Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

sglobqemi kashti

Публикувано от guapa 
Re: sglobqemi kashti
26-10-2006 - 10:29:00
Malinow, взе ми думите от устата.
Ерудит, всеки тук е чувал за сглобяеми къщи, погледни назад , има цели теми посветени на тях, както и тази, впрочем. Дали е по-евтино, по-икономично, по-качествено и по-бързо, всеки сам си преценя. Факта че има открита тема, значи, че вече априори това, което ти спамиш е известно на тези хора и те си правят труда да разсъждават дали етака, защо, да защитават мненията си и т.н. На твое място бих чел тихичко и бих си водил записки, за да зарибя дошлия ми на крака клиент с отговор на всички неудобни въпроси, които могат да му хрумнат - ето ти извор, от който да ги почерпиш...
Аман от безхаберие....
Re: sglobqemi kashti
26-10-2006 - 11:58:34

Стойност на терена + стойност на къщата + огромен запас от време, за да тичаш по проекта и изпълнението.
Мисля, че при сегашната ситуация в бг и нивото на доходите това си е направо екзточино разточителство.
А при наличието на читаво старо строителство (което при всички положения, в т.ч. от конструктивна и технологична гл.т. има експлотационен срок още половин век - визирам монолитното и ЕПК) въпросът просто остава само въпрос.
Разбира се, всеки е в правото си да избере жилище, което е най-подходящото според индивидуалната му представа, потребности и финансови възможности.
Нека го кажем, обаче, така ... ако моето семейство има доходи от 4-5 000 лв. на месец, струва ми се икономически неразумно да инвестирам в сглобяем дом ...
Това, btw, не е никаква инвестиция, дори и само ако спазим дефиницията на тази дума winking smiley
Все пак, успех на амбициозните люде, които са поели по този нелек път!
Re: sglobqemi kashti
26-10-2006 - 14:57:30
Към Motion

Изборът на дом е много трудно решение. Сглобяемо или не - тази дилема пазара я регулира безкомпромисно. Въпреки това вярвате или не повишението на търсенето на сглобяеми къщи тази година е над 100% - поне това е информацията от собствения ми опит. А за срока на експлоатация на една сглобяема къща може да поспорим с цифри и факти. Все пак ако е на метална конструкция - може и да надживее ЕПК-то с много. Помислете само за стоманените ЖП мостове - колко ли години издържат според вас...

Re: sglobqemi kashti
26-10-2006 - 15:22:21
Естествено, че може и да надживее, американците в какво живеят, поне средната ръка, иначе богатите си позволяват и монолитно строителство, но идва скъпичко... Във Вашингтон масивните къщи са от 2 мио нагоре... При това там квадратурите не са като нашите, а скромно.
Е, като мине торнадото или се вдигнат наводненията плуват много весело сглобяемите, но това не е проблем на къщата а на основата, нали...
Не, сериозно, аз мисля, че и у нас те определено имат бъдеще, просто светът върви към по-лесното и рационалното, пък и какво като тухлата изкарвала доказано 100 години, няма да живеем толкова.
Освен това стойността на монолитното строителство тепърва ще върви нагоре, а цглобяемотото няма да изостане, така че си е бизнес да строиш сглобяемо - себестойността ти е по-интересна.
Re: sglobqemi kashti
26-10-2006 - 19:44:38
Към StefanB

Вярвата или не в момента себестойността на сглобяемото - труд механизация и материали надхвърля 300E на м2, докато монолитното остава по-евтино като себестойност.
Разликата идва от това че в един м2 стена има изолации за повече от 12-13 лева, а метала за конструкциите е вече с много нестабилна цена, варираща с около 15% -20% годишно. Само през 2004-2005 скъкът беше с 47%. Материалите за грамотното сглобяемо строителство са по-скъпи защото са предимно внос Дания, Германия, Канада, Естония и т.н.

Re: sglobqemi kashti
19-03-2007 - 19:22:01
Skapi g-n Velthev v Burgas ima nova firma za stroeq na darveni kashti.Firmata se kazva RAWEDA05 i vi garantiram za neinata korektnost.Raboti sas suh material 12% vlacnost,rebrata sa s razmeri 10/5 sm.otvan se postavja OSB-11mm.,gipsfazer 10 mm. i fasaden stiropor 5 sm.,cpaklovan i bojadisan sas silikonova vodootblaskvasta boja.Vatre stenite se napalvat s 10 sm. mineralna vata/bez zna4enie van6ni ili vatre6ni i se zavar6va s gipsofazer 10mm.Pokriva e s keremidi,otvodnen,el. i vik instalaziite sa postaveni do to4ka i tapa.Na poda se postavja izolazija 5 sm. stiropor/fibran/ i otgore ima ili zamazka 5 sm. ili dusheme.Tavana e s 10 sm. izolazia i gipskarton.Dogramata e PVC otvan i mdf vrati otvatre.Proektiraneto,izlivaneto na fundamenta,postrojavaneto na kashtata,pokrivaneto i vsi4ko tova vliza v cenata ot 620 lv. na kv. m.za kontakti tel.056811558,0898486524 ili email.RAWEDA05@abv.bg.
Re: sglobqemi kashti
21-03-2007 - 09:33:20
Аз вече приключих с къщите и това което имам с известни уговорки ме задоволява, малко по малко го привеждам в приличен според моите разбирания вид. Това което предлагате за мен на база опита и грешките е малко и недостатъчно като материали, конструкция и качество и твърде надута цена. Радвам се, че се цивилизоваме вече и след 4-5 години евентуално аз или други клиенти в България ще могат да си поръчат къща Хуф и ще дойдат германците да ми я монтират или аз ще си поръчм къща във Финландия, ще ми дойдат контейнерите и аз заедно с двама приятели и един кран под наем ще си я монтирам сам. И ще знам до стотинка предварително какво ще ми струва. Български строител не искам да виждам вече през живота ми да ми влиза в двора, камо ли в къщата.
Успех и дано се свършат по-бързо наивниците.
Re: sglobqemi kashti
25-10-2007 - 10:43:47
Predi okolo mesec prikliuchih sas stroitelstvoto na darvena kashta. ekozid mi ia postroiha i kato cialo sam dovolen ot tiah. problemi se zabeliazvat pri organiziraneto na horata im , no tova moje da se prijiveee osobeno kato se ima v predvid, che vliazoha v srokovete.
Re: sglobqemi kashti
19-06-2008 - 19:10:33
Zdravei! Kazvam se Neli i sym se zapalila ujasno mnogo po tozi vid kyshti,a chesno kazano nqmam pochti nikakva informaciq,a vijdam che ti veche si imash takava. Ta misylta mi beshe,che iskam da te pitam dovolen li si? Na kolko ti stypi kyshtata? Dobra investiciq li e? Abe, izobshto vsichko, koeto mojesh da mi kajesh za tozi vid stroitelstvo. lagodarq ti ujasno mnogo predvaritelno. spinning smiley sticking its tongue out smiling smiley clap:
Sglobqemi kashti
19-06-2008 - 19:28:31
Zdraveite na vsichki! Iska da Vi pomolq da mi pomognete :!: Naposledyk razglejdam razni saitove i forumi za tozi nov tip kyshti i chesno kazano sym ujasno zaintriguvana,no za zalost nqmam pochti ikakva informaciq. Pisha tuka na vsichkite stroitelni kompanii,no nikoi neshte da mi pishe,a nqmam vyzmojnost da hodq chak do Sofiq. Ta misylta mi beshe, koito moje da mi dade kolkoto se moje poveche informaciq za tezi kyshti,che da se reshq nai-setne moody smiley: spinning smiley sticking its tongue out

Blagodarqsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход