Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започна се

Публикувано от ej 
ej
Re: Започна се
07-03-2007 - 13:11:11
Да, дренаж ще правя, хидроизолация по основите също, но още не знам каква а за полиетиленовото фолио ми казаха, че ще го сложат под настилката на кота +-0, аз няма да правя мазе. А ти предполагам имаш и затова си сложил под подложния или аз нещо не съм те разбрал? Иначе и аз си мисля да се консултирам първо с проектантите ми... Въпросната изолация на Вилас откъде си я взимал?
Re: Започна се
07-03-2007 - 13:29:26
Firmata я докараха и поставиха, но не е панацея, има и други, просто тази е качествена. Не зная, мога да питам, но пусни търсачката, не може да не намериш дистрибутор, ако държиш. Аз не исках да е Изола, исках да е немска или австрийска, не знам защо някак си по-им вярвам на това, че спазват технологиите..
ej
Re: Започна се
07-03-2007 - 13:45:25
Пуснах я на търсачка, но нищо свързано с хидроизолации не излезе, само теми във форума и 1 реклама на строителна фирма, че я е използвала... confused smiley
Re: Започна се
07-03-2007 - 14:28:30
Ей това намерих...
wij tuk

Но пак казвам - за мен беше важно да е качествен продукт. Има сума ти битумни мембрани на пазара - Тегола например...
Re: Започна се
07-03-2007 - 23:00:39
Успех и от мен!
И само спокойствие, не се притеснявай и обърквай много, още си едва на фундаментите.
ej
Re: Започна се
08-03-2007 - 09:53:59
Можете ли да ми кажете как контролирате качеството на бетона? Знам, че се взимат проби, но кой го прави и къде се носят?
Re: Започна се
08-03-2007 - 10:20:40
Абе божа работа е, просто разпитай за бетоновия възел други ползвали го. Иначе в БГ всеки може да ти издаде всякакъв протокол с каквито искаш качества....
Аз ползвах познат, който е собственик на възел, така че нямах никакъв проблем, дори майстовът ми се чудеше откъде го влача тоя бетон ( разбрахме се с фирмата аз да си карам бетона ). Така че, не мога да съм ти полезен, освен да ти кажа откъде съм взимал, но каква е гаранцията, че ще е наистина това качество... От Враня карах, чах до княжево, но ти казах защо... А цената ми беше супер, пак по същаъа причина.
Re: Започна се
08-03-2007 - 10:30:12
Много внимавай с контрола при бетониране. Често не се ползват вибратори и бетона остава с кухини и шупли
Особено критични са участъците където се срещат колони и греди. Ако имаш шайби и тях следи внимателно, щото ако бетонирането е калпаво, кел файда хубавия бетон.
От лични наблюдения, все още поне 50% от бетоновите работи в БГ не се изпълняват както трябва.
Re: Започна се
08-03-2007 - 10:49:55
ej,
Успех! Мястото е супер и дано скоро имате мечтания дом !

ej
Re: Започна се
08-03-2007 - 11:30:21
Ясно, значи на честна пионерска...

Можете ли да споделите кой откъде е взимал бетон и някакви впечатления от съответните доставчици?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход