Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога и с какво да продължа след грубия строеж?

Публикувано от waterkris 
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
25-07-2013 - 08:47:38
avatar
Дограмата може да слагаш,но недей да слагаш стъклата - не е задължително всичко да оставиш за догодина........
Все пак живеем в БГ и трябва да ограничиш достъпа до къщата поради знайни и незнайни причини.Не съм чувал за подобни врати,но гледай да спазваш съответните стандарти за касата-височина ,ширина и дебелина на зида - после иначе ще береш ядове....
Входните врати са съответно 1м,холната 0,9м , спалня 0,8м ,тоалетна 0,7 - визирам само ширината на отваряемите крила.
Ще разпитам,но мисля че ,тези врати може да изработи само дърводелец - дървесина в БГ бол,но няма суха - което си е проблем- винаги се измятат....Заради еднослойността на вратата не зная какъв обков би могъл да и се заложи........

Чест и почитание
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
07-09-2013 - 06:39:57
Дълго време не съм отварял форума, но от тез строителни ангажименти не ми остава време. Вече съм на финала но напрежението е ужасно.
Сега по темата. ВиК, електро, парно може да поставите веднага след приключване на строежа. Веднага след полагане на инсталацията ако все още имате време може да направите и вътрешните мазилки. Аз направих машинна гипсова и нямам проблеми. Препоръчвам я. Но не се хващайте на въдицата "Мерцедеса на мазилките"! И турската ще свърши същата работа. Дограмата и външната изолация монтирах след 2 год. за да дам време сградата да олегне и изсъхне. Но аз не бързах с нанасянето на семейството. Това лято ми направиха фината шпакловка с колор кит, монтирах вратите, направих всички бани. Според мен вратите трябва да се монтират преди боята защото има обръщане, подпълване и т.н. Поне при мен бе така. Искам да приключа с всички дейности които създават прах и мърсотия преди да сложа боята. Ще оставя само монтирането на дюшемето след боята. Може и да греша с реда на операциите, но така го правя. А, в момента правя пробите на отоплителната инсталация преди полагане на подовите настилки. Задължителна операция!!! Появи се пробойна на една от тръбите. Дали омишлен съботаж, на някой пишман майстор или инцидент не знам, но факт. Правете проби. Имах и прозвъняване на ел. инсталацията. Охранителната инсталация за СОТ е неоткриваема. Следете изкъсо мазачите да не замазват кабели. На никой не му пука за следващият майстор,
Това е за реда на довършителните работи от мен.
Сутрин и вечер се моля това тегло по-скоро да свърши. Не иска да чуя за майстор камо ли да го видя. Отвратен съм. Няма почтенност, няма морал. Всеки гледа да те направи на будала и да те издои. Цепеницата винаги да ви е в ръката.
Успех,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Кога и с какво да продължа след грубия строеж?
16-09-2013 - 21:17:13
Много си прав Geto, цепеницата трябва да е постоянно в играта, иначе гледат на теб като на самоходещ портфейл. Минах по този път и знам как е.
Трябва постноянен контрол. Независимо бригада ли е , или фирма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход