Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?

Публикувано от zestate 
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
11-02-2008 - 14:18:33
Като се видим ще ти го покажа.
Наистина е омягьосан кръга в който трябва да се въртиш с тези изроди.
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
11-02-2008 - 21:56:32
Благодаря на всички за коментарите. И на тебе ребо! Това за Байконур успя да ме развесели. Печатна гершка 60 kw -верен отговор. И на вас Стиляне и Камелия. Дано уртре да имам време.
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
11-02-2008 - 22:28:23
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
15-04-2008 - 00:13:37
Здравейте на всички! Най после успях да хвърля светлина на моят кошмар. Та така.
Срещнах се със "видни хора" от местното електроснабдяване и както Стилян спомена преди месеци "....енергото да те снабди - го забрави! Те едвам смогват да обслужат и то с огромно закъснение новоизградените коопераций и да подадат ток на семейства, крайно нуждаещи се от електричество. Камоли да тръгнат и да пускат кабеляци извън града и да захранват някаква си ...неясна за в бъдеще индустр. зона. С няколко минути пояснения ми перпоръчаха да си направя трафопост, който никой не знае и не ми казва от къде и как да започна. Но поне ми препоръчаха местната легенда "А. Тубата"който се оказа изсключително вежлив и компетентен по тази тема младеж. Даде ми ясни отговори и пояснения на това от къде и как ще стане захранването и 90% точна цена за изграждане на един мачтов трафопост. Успях да се свържа и с 3-ма от съседите по имот, и за момента поне с един от тях постигнахме споразумение да си поделим разходите по изграждането на трафа. Това ме накара да поотпусна малко нервната си система и да погледна от другата страна на нещата. Факта да си пръв може би ще се окаже не чак толкова лошо, както бе описала по-горе Камелия. Това ще коментирам едва когато имам още повече светлина ... До скоро! smiling smiley
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
16-04-2008 - 12:38:39
Трафопоста е втора категория.
Мога да помогна в следните насоки:
-да направя проучване от къде да се захраниш с ток/ трасето на кабелите/ и колко ще струва,
- да направя проект
- да го изпълня
- да го узаконя

от теб се иска само да финансираш.
Ако имаш интерес можеш са се свържеш с мен на - пиши л.с.
Ще ти направя оферта.Ти ще си прецениш после .
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
16-04-2008 - 22:36:33
Благодаря за вниманието!
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
18-04-2008 - 12:57:01
До stajkata

Тъй като си проучил въпроса защо не споделиш повече подробности
1. Дай инфо за фирмата, която си намерил за изпълнение
2. Необходими разрешителни за узаконяване - петно за трафопост, проект и тн.
3. цена за мачтовия трафопост;
4. цена за трасето 20 Кv до трафопоста;
5. цена за трасе 220 v мрежа
и каквото още се сетиш. Нали идеята на форума е да споделяш инфо за да могат и др. да се ориентират как стоят нещата

Поздрави clap:
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
19-04-2008 - 23:33:05
Здравей дедо Мраззз! Ще дам инфо за фирмата-изпълнител, както препоръки и цени едва тогава когато си свършат работата. Било то зле или добре ви обещавам коментар. Но вместо това искам да споделя друга болка относно енергото
Само преди броени дни, след проливен дъжд изби захранващ кабел на производственото хале, което в момента държа под наем. Както си е редно първо се обадих на наемателите и те от своя страна се обадиха на енергото за налична авария в зона......едикояси. Със завидна бързина се отзоваха на място и за броени минути решиха проблема: Извадиха предпазителите от по-горната касета и казаха че това не е работа на енергото, защот трафопостът бил частен. Като се има в предвид че именно те са построили и стопанисвали по "ТАТОВО" време същите тези сгради и съоръжения. Става въпрос за бивши сгради на РПК и Мелиорации. Също така ни препоръчаха да повикаме лаборатория за да определи къде е прекъснат кабела и да отстранят аварията. Запалиха зелената си УАЗ-ка и със същата бързина се изпариха. Останахме мебелисти и автомонтьори без ток. С всичките си обещани срокове за изпълнение на поръчките и прочие. Тук ни помогна "НЕВОЛЯТА" Понеже стария кабел бе "грижливо" положен на не-повече от педя под земята успяхме да го издърпаме без нкакво усилие, само с някоко чифта ръце. Наистина той бе в окаяно състояние и затова решихме да го заменим с нов. Купихме 70 м нов кабел и го поставихме, но въздушно. Сега имаме ток и работим. Но искам и вас да попитам дали това е правилно? Дали едни мебелисти и автомонтьори би трябвало да пускат кабели с 3х380V и дали сме направили всичко това както би трябвало да бъде? Вместо енергото да дойде и да си свърши работата професионално, за което взимат и "професионални" такси всеки месец. В крайна сметка ние сме само едни абонати "КЛИЕНТИ" Питам се ако енергото бяха като нас мебелистите, да ги има на път и под път, при такава конкуренция с какво биха спечелили клиент като мене????? :cry:
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
20-04-2008 - 01:38:23
stajka
И при нас в стария ни офис: къща в центъра на варна, имахме подбни премеждия.
Минаха едни мангали да копаят за оптика на "мустанг" и са ударили изолацията на кабела. След време прекъсна копахме сменихме си го сами. енергото само извадиха предпазителите от касетата.

При тях "професионално" е само ебането. След тях нито можеш да се изправиш, нито да седнеш. Стоиш и чакаш следващия. Примерно ВиК
Re: Трафопост : Някой борил ли се е с енергото?
20-04-2008 - 20:51:16
Evala na avtomat4ik za mnenieto to4no taka e
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход