Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
18-12-2006 - 17:44:47
Мойте майстори заливаха плоча 160 кв. от 10 до 12 дена . Имам впредвид - зидане на етажа , кофраж на шайби,колони, монтаж на подпори и платна , после арматура и накрая идва бетона и заливат . Преглаждат и тръмбоват плочата с голяма греда направена с дръжки в двата края . След всичко това има весела част 2 бутилки водка,ракия и мезета + оправяне на сметките - 28 лева на кв . Иначе много точни в срока казват до сряда сме заляли плоча а заливаме още вторник . Двама майстори и двама работника - неса фирма . Не мога да им смогна на материали .
Re: започнахме строежа
18-12-2006 - 21:07:19
Браво на майсторите значи и мойте бяха четирима ама единия се пропи и повече не се появи. Другите пък за сметка на него не кусват алкохол. Шефа им пък ми разправяше, че не изтрезнявал докато не го затрупала пръста в някакъв ров и оттогава не кусвал.
Re: започнахме строежа
18-12-2006 - 21:23:54
А те не пият по време на работа само след заливане , аз ги стимулирам . Щом си вършат работата нека изпият 50 лева .
Re: започнахме строежа
15-01-2007 - 17:44:57
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Може да се направи скара даго наречем от греди на
> които да стъпят подпорите . За целта сложи една
> греда на здравата част от пръста успоредно на
> сградата , и после наредете други греди стъпващи
> на бетона и върху тази греда .Направи си кофража
> на терасата одгоре а верандата я прави после след
> улягането на терена . Тая скара нее сложна за
> изпълнение , гредите са на растояние към 1 метър и
> с фи 12 на 12 за по здраво .Зада не се местят може
> да се закове по 1 дъска одгоре гредите да ги
> обедини . Аз бих го направил по този начин -
> изпитано от мен , обаче моя майстор беше пекан и
> работлив човек . Айде успех прати снимка .


Радо видя ли че имало лесно само майсторите даса пекани , видях снимките и там ясно се вижда тая скара от греди за която ти говорех . Браво clap:
Re: започнахме строежа
22-03-2007 - 11:44:59
малко нови снимки от обекта

вече с дограма
bnm
Re: започнахме строежа
22-03-2007 - 20:46:06
Радо,много ти е хубава къщата!Със здраве да си я ползвате!Благодаря за инфото за цените.
Re: започнахме строежа
24-03-2007 - 19:30:27
Много ми харесва къщата, евала за бързо и качествено въпреки дребните проблеми свършената работа! Аз лично бих добавил само едно изменение, ако я правех за мен, и то щеше да е като се отвори такова голямо мазе, да вкарам един гараж в него... виждам, че терена го позволява да има рампа... не знам как биха стояли обаче проблемите с отводняването. Това е напълно лаишки въпрос - не съм се занимавал със строителство (твърде рано ми е, макар че сега ще купувам апартамент с пари, които са достатъчни за къща...). И не знам и дали такова изменение на проекта за да е законен такъв гараж няма да доведе до огромни бюрократични катаклизми и забавяне с месеци...
Re: започнахме строежа
29-03-2007 - 14:03:25
Rado кажи горе-долу как излиза на квадрат грубия строеж,ако си имаш представа де?
Re: започнахме строежа
30-03-2007 - 10:58:50
80 000лв ни излезе грубия строеж (тук не включвам дограмата). РЗП 230м2 + мазе 120м2. Основите излязоха много дълбоки, защото терена ни е една глина ... Затова добавихме и мазето, излезе на същата цена като обратния насип ...
Гараж е предвиден отпред, много държах да излиза направо на улицата вратата, да не е нужно да отваряш 2 врати. Отделно вода при нас колкото искаш ...
Re: започнахме строежа
19-04-2007 - 09:26:37
Привършиха с ел.инсталацията и сега търсим мазачи за мазилка и шпакловка на вътрешните стени. Някой ако може да препоръча майстори?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход