Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
11-12-2006 - 18:49:01
Rado, или аз не разбирам, или правите невероятни глупости! Имаш ли представа колко тежи верандата? 100% ще се сцепи! Да ти кажа честно, ако е върху насип и догодина да я правиш, пак ще се отлепи, най-вероятно от зида. Изходът е или повече армировка към плочата, или стъпки - прецени кое е по-лесно.
Воалита и хич да не ти го сложат - все тая. Това не е изолация. Дай с два лева нагоре пък дано случиш на материал! Всъщност, мисля че няма производител на рулонни изолации, който да предвижда вертикален монтаж повече от 50 см. Това не значи, че не може да се направи. Прав си да искаш да се залепи нацяло, но аз ако бях на мястото на майсторите ти, щях да искам да ми покажеш как.
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 11:07:14
Верандата е 3м3, с армировка към плочата и стъпки на 1м, които обаче ще стъпят на насипа от баластра. Днес полудяхме тотално, оказа се, че минифадромата не може да влезе и всички се изнервиха. :g:
и аз си мисля, че тази веранда ще се отцепи ако се налива сега :cry:
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 11:20:54
Малко нови снимки от нашия обект
1етаж
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 11:28:11
Ето ги и чакащите железа за въпросната веранда
[веранда железа]
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 13:19:03
Може да се направи скара даго наречем от греди на които да стъпят подпорите . За целта сложи една греда на здравата част от пръста успоредно на сградата , и после наредете други греди стъпващи на бетона и върху тази греда .Направи си кофража на терасата одгоре а верандата я прави после след улягането на терена . Тая скара нее сложна за изпълнение , гредите са на растояние към 1 метър и с фи 12 на 12 за по здраво .Зада не се местят може да се закове по 1 дъска одгоре гредите да ги обедини . Аз бих го направил по този начин - изпитано от мен , обаче моя майстор беше пекан и работлив човек . Айде успех прати снимка .
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 15:03:45
Е, на снимка изглежда много по-добре! Все пак помислете да пуснете колонки на 50 см под дъното на изкопа - може и да е излишно, но после няма да имаш такава възможност.
Моята веранда е 20 м2 с три стъпала към двора. Стъпалата вече отпътуваха, а на верандата се получи добро водооттичане - трябва да си нивелирам масичката. Ама това е на 20 години. Ремонт на увиснала плоча не ми е известно как се прави.
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 15:15:12
вече съжалявам, че не направихме мазе и под верандата ..
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 15:20:28
filmatoplo, нивото на терена е доста под кота 0, та тази конструкция ще се получи малко по-сложна; не че не може, но моите майстори не знам дали са пекани, но определено не са работливи ... воалита така и не ми го залепиха по цялата площ, въпреки че се съгласих да платя колкото искат.. пак си го направи както си го е наумил, ако ще и да го засипя с пари... спирам да се ядосвам, явно ще оправяме след тях, дано няма непоправими грешки ...
Re: започнахме строежа
12-12-2006 - 22:37:04
Ох и аз се ядосвам с една шпакловка на един апартамент . Платих на едни майстори уж ок пък нищо накрая . Сега друг им поправя работата , утре ще видя до къде са стигнали . Не можете да си представите до каква степен са калпави вече майсторите дори пари да им даваш , пък и нахитряха понеже има работа много и днес да хванат 1 надница от 20-30 лева и сядат в кръчмата .
Re: започнахме строежа
13-12-2006 - 09:21:24
Нещата при нас тотално се закучиха. Вчера платих половин машиносмяна на фадрома, която нищо не свърши; с цялото нахалство искаше цяла машиносмяна за да премести един чакъл да не е на пътя, а половин ден е седял и понеже бил затъвал и не може да насипва, и си седял и нищо не вършил ... Това благодарение и на моя строител дето са се гледали целия ден и не му казал да поразрие чакъла да не седи на пътя, въпреки че аз му казвах да го направят, тоя неее, щял да мине бетоновоза. Познайте .. сутринта ми звъни - не можели да минат бетоновозите, дай сега да плащаш друга машиносмяна да дойде някой да разрие чакъла. Направо нямам думи :g: моите пари са нищо и аз трябва да ги разпилявам както на него му е кеф ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход