Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 10:36:19
Da , без съмнение, абсолютно си прав...
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 10:37:12
За ЕЛ платихме по 8лв на точка.
Външните стени ще ги правим с гипскартон, вътрешните с мазилка, както и целите бани.
Кажете кое се прави първо ВиК или измазването? :crazy:
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 11:40:30
Кое ви броиха за точка, че нещо в последно време някой се опитват и там да хитруват и включват и ключа и лампата, а то си е една точка.
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 11:55:08
E, Радо, ВИК аз мисля най-напред да правя... Дограмата е вече налице, сега мажа отвън, комините почти ги свърших и ще захващам вътре. За ОВ-то мисля само да пусна тръбите по пода, за да може да се направи замазката, а вертикалите после. Електрото сигурно другата седмица ще почне, само гръмоотводния кабел сме пуснали под изолацията и съм набол мостов кабел на фасадата и терасата да не късам после а и сега да не спирам изолацията. Отводняването на терасите дето влиза в изолацията (архитекта на две тераси не го беше решил, на третата минаваше тръбата през челната дъска в улука....) също го заложихме.
Все пак ВИК тръбите влизат в стената (ако не ти вървят по пода, че и такива съм виждал ), но около мивките и в баните си по стената и ако си измазал трябва да правиш наново... Също и електрото. С подовите сифони е малко тегаво с нивата, но мисля да ги направя без да ги слагам, с минимален наклон, пък после ще се слагат. Ще види малко зор човека, но каза че нямам грижи. Аз с нивата имам идея как трябва да дойдат, но все пак всичко е предпоследно при майсторята, все ма някво "да ама" или "я виж това как са го направили тия преди мене, оставили са си ръцете, аз сега губя половин ден да им мажа кайната", така че, както и да го смяташ, все нещата са сложни и с клизма...

ВИК-то ми предлага цени за труд 6.50 на метър цена за полипропилен, 8 лв за щранговете ПП с алувложка и 10 лв за каналните, в цената влиза копане, прокарване, укрепване, подмазване, материалите ги купуваме заедно, как ви се струва? Майсторът е много свестен, правил е на приятел инсталациите и той е супер доволен, но досега е работил в бригада, а сега се отделя да си работи сам.
Re: започнахме строежа
24-04-2007 - 16:31:37
Мазачите бригада ми искат по 8лв на метър за работа - мазилка и шпакловка гипсова. Много ли е като цена според Вас?
Re: започнахме строежа
24-04-2007 - 22:21:12
Това 8 лв. на квадрат ли е, че това на метър нещо много странно ми се струва. Аз плащам по 3.50 за мазане и подова замазка, 2.50 шпакловка и 1.50 за боядисване. Квадратурата я мерим без да вадим врати и прозорци.

[www.insproperties.com]
Re: започнахме строежа
25-04-2007 - 10:28:32
E, ясно, че е на квадрат, кой маже на линеен метър. Ама как стои като цена - идея нямам. Не съм търсил още мазачи. Само за подова замазка ми говореше един - 12 лв на квадрат 5 см, за всеки см отгоре по левче...
Нищо не казвате за цените на ВИК-то Гледах по сайтовете, струват ми се умерени. Това е труд, частите са от мен.
Re: започнахме строежа
25-04-2007 - 11:49:13
minchoto, явно моите са малко по-скъпчии. В кой град строиш?
Re: започнахме строежа
26-04-2007 - 09:44:50
Шпакловката с какъв материал я изпълнявате? Гипсова или варова или някаква друга? :crazy:
Re: започнахме строежа
26-04-2007 - 16:28:24
АЗ за варова шпакловка не съм чувал, с вар се маже, с гипс или шпакловъчна смес се шпсклова, поне според мен....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход