Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

зидария с тухли Wienerberger

Публикувано от rado 
ej
Re: зидария с тухли Wienerberger
16-01-2007 - 20:57:14
Неоспоримо добри по кои показатели? Здравина, правилна геометрия, калибровка, цена? Може ли малко повече информация? И въобще кои от българските тухли защото има различни завиди, къде могат да се видят тези тухли на Драговищица?
Re: зидария с тухли Wienerberger
17-01-2007 - 09:44:21
Първото нещо, което трябва да направиш е да решиш каква къща ще правиш - практична, или луксозна (под луксозна се разбира, че водещо е желанието , а не цената). След това правиш проекта и се съобразяваш с това. Аок избереш практична гледаш да използваш по-евтин иматериали и гледаш по-ниските оферти.
Знам, че всеки иска "къща мечта" на цената на барака, ама не ставаsmiling smiley Обикновено се тръгва с големи надежди, правят се разчети за луксозно изпълнение, накрая се принуждават да реализират по-практични решения и става "на свинче звънче".
А бе общо взето от начало докрай трябва да спазваш определена логика. При положение, че офертите на строителните фирми ти се струват скъпи - не се чуди, купувай от най-евтините тухли. Надявам се и проектът да ти е съобразен с това, т.е. да е за практична къща.
ej
Re: зидария с тухли Wienerberger
17-01-2007 - 12:28:28
Ами според моите си разбирания къщата която искам да строя е практична, и такава си я проектирахме. Но термини като практично и луксозно имат различна стойност в разбиранията на различните хора, това което за мен е нормално и практично, за друг може да е луксозно и непрактично. Ако ще и милиони да имах, пак щях да си правя сметката. Може ли някой да ми каже ОСНОВАТЕЛНА ПРИЧИНА разликата в оферирането м/у 2 фирми на перо армировка да е 14 000 лева confused smiley :g: става въпрос за една и съща къща. Или разлика в цените за бетоновите работи от порядъка на 9 000 лв. confused smiley Иначе съм решил от някои неща ако има възможност да спестя за сметка на луксозното изпълнение, но за неща като тухли, изолация и дограма мисля да слагам възможно най-добрите неща. Затова и попитах за тухлите Wienerberger, някой ако има реална представа от тяхното качество, че каквото пише по рекламните брошури е едно, а после излиза друго...
Re: зидария с тухли Wienerberger
17-01-2007 - 13:58:11
Нашите стени станаха идеално прави с Винербергера. Тухлите наистина са до милиметър еднакви. Външните стени са ми с гръцки и там е ужас - а уж в палето изглеждаха правилни - но не... Ужасно са трошливи освен това...
Българските са здрави, но пък и те са криви.
Съжалявам, че не си направих и външните с Винербергер...
Re: зидария с тухли Wienerberger
17-01-2007 - 15:07:27
Значи си решил да правиш скъпа къща. НЕ пести от нищо тогава - избери изпълнител с най-добрите препоръки с по-скъпите оферти, купувай от по-скъпите материали. Иначе ще направиш "на свинче звънче".
Ако трябва да давам оферта и разбера, че има определени изисквания към някой материал със сигурност ще му дам висока цена. Днес искаш скъпи тухли, утре ще се сетиш за нещо друго. На пръв поглед към 250 евро на кв.м. бих ти оферирал при дадената ситуация.
ej
Re: зидария с тухли Wienerberger
17-01-2007 - 20:36:56
Решил съм да правя къща в която да живея и да ми е кеф, а инвестизията която правя в по-скъпи материали да ми се изплати с времето, като спестявам за консумативни разходи, преди 2 години правихме изолация на стара къща и сменихме дограмата, знам за какво става въпрос, но не мисля да си слагам най-скъпия гранитогрес, фаянс и т. н. а каква е връзката м/у това, че ще реша нещо в процеса на строеж?! Аз не сикам някой да ми даде оферта за строеж с българси тухли и после да му кажа, абе я ми я направи с Wienerberger, ама на СЪЩАТА ЦЕНА...
Освен това сметнах, че разликата в цената м/у българските и винербергера за външните стени ми идва около 2500 лв. което не е много на фона на цялата стойност на къщата и затова реших да попитам за впечатления от тези тухли защото много ги хвалят...
И последно, всичките строители с които преговарям са с препоръки, може и заради това да са им такива цените... confused smiley
Re: зидария с тухли Wienerberger
18-01-2007 - 13:34:16
Щом си решил да ти е кеф няма да ти излезе евтино. Пак ти повтарям, сега е тухлата, утре е добавка в бетона, вдруги ден каменна вата, след месец специални смеси за мазилки и шпакловки....
ej
Re: зидария с тухли Wienerberger
18-01-2007 - 14:56:10
Съгласен с теб :-( хубавото не е евтино, ама някои хора се опитват и не толко хубавото пак СКЪПО да ми го калкулират... :-(
Re: зидария с тухли Wienerberger
18-01-2007 - 16:26:48
"Освен това сметнах, че разликата в цената м/у българските и винербергера за външните стени ми идва около 2500 лв. което не е много на фона на цялата стойност на къщата и затова реших да попитам за впечатления от тези тухли защото много ги хвалят..."

ej, това са си 2500 лв.!
Не забравяй че единствената функция на тухлите при българския метод на строителство на къщи е да запълни обема между колоните и гредите/плочата. Та в този смисъл най-добрите тухли са най-евтините тухли; стига да не се разпадат докато зидаш и да не са прекалено криви.
Re: зидария с тухли Wienerberger
18-01-2007 - 17:25:35
Здравейте,
Тухлите Винербергер определено са за предпочитане пред българското производство. Ще изтъкна само следните две преимущества: 1. Суровината е много по-пречистена, т.е. в глината има много по-малко органични примеси. 2. Изпечени са по-равномерно и при по-висока температура. Аз не бих се поколебала какво да използвам и не бих правила компромиси с грубия строеж и най-вече с конструктивната част на сградата. Вече с довършителните работи има достатъчно багат избор на материали, които могат да бъдат оптимално съобразени като качество и цена
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход