Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 15:37:11
Евита, ако ползваш фирма едва ли ще ти стигнат парите за да покриеш с Брамак и да сложиш дограма и топлоизолираш, за инсталации и канализация или септ. яма както и дренаж около къщата и верт. планировка, ограда изобщо не говоря. Пак зависи каква фирма, всичко е въпрос на сложност на проекта, строител, материали, и т.н. Зщото има винаги варианти, може за 500 лв, може за 2000 но в общия случай това, което е за 2000 не със същото качество, каквото е това за 500. И това при константа - един строител. Ако, обаче, в уравнението ти е променлива и изпълнителя и строиелната дейност - като видове операции, става качамак, несравнимо, круши до боровинки.
Така че, направи си проекто-сметна документация възможно най-подробна, дай я на няколко фирми, за които си чула добри отзиви и си видяла какво са направили, не големи, отделно питай и бригада, ама говори поне с две, че като си отиде или изгониш едната да имаш алтернатива, виж им офертите, намери и познат технически грамотен да има опит или питай за всичко, приготви се психически да видиш как паричките си се стопяват като пролетен сняг на фона на една купчина бетон и желязо сред кална поляна и се бухай. Както казваше някой тук - нищо не е такова, каквото изглежда... Не само в тая работа май изобщо в БГ.. Добре дошла на купона!
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 15:48:17
Не знаеш с какви доходи разполага... А и не съм много съгласен, че разходите по къща с двор са ДОСТА по-големи отколкото по апартамент, ама за това вече сме спорили smiling smiley
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 16:20:28
Боби ами то пир 2 лева бензин само разходите по пътуване до работа на родителите са 300лв. на месец като се има предвид , че къщите ги строите на 20 тина километра от нормалните места за работаsmiling smiley А като имаш предвид, че 2 часа всеки ден ти минават в непродуктивно пътуване - хем не изкарваш пари , хем не си почиваш направо си е страшноsmiling smiley
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 17:02:28
Човек, от апартамента в Младост 4 до Западен парк пътя ми беше 36 км на ден през центъра, по час и половина сутрин и вечер. Сега от къщата във Витоша до работата ми е до час и половина общо, 32 км отиване и връщане, сметката ми е наполовина по бул. България и Константин Величков. Всичко е въпрос на местоположение. И си почивам в гората много по-ефективно, отколкото на ул. Атанас Москов с колите, камионите, моторите и всички строежи наоколо. А от Банкя и Костинброд даже е само 20 мин. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-05-29 17:30 от R.Velchev.
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 17:14:22
Аз съм се позиционирал на 5 минути с кола (5 км) от метростанция. Моето мнение е че този град в най-скоро време ще може да бъде обхождан единствено и само с метро. То иначе от офиса ми на Каравелов до Семинарията са 2-3 км, но аз съм имал случаи да го минавам това разстояние за повече от час!
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 17:54:17
Само ще ви кажа,че кефа цена няма.За какво да ходи в апартамент,да живее с малумни съседи.Дворчето,може да прави каквото си иска,пък за спокойствието да не говорим.Така,че къща според мен е по-добре,имам ги и двете и мога да направя сравнение.Така за строежа...Принципно би трябвало по-евтино да излезе,ако се занимаваш ти с майсторите.Докато плюса на фирмата е,че не се занимаваш с нищо казваш как искаш да стане,но пък както знаеш ще ти вземат повече пари.80 000 лв са си пари и може би ще стигнат за грубия строеж,че може и за дограма да се помисли.
Успех
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 18:12:22
Ако говорим за почивки лично за мен е по-добре да си почиваш не като косиш моравата, а като заминеш някъде. А дали тръгваш от Люлин , Дружба или Костинброд е все едно.
А най-интересни са ми хората дето не са се усетили, че децата им щом навършат 18 ще гледат да се заврат на някой таван далеч от родителите вместо да живеят в голяма луксозна къща с мама и татеsmiling smiley
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 18:20:08
А можеш ли да ми обясниш какво ти пречеше да построиш едноетажна къща със 100кв.м. РЗП. Така или иначе искате къща заради двора - защо няма човек който да не отлети на 300 кв.м. и нагоре?
В случая не се заяждам просто не мога да схвана логиката - всички искат дворове, ама се засилват да правят прогимназии.
Re: започнахме строежа
29-05-2007 - 23:31:36
Успех в начинанието Евита. Тази тема вероятно ще ти е много полезна. Иска се малко упорство за да я прочете човек, но си заслужава.
Re: започнахме строежа
30-05-2007 - 09:32:58
Човек, къщата е на 2 етажа с обща РЗП 317 м2, но сме двама собственици, по един на етаж + 2 гаража за всеки по един. На моя етаж от 157 м2 РЗП имам 4 спални (за нас със жена ми, за 2 деца по една и гостна), 2 бани с тоалетни и кухня+хол+трапезария. Чиста използваема площ на етажа 135 м2. Първоначалната ми идея и възможности преди 3 години бяха точно около 100 м2 РЗП някъде в Бистрица, Лозен, Кокаляне,но кума ми даде по-голямата част от финансирането, от мен беше работата по къщата и разправиите с идиотите. Цял живот съм живял в апартамент с преходен хол, после гарсониера квартира, после и т.н. двустаен с една спалня и другото общо помещение, 43 апартамента във входа, на всичкото отгоре и бях 4г домоуправител, касиер и т.н. Не желаех повече. Забележката за децата я предвиждам, защото и аз съм го направил това, е не на 18, на 24, след университета. Засега има доста време до тогава и изобщо не държа да живеят с мен, даже напротив, всеки сам да си определя какво му е удобно (щом може да си го позволи). Но сметнах предимствата и недостатъците на по-голям апартамен и къща и решението за момента го приемам за удачно, казвал съм го и преди, също и по отношение фиксираните разходи - къщата е във вилна зона и то стара вилна зона, застроена преди 40 години (намаление 1/2 от данъка), строежа е категория М1 (1/3 от данъка на тухлена или стоманобетонна къща), 1/3 такса смет (защото волфаджийте не се качват на улицата и няма сметосъбиране). За тази година данъка и такса смет ми е общо 244 лв при РЗП 317 м2 + 78 м2 гаражи. Същата сума плащах за апартамент от 78 м2 по нотариален акт, от които чита площ 50 м2.Съседката с масивна къща с РЗП 140 м2 плаща 420 лв. Но на 10 м от мен е колчето за парк Витоша и гората. Т.е. все едно всеки ден заминавам нанякъде на почивка. winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход