнат, просто ако не се изпипа или се пропусне, става ужасно сложно изведнъж... и скъпо.
ej
Re: Започна се
07-03-2007 - 11:52:47
Хидроизолирането ми е голяма болка, още не мога да се реша какво точно да ги карам да правят, всеки е на различно мнение... един ми вика - не ти трябва дренаж, друг - не ти трябва хидроизолация, дренажа е достатъчен... аз, мисля, че трябва да се сложи и дренаж и хидроизолация, целия район е с много високи подпочвени води и комшиите които са се излъгали да си направят мазе, непрекъснато помпат вода от там и къщите им миришат на МУХАЛ.... ужасно е.... също си мисля за така наречената капилярна влага... конструктора днес ми каза, че дренажа и хидроизолацията по цокъл е достатъчно като мерки, май ще го послушам и няма да се втелясвам толко.... а строителя ме разби като ми каза, че немало такова нещо, бетона да не бил дърво, та да се качва влага...
Хммм... усещам се, че започвам да пиша доста дълги постове... дано да ми мине по-скоро това вълнение... :} spinning smiley sticking its tongue out :}
Re: Започна се
07-03-2007 - 12:44:25
иж, приготви си една кутия тапи за уши и като чуеш "ние на еди-кои си обект... Ние толко къщи сме направили и... Ние никъде такова не сме слагали...) си ги мушни в ушите или му ги пъхни в устата, както се случи.
Ако имаш читав архитект и конструктор, ако бригадата и главно техническия си разбира от работата - чете проекта и изпълнява. Е, може нещо в движение, но тая песен е навсякъде - едно си знаят и едно правят - това, което е най-лесно. Е, няма да гикараш ако наистина им е за пръв път. Мойте не бяха зидали с Поротерм - закарах едно пале и като бикнаха - ама то това, требе да се реже, ама прах ама половинки няма, ама влиза в дупките.... Като видях, че иззидаха една стена за 3 часа кандисах и дето викаша 4овек - плащаш да се чеше майстора - зидах с 4етворки.
Много им се щеше да правят преградните с Итонг, бяха и докарали дори и Аха-да почнат. Спрях ги и си ги вдигнаха, по-лесно е просто, бързо става а имаха и друг обект...
А Керемидите си ги рязаха с диамантина като момченца, ама там си знаят , правили са го и друг път.
Като им купих подпокривна вата и държах да слагат ал.фолио , две десетки греди и тогава осб-то, върху 20 см вата ме гледаха като хванат от лудницата. Те досега винаги 5-ца изолация били слагали, нямало проблеми. Ми кви проблеми да има, питам идете и питайте хората колко плащат за отопление, това е проблема, иначе никъв проблем, не тече покрива....
За изолацията - от 5 години така правели ( определен детайл ) и нямало проблеми. Да де, ама там ако има проблем след 1 или 5 години - не само че нищо не си направил, ами си е резил. Изолации се правят за десетки години напред, сериозните фирми дават мин. 5 год. гаранция, иначе за какво говорим.
Така че, за изолации не пести пари и добре се ограмоти, преди да го направиш, да се убедиш че това, което правиш е най-доброто. Че влагата е страшно нещо, няма спасение. Дренажът е задължителен, а от геологията знаеш дали имаш напорна или само повърхностна вода, абе коментирали сме ги тия неща... Австрийската Вилас, която аз сложих беше 10-тина лв. на квадрат с работата, слових веднъж на подлийния бетон и втори път на стъпалата на фундаментите. Отделно подложния бетон го изляха върху фундалин - тои е евтин и полиетилен става, но фундалинът е здрав.
С две думи - намери си техническо лице за съвети и с него - майсторите - накрая...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход