Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започна се!

Публикувано от thefog 
Re: започна се!
23-11-2006 - 17:49:25
Не е излишен.....това е перфектна топлоизолация за бетонна плоча.
XPS На URSA N III PZ за под плоча и основи с голяма плътностза големи натоварвания.
Върху него си ходиш ако искаш скачай отгоре ....нищо му няма.
Re: започна се!
27-11-2006 - 16:11:36
Плочата излеха в петък вечерта.
[www.bgphoto.net]
Бетон помпата закъсня и малко се претиснявам че я леха по тъмно ( на слабо осветление).
Сега като я гледам има една локва по средата и там е с окло 1см. по ниска.
Надявам се да няма проблеми и със замаската да оправя нещата в последствие.
Сега предстои зидането на стените и после колоните .
Даите кординати на някой който работи с вибратор за бетона?
До сега леха Б15 и нямах проблеми.
Колоните и гредите са Б20 и тои е по гъст и стяга по бързо , затова ми трябва вибратор.
Re: започна се!
28-11-2006 - 15:45:55
тези 250 кв. на един етаж ли ще бъдат? поне така си писал в първия си постинг.
Re: започна се!
28-11-2006 - 17:23:21
Да това е един етаж зп-259кв.м
тъй като имам денивелация 2 м от предния до задния край на къщата имам около зп -30кв.м на по ниско ниво които са гараж с вътршно стълбище.
тотално рзп- 289кв.м
Re: започна се!
07-12-2006 - 15:36:29
Започнаха да зидат стените.
Ако вървят с тези темпове до края на седмицата ще кофрират за колоните.
[www.snimka.bg]
teo
Re: започна се!
08-12-2006 - 11:02:27
Поздравления - напредваш бързо ! Каква хидроизолация правиш ?

Аз съм на етап излети основи (ивични), заложена канализация и чиста вода. В момента засипват и трамбоват със скална маса, т.е подготвят за запечатка и до няколко дни трябва да е излята и запечатката. Поради сложния терен отпадна вътрешното стълбище от гаража към 1-ви етаж, като ще се търси решение с врата отстрани на гаража да се излиза на входното стълбище, което е отстрани на къщата, като същевременно това стълбище ще се преправи като топла връзка. В неделя ще направя снимки и ще кача.
Re: започна се!
08-12-2006 - 14:08:45
При също е на ивичести основи но терена и почвата позволяват да не правя хидро.
Нямам мазета и сутерени , цялата пострика е над земята.
В горния краи кадето плочата е най близко до терена имам е с 30см над прилежащия терен а в долния край е на 2 м . от земята.
Нямам подпочжени води. Статичното състояние на подпочвената вода е на 3.5 м . прес пролетта когато е най високо.
Относно дъждовните води , ще направя обратен наклон с вертикалната планировка а и цялата къща е с 1м стрехи.
Ще изолирам с 5см. XPS на URSA самата плоча и 50см под нея.
При мен ми се мамата с обратния насип ...около 120куб. м скална маса + земя от изкопа, но пак е по евтино отколкото да правя мази.
Мазе = хидро+топло+дренаж = 3000 до 5000 лв.
Обратния насип с механизацията (багер и транбовка) и скалната маса излезна 1500лв.
Re: започна се!
08-12-2006 - 15:03:01
Чакай, на каква цена взе скалната маса? При мен слагам дренажен материал, понеже е над дренажа и беше 22 лв кубика докарано... И аз сипах към 100 кубика, за останалото чакам някой да почне да копае наблизо или да чуя че търси разтоварище че да ми докара пръст, поне още 100 пръст за насипване по основите ще ми трябват.... Става дума за обратния насип покрай стените, от външната страна, иначе скалната маса в основите беше около 18 лв ако се не лъжа....
Re: започна се!
08-12-2006 - 16:39:05
При мен всичко отиде от вътрешната страна , около 80-100 куб земя , която си беше от изкопа и я бях оставил в двора, .
102куб. скална маса с докарването ми е по 12лв кубика. = 1224лв.
Багера ми взе 250лв. на машино смяна.

Сега ходих да видя как я карат маисторите и пак стоварваха тухли.....
на ден зидат по 15 кубика тухли ...еба мамаму.
на ден отхвълят по 60кв.м
До тук 54 куб тухли = 216кв. м.
1куб = 64 тухли
1кв = 16 тухли
Почват да връзват арматурата за колоните и предполагам другата седмица ще леят колоните и щурцовете.
Дано времето е с нас.


Re: започна се!
11-12-2006 - 11:16:46
thefog, може ли да ми дадеш телефон на хората, които си ползвал за обратен насип?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход