Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започна се!

Публикувано от thefog 
Re: започна се!
30-10-2006 - 14:51:53
При мен мяма вода и след като се консултирах с конструктора,назорника, хидролог-геолог и с майсторите по-отделно се окоаза че нямам нужда от дренаж и хидроизолация на основите.
а и къщата няма мази или сутерени в горния край започва на 30 см. от терена а долния е около 2 м . над терена.
Преди плоча ще слагам скална маса, пясък, найлон и фибран 5см.
Гаража ми е на котата на терена ( земята е твърда и олегнала - не е копано там) и там няма да слагам скална маса а само пясък, найлон и фибран.
Re: започна се!
30-10-2006 - 14:52:53
При мен няма вода и след като се консултирах с конструктора,назорника, хидролог-геолог и с майсторите по-отделно се окоаза че нямам нужда от дренаж и хидроизолация на основите.
а и къщата няма мази или сутерени в горния край започва на 30 см. от терена а долния е около 2 м . над терена.
Преди плоча ще слагам скална маса, пясък, найлон и фибран 5см.
Гаража ми е на котата на терена ( земята е твърда и олегнала - не е копано там) и там няма да слагам скална маса а само пясък, найлон и фибран.
Re: започна се!
30-10-2006 - 15:43:21
Ти си знаеш. Аз просто и да нямах вода, щях да си пусна тръби покрай основите като го покрия с дренажен материал - и без това е изкопано. На сгъвките щях да оставя дебелостенно ПВЦ ф100 или 110 тръби нагоре - и за ревизия, и ще включа в тях улуците, а и отводнителните шахти от пътеката покрай къщата(предполагам, че имаш) - да не ми тече вода по терена. Дренажните тръби не са скъпи, дренажният камък е 22 лв на кубик, но няма да слагаш до горе...според мен си струва.
Може и да не ми потрябват, но по този начин съм сигурен че при какъвто и да е дъжд няма да ми се навлажнят стените, защото водата се отвежда...
Освен това според мен да ти излеят бетона и да го заровиш с найлон и ХПС, без дори да го мацнеш най-малкото с нещо на асфалтова основа - ако ще най-евтиния асфалт да е, си е грехота... Просто ти е пред очите, ако не дай си боже ти се наложи някога, ще плащаш за да го изкопаеш... В случая само купуваш подходяща обмазна изолация и връчваш по една четка или валяк на работниците - струва 1 лв. на квадрат...
От фибрана си вземи поне със зъб и глъб и внимавай с какво ти го лепят (ако изобщо го лепят), че някои лепила го съсипват и само се изръсваш 200кинта на кубик без смисъл...
Re: започна се!
01-11-2006 - 16:41:08
Интересно моята тема със снимките къде се забута??!!!Или е изтрита!?
Re: започна се!
01-11-2006 - 18:43:46
Георги Б . Твоите снимки наистина бяха интересни и поучителни , моля пусни някоя с отопление или ВиК .
Re: започна се!
02-11-2006 - 14:44:46
Утре лея плочата на гаража кота 0
Вкараха отходната канализация /пясък / наилон/ XPS 50mm./арматура

[www.bgphoto.net]
Re: започна се!
03-11-2006 - 03:59:18
Успех на започналите и наистина е добре да се качват снимки и да се дават договорените за различните етапи цени, за да не ни пробутват някакви немислими, след като нямаш база за сравнение.
Искам да попитам:Някой да ми предложи фирма за строитество, на която може да се разчита като коректност и качество на работата.Да работи в района на София, обекта е в Банкя.Какви са очакваните цени за офериране в този район.За морето е едно, за София вероятно друго, за другите части на БГ сигурно е трето.Или да си взема един стъроител , един ндзорник и една бригада турчета от Кърджалийско, и да карам така.РЗП е около 250кв.м
Re: започна се!
03-11-2006 - 10:08:49
Наско, мога да ти дам моите строители, но се боя, че са супер натоварени и няма да вземат нов обект преди пролетта, просто са се нагърбили с повече от възможностите си. Те са много коректни, но като гледам сметките, би могло да е малко по-евтино, макар че според мен за работата си си заслужават парите. При мен само грубия строеж, без цена на проектиране, разрешения, вода и ток дотук ми струва около 140 евро на квадрат (остана ми покрива - към 250 квадрата е скатен, половината върви по плочите половината си е на попове, с Брамак, ще излезе около 25-30 бона), но всеки проект е различен и иска различни неща аз имам сложен сутерен с дренажи и изолации, който оскъпи много. Покрива ще качи около 25 евро на квадрат
Къщата е на два етажа, има гараж за две коли на първия, без мансарди, със студен неизползваем нисък таван (подпокривно) - 1.40 в най-високата си точка - около билото. Квадратурата ми е 380 квадрата без сутерена, той трябваше да е 66 квадрата(частичен), но се наложи да е изцяло под плочата и стана 190 квадрата..., добре че терена е с наклон и сутерена е отворен по него та от едната страна си е като приземен етаж, ще се ползва по-рационално.
Така или иначе, по неволя квадратурата ми стана към 570, как ще се топли не ми се мисли....

Казвам ти като ориентир, но цените са в момента по-високи, материалите се вдигнаха, труда също, а основния проблем е липсата на свестни майстори, иначе фирми много и всеки сваля звезди....
Re: започна се!
09-11-2006 - 14:04:21
Изляха полочата на гаража и в момента кофрират до кота -10 преди плочата на къщата.
Надявам се да е над нулата в понеделник , защото ще се леят около 40кубика бетон и не ми се набутва за добавки против замръзване.
Диспечерката от бетоновия възел каза че е важно да не е под 0 градуса в момента на леенето и че не е проблем ако през ноюа падне под -5гр.
Ако някои е лел при ниски температури да каже?
[www.bgphoto.net]
[www.bgphoto.net]
Re: започна се!
10-11-2006 - 11:49:48
Do stefanB

Stefane , ako e wazmozno daj mi adres za korespondencia ili telefon za wrazka s tezi stroiteli.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход