Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна хидроизолация

Публикувано от frsk 
Външна хидроизолация
21-09-2006 - 11:25:01
Здравейте,
имам едно питане за външна хидроизолация. Става въпрос за мансарден прозорец. Проблема е, че строителят си е оставил ръцете, като е спестил от цената на истински мансарден и вместо него е сложил алуминиева дограма.

В момента съм сложил поликарбонатен навес, за да не вали директно върху него.

Но от време на време от някъде влиза влага в дограмата и съответно в стаята. Затова искам да запечатам всичко отвън - дограма и обшивката на покрива с пастообразна хидроизолация.

Попаднах на много продукти, но специално към тези 2та ми е въпроса, дали някой ги е използвал и дали са читави.

Аквастоп 2
Уплътняване на подове и стени под керамични облицовки в бани, душкабини, облицовки над вани и в санитарни помещения. Хидроизолиране на основата на тераси, балкони под керамични облицовки.




Аквастоп 4
Еднокомпонентен продукт с пастообразна консистенция на база водна полимерна дисперсия.

Re: Външна хидроизолация
21-09-2006 - 16:26:16
Frsk,

това няма да ти помогне, като чета какъв ти е проблема... Водата влиза между покрива и дограмата, там тези неща няма да те спасят. Трябва ти лента, епоксидно лепило за дограмата, че циментовите и полимерните не хващат върху PVC и алуминий и тогава мазана хидроизолация. После трябва да я покриеш с нещо, че не е UV устойчива...

Звънни за оглед и съвети... 0887661685 ( ако е в София).

Павел
Re: Външна хидроизолация
21-09-2006 - 17:07:01
Възможни причини:
1. Строителят си е спестил полите (тенекиите) около прозореца. Разгледай някой комин, трябва да имаш подобни. Нищо мазано не може да ги замести.
2. Имаш тенекии? Огледай за дупки при закопчаването им (напоследък е модерно вместо фалц да се лепят със силикон?!?) Виж правилно ли са застъпени спрямо наклона.
3. С керемиди ли си? Каква е изолацията под тях - ако е оня почернен вестник, въобще не се занимавай, че ще стане по-лошо като го накъсаш. за специалист е
4. Прозорецът ти задържа вода върху стъклото, въпреки че е наклонен или
5. монтиран е прекалено ниско и стичащите се води го обливат.
Ако се замисля, ще изкарам още 3-4. Първо намери причината, после търси решение.
Ако си решил сам да се справяш, опиши по-подробно положението.
Re: Външна хидроизолация
25-09-2006 - 17:15:16
Здравейте,

И аз имам подобен проблем - имам външна изолация, но явно ламаринките не са поставени както трябва, дори едната вече е паднала. Може и да има пролуки между ламаринките и стената и да влиза влага, а може и от стената на горния апартамент - там няма изолация.

В крайна сметка влиза влага - на едната стая сложих това лято вътрешна изолация, защото положението беше нетърпимо - мухъл - и за сега е ОК. В другата стая има само лека промяна на цвета на боята, там където влиза влагата. Сега е прясно боядисано и също е ОК.

Но искам някакво трайно решение, замислил съм за за вид хидроизолазия - БОРОСИЛ? Някакви идеи?
Re: Външна хидроизолация
26-09-2006 - 09:25:18
Явно не обясних правилно, но единственият проблем при мен е във дограмата, която е сложена, вместо покривен /мансарден/ прозорец.
Проблем с влизане на влага м/у прозореца и покрива, както и от самият покрива нямам. Обшивката е читава, като отгоре е с битумни керемиди.
Влагата влиза през самия профил.

А колкото до самите течни хидроизолации - в спецификациите им пише, че са UV защитени. Някои имат необфодимост от армировка и разни самозалепващи лепенки, други се полагат директно.

[www.siper-bg.com]

Аз вече намерих решение - външните гумени уплътнения ще ги мина със УВ силикон, големите фуги с полиуретанова пяна и отгоре ще запечатам с течна хидроизолация.

Пишман станах с майстори и разни фирми, които ме набутаха с близо 700 лв, ако знаех, досега да съм си купил с тия пари мансарден джам и да го монтират и изидат, понеже е нестандартен размер. Ама нали уж се доверяваш на професионалисти, които ти дават съвети какво да направиш.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-09-26 09:37 от frsk.
Re: Външна хидроизолация
26-09-2006 - 18:47:28
Човече, ако ще и от совалката да ти свалят джам, улами от тенекия трябва да имаш. Мажи ги тия мечи лайна и прави квото знаеш. Чао!
Re: Външна хидроизолация
29-09-2006 - 14:31:05
Прозореца не протече при последните дъждове winking smiley ... добре че химията се развива, иначе още в керпич щяхма да живеем...целия в тенекии :}
Re: Външна хидроизолация
29-09-2006 - 16:26:44
Не бързай да се радваш.
Виж дали водата се отича пълноценно и бързо по време на дъжд. Ако се получава завиряване проблема може да се появи пак.
Re: Външна хидроизолация
29-09-2006 - 16:58:41
няма грижи, наклона е поне 50 градуса, достатъчни за добро отичане.
Re: Външна хидроизолация
03-10-2006 - 19:30:44
Кажи ми производител на мансардни прозорци без тенекии.
Трайност (не гаранция) на полиестерни битумизирани мембрани - около 20 г. Тип репанол - 40-50.
Тенекии - 30 и повече (медните на практика не стареят - за посребрени, позлатени не говорим).
Мазана Химия - ???
Живея до църква, строена с кирпичени тухли и с покрив от никелова ламарина - преди десетина години само я боядисаха, от друго нямаше нужда.
Може да си прав за новите химии, но от видяното досега точно в областта на хидроизолациите, нещо не ми се вярва.
Искахме да помогнем, КЪСМЕТ!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход