Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започна се!

Публикувано от thefog 
започна се!
25-10-2006 - 15:38:57
И при мен се започна строежа!!! (София-Лозен)
250кв.м 1 ет.
Ще се опитам да качвам снимки от всички етапи и да ви информирам за цените и особеностите на строежа.
[www.bgphoto.net]
Re: започна се!
25-10-2006 - 21:08:11
Честито!!
Успех и добро време.
teo
Re: започна се!
26-10-2006 - 11:06:48
Поздравления !
Качвай снимки за да следим процеса на строителство.
Аз съм още доникъде. РАзрешително за строеж има но очевидно липсата на познанства с хора в строителния бизнес си казва думата, както и липсата на време sad smiley

Re: започна се!
26-10-2006 - 11:48:16
Само за информация - мой приятел в момента събира оферти за строителство на 440 квадрата къща край Балчик, обърнал се е към няколко от големите, защото търси кратки срокове, вчера ми каза, че най-доброто, което е намерил е 180 евро на квадрат с ДДС груб строеж, вкл. покрива. Мястото е комуникативно, с асфалтов път, с незначителен наклон, със съществуваща едноетажна къща, която се вписва като конструкция в проекта - направено и е анализ за съответсвие и т.н.
Просто за идея, но бърза и взима строителна фирма със собствена техника, бетонов възел и над 100 работници...
И на мен преди 2 години ГБС ми оферира на Две стрехи 230-300 евро на квадрат, тогава малките фирми и бригадите искаха под 100.
Re: започна се!
26-10-2006 - 11:52:50
The fog, sorry,
желая успех и бързай с изкопите, да не те хване дъжда.
Ако мижеш, си събирай пръстта, че разбойниците с камионите жив ще те одерат да ти я извозят и после върнат обратно, аз сега вия на тая тема - нямах място и сега обикалям като гламав по България и се моля на говеда-шофори да завият към Княжево да ми разтоварят, вместо да карат на разтоварището в Младост. И като те усетят че си на зор, нали се сещаш кво става....
Впрочем ако някой в момента копае покрай Княжево да свирка - търся пръст за обратен насип....
Re: започна се!
26-10-2006 - 12:01:00
И аз търся още 40 кубика за насип в двора, проблема ми е че не може да влезе голям камион, само шкода 6 м3, но не мога да намеря.
Re: започна се!
26-10-2006 - 16:10:54
При мен цялата земна маса от ископа е двора и после ще се прави с нея обратния.
Цените за труд при мен са :
40лв на плочата
20лв на зидария
30лв покрив.
или за 250кв.м = 25000лв.
материалите ше са около 50000/60000
или тотал за грубото ще около 80000лв. това прави около 160Еуро на кв. м.
Ето още снимки...днес кофрират до котата на терена.
[www.bgphoto.net]
[www.bgphoto.net]
Re: започна се!
26-10-2006 - 17:34:10
The fog, аз наливах водоплътен бетон на основите, не знам дали си струваше да се набутвам с 20% повече като цена, по конструкция ми бе предписан Б20 иБ15 за полетата върху обратхия насип, но архитекта ме посъветва да го направя, освен че и хидроизолирах фундаментите.
Re: започна се!
26-10-2006 - 17:41:41
А попита ли го защо не го пише в проекта ако е било нужно?
Re: започна се!
30-10-2006 - 12:11:38
4овек, при мен мазето се яви като опция след като изкопаха ямата и тя почна да се пълни с вода... Проектирано ми бе частичен сутерен, който беще хидроизолиран по проект, но бетона не бе предвиден водоплътен, след като реших да правя сутерен изцяло под къщата, съответно инженера взимайки проекта за преработка ме посъветва да излеем леко армиран подложен бетон върху 15 см. скална маса, да се залепи хидроизолация върху този бетон както и да наливам водоплътен, освен че се изолират петите и полетата, преди да се направи обратния насип. Отделно цялата яма е опасана с дренажа. Явно се застрахова, защото едно е да предвиждаш просто влага, друго да видиш напорен стълб и как изкопа се пълни за няколко часа...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход