Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плаващ под с ОСБ

Публикувано от parafuso 
Плаващ под с ОСБ
01-09-2013 - 14:50:38
Здравейте, предстои ми да направя под за танцова зала в офис сграда. Всичко е идеално освен това, че долният офис е много тих и ми трябва максимално шумоизолиращ под на удар, за да не пречи на работата на хората. Изчетох доста и се посъветвах с различни майстори и стигнах до извода, че плаващ под е най-доброто решение. Тъй като обаче бюджетът е ограничен, се спрях на ОСБ плоскости за финалното покритие и каменна вата за изолация.
Можете ли да ми препоръчате някой майстор, който би се наел да направи подобен под, тъй като този метод се оказва доста нов за България и никой не иска да се заеме. Всички са на принципа - едно си баба знае, едно си баба бае, а фирмите, които полагат плаващ под, взимат много много скъпо.
Благодаря ви предварително!!! smiling smiley
Re: Плаващ под с ОСБ
04-09-2013 - 19:46:44
Здравейте,трябва ви каменна вата с голяма плътност,два пласта с гипсокартон и накрая каквото пожелаете ( osb, ламинат ) или др.покритие.
Re: Плаващ под с ОСБ
19-09-2013 - 13:20:34
Здравейте, Ангел, а без 2-та пласта гипсокартон и прикрепването на ОСБ плоскостите една за друга с метални шини, какъв би бил рискът?
Ще използван вата с почти максимална плътност.
Благодаря
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход