Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
19-04-2007 - 11:24:01
Rado, какъв порядък пари плати за жичкаджиите?
Аз също се ослушвам за мазане отвътре и шпакловка, но още се чудя дали да не направя всичко с гипскартон - на топки по стените и на конструкция, където трябва, там и мога да сложа вата отдоту, макар че не е наложително - изолацията е ХПС-5 и ЕПС 7 см.
Подовете колко ще ги пълниш и ще слагаш ли ХПС на 0-та под замазката.
На терасите слагаш ли изолация на плочите.
Re: започнахме строежа
19-04-2007 - 11:37:37
Каквото и да ти обясняват крайната цена на продукта при едно и също качество е горе долу еднаква при класическо изпълнение - мазилка, гипс, латекс и при лепене на гипсокартон.
Отново ще те посъветвам бояджията да почне от гола тухла. Има един стар лаф на сторителите - зидарят казва - с мазилката ще се оправи, мазачът - гипсаджията ще го оправи, гипсаджията - бояджията ще го оправи. НЕ е трудно да се стигне до логиката, че най-добре на бояджията да му се каже - ето ти тухлена стена мажи, шпакловай , боядисвайsmiling smiley
Та който и вариант избереш - до боя.
Re: започнахме строежа
19-04-2007 - 11:50:45
4owek, това ми е пределно ясно, не го коментираме за пръв път, важи и за подовите настилки, абе за всичко, все следващия псува предишния и често с основание...
Не, аз единствено се чудя дали да минавам на класическото мазане-шпакловка (което ми се струва по-здравословно заради гипса в къщата - чудесен регулатор на влажността, антисептик, или на гипскартон - плоскостите. Това чудене е главно свързано със спомена за сагата ми през 98-8 когато свалих и измазах отново стените на новия ни тогава апартамент и трудно мога да забравя десетките, ако не стотици кубици вода които вкарах с тия мокри процеси и апартамента съхна и мухлясва после години, три пъти редих паркет абе чудо, а и ужасното клепане с гипса и мазилката на фона на чистата кабота с Кнауф.... Не знам. Иначе цените са подобни. Но с гипскартона по-трудно могат да изкривят, с гипса няма права стена, това е ясно. Отделно с картона криеш всичко отдолу, само се опасявам от кънтежа и най-вече закрепването на лавички, полички , картини и пр, да не се видя в приключение...
Re: започнахме строежа
19-04-2007 - 12:24:18
При мен там където имам тежки окачвания предварително сложих усилени елементи (допълнителни греди, хванати с планки за другите) отзад зад гипскартона за шкафовете, бойлера и т.н. Обикновените и не тежки предмети, вкл. конвекторите са закачени на гипскартона с дюбели за гипскартон от Хилти. На първия етаж даже радиаторите за парното ги окачихме на гипскартона с по 4 дюбела. Нищо не е паднало досега.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-04-19 12:25 от R.Velchev.
Re: започнахме строежа
19-04-2007 - 12:33:21
Не подценявай възможностите на майсторите - могат да изкривят всичкоsmiling smiley
В инетрес на истината перфектна равнина с лепен гипсокартон не се постига, защото при лепенето има възможност са корекция сам в посока към стената, а не може ад се издърпва, но все пак се постига прилично качеството. Ако си маниак на тема прави стени - класически способ и вместо гипсаджии и бояджии - скулптори и художнициsmiling smiley
Ако имаш нормални изисквания - няма порблеми с лепен гипсокартон с повече изисквания към ъглите -вътрешни и външни.
В крайна сметка имай предвид, че има някакъв допуск дори и при най-качествените работи.
Re: започнахме строежа
21-04-2007 - 16:03:03
Мажи и шпакловай и хичд а не ти пука гипс-картона е пунтамарска работа. На запад го използват масово не защото е по-добър с нещо, а защото там труда е скъп.

[www.insproperties.com]
Re: започнахме строежа
22-04-2007 - 15:11:17
И аз съм на същото мнение, масивна сграда само с класически материали. Вар и гипс.
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 09:35:14
А при нас трудът евтин ли е?
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 09:47:58
Е, ясно че не е , поне за хората с БГ заплати - не доходи, че БГ доходите често са в пъти над онези на другарите от ЕС, заплати казвам.
Всичко е относително и за мен колко струва едно нещо е в крайна сметка не цената му изразена в цифри а ефекта, крайният резултат. Ето затова задавам тия въпроси за картона, защото към момента цената на облицовка с картон и на измазване по класическия метод е сравнима, но ако търсим ефекта крайно завършена стена, става по-интересно - при едното има скъпи крайни крепежни елементи, мрежа, качествена шпакловка за да не напука, и права стена, при другото - мазилка, гипс, мръсотия, разход по завиването на прозорците за да не се съсипе дограмата, скъп труд за сигурна и добра майсторска ръка, влага с месеци, разход за енергия за съхнене ако е есента, дори понякога мухъл, ако много бързаш, случи ми се на мен два пъти правене на паркет и т.н. и т.н., та нещата не са прости.
На запад пък съвсем не са прости и за разлика от нас си ценят стотинката, защото не печелят десетки или стотици проценти печалби и не се чудят къде да си вложат парите като немалко "социално слаби" с джипове в БГ... Много са прости...
Re: започнахме строежа
23-04-2007 - 10:17:03
Основния проблем при класическото изпълнение е в "скъп труд за сигурна и добра майсторска ръка". Защото се получава така, че се обвързваш с един незаменим изпълнител. И вече става въпрос на късмет - ако случиш на човек ще си свърши работата в срок и качествено, ако не - има да си пие бира, защото е назаменим...
Мисля, че на Запад , колкото и да пропагандират професионализъм и лични качества в действителност се стремят да премахнат субективния човешки фактор. Затова развиват технологии, които предполагат бързо обучение.
За теб е въпрос на това, което ти предлгат в момента - ако нямаш достатъчно приемливи оферти за единия вид - минаваш на другия. Все пак с една къща нямаш интерес да обучаваш хора, за да може да ги използваш занапред.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход