Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

sglobqemi kashti

Публикувано от guapa 
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 15:21:32
Doncho,
Bihte li mi dali info za firmata, koiato shte montira kashtata
Blagodaria!
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 15:43:59
Дали ще сториш дървена или масивна къща фундаментът ще ти излезе на една и съща цена, даже май на дървената ще е по-скъпичък, че трябва закладни части да не я вдигне вятъра.
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 15:49:19
Земетръсните норми не изключват решения с тухлени шайби с вертикални и хоризонтални пояси, стоманобетонови рамки, т.е. без стандартинте шайби. ИТОНГ имат методология за изчисленияе на сайта си. Проблемът е, че инженерите не вярват, че възложителят ще успее да ги изпълни според предписанията, докато със стоманобетоновите шайби горе-долу ще се справи почти без фатални грешкиsmiling smiley
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 15:53:38
Ето линк към един от руските представители . И картинки как строят. Носещата конструкция е от насложени масивни четвъртити греди със сечение 92мм/145мм и влажност 12-15% изграждащи външните стени. Вътре общо взето правиш каквото си искаш. Каменна вата от 10 см и дървена ламперия отвътре за обшивка. Обща дебелина на външната стена около 21-22 см. На тавана 20 см каменна вата. Коефициент на топлопреминаване за външните стени около 0,27 което е почти два пъти по-добро от максимално допустимия по БДС, ако не се лъжа.
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 16:11:32
Дончо при тези цени на руснаците по-добре си купи нещо готово. Щото като прибавиш и цената на земята, външния водопровод, електро, канал (септична яма) сметката става една....
А и не виждам смиксъл да строиш барака по-скъпо от масивна постройка, която във всеки случай е по-пожаробезопасна. Бараките ги остави за неразвитите територии, кадето няма бетон наблизо, в БЪллгария бетонови възли под път и над пътsmiling smiley
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 16:27:44
Най-много ми харесаха къщичката с грила и откритата баня. Скандинавска му работа - каквото и да е, хубаво е, изпипано, уютно. Друго си е дървото, топло е, аз тази есен още не съм се отоплявал с нищо, въпреки че съм високо и вечер и сутрин е студено навън, сутринта беше 5 градуса. Достатъчно е слънцето през деня и акумулираната топлина.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-10-12 16:35 от R. Velchev.
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 16:54:24
Благодаря, но не искам бетон, искам дървена къща :] . По ред причини най-вече екологично-здравословни smiling smiley . Оттук нататък разликата между барака и къща е в предназначението и качеството на изпълнение.
За Поли - малко е рано да правя реклама на фирмата, още повече че от сутринта не успявам да се свържа с шефа а пък му звъня от Франция :g: . Хайде, става дума за Розендал България с директор Георги Танев 02/8468952
Човек, не давам за пример руснаците, техните цени пък най-малко. Впрочем скоро обявиха Москва за най-скъпия град в света, преди Токио winking smiley .

Дотук всеки ме съветва да се обърна към специалист. Благодаря, така или иначе бях решил да го направя, ама защо никой не "поема риска" да ми даде една ориентировъчна цена на кв.м или линеен м за най-стандартен банален фундамент с 1 м дълбочина например confused smiley . След две седмици ще съм в България (за една седмица) и трябва да подпиша договорите на архитект, строител и надзорник. Последно смятате ли че 8-10000 лв ще са достатъчни за нулев цикъл и септична яма??? При дадените по-горе параметри. moody smiley:
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 17:07:10
За владеещите финландски отлична възможност да си напазаруват къща направо оттук spinning smiley sticking its tongue out
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 17:10:54
Най-вероятно не, поне двойно, че и повече, още повече че теб няма да те има и това е ключов момент. Фундамента не е банална работа а и ямата изобщо не е евтина. Ивичния фундамент не е толкова лесен за изпълнение, отдолу има подложка 50/50, после нагоре е 25 или 30 см, армировки и др., излива се на 2 пъти, ако терена не е равен става още по-сложно, прави се на стъпки и на няколко пъти, обратни засипки. Затова по-горе ти казаха, че на строителя му е по-лесно да изкопае всичко и после да го насипе.
На строителя му вземи мобилния и му звъни постоянно, да ляга и да става с мисълта за теб. winking smiley
Re: sglobqemi kashti
12-10-2006 - 17:20:30
Защото ще те подведе. Единствената ориентировъчна цена ще бъдат събраните от теб оферти. Безработни няма, всички са претпрупани от работа и никой не се натиска за малки обекти, освен ако не са супер добре платени.
Най-добре изискай от фирмата, която ще ти монтира къщата да изпълин и фундаментите. Щото другия вариант е пак да платиш скъпо, но след това да оправдават некадърното изпълнение на къщата с лошо изпълнен фундамент за който те вина нямат. Или сключвай договор з авсичко или и къщатат си я прави самsmiling smiley
Не мисля, че ще ти стигнат 8-10000лв за фундаментите ако ги поръчаш на някой отделно. И не са 1м., а мининмум 1.6-1.8 и то ако имаш късмет с почвата, ако нямаш отиваш на 2.5, 3. Положение при което най-добре си направи и мазе, пък ако искаш го ползвай.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход