Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Земетресението днес-

Публикувано от Geto 
Re: Земетресението днес-
23-05-2012 - 22:35:46
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
panelov
Quote
salvador
Да започнем от там,че на картите на Софпроект Витошкият разлом го няма.Има ги по-малките разломи,намиращи се конкретно в София.Витошкият е много по-голям.Той тръгва от Владайския проход и върви около километър и половина южно от Околовръстното,успоредно на него някъде до към вилната зона "Бункера" и шосето за Бистрица,където свършва.Абсолютно нормално е по северната дъга на околовръстното да усетят съвсем слабо земетресение с магнитуд 5,6-5,8, случило се в Мещица.До там са над 35 км и сеизмичните вълни трябв ада преминат през една планина и половината софийска котловина по диагонал.Известно е,че почвените условия в софийското поле не благоприятстват разпространението на сеизмични вълни на големи разстояния.Коренно различна е ситуацията на север от Стара планина,където почвите са по-меки,заради което Вранча заплашва половината Северна БГ.Земетресението в Стражица е със същия магнитуд като сегашното софийско.Но на друга дълбочина и в друга почва.
София си е пълна с разломи.От години БАН пише за разлома между Нови хан и Петърч.Той си съществува и е най-опасният софийски разлом,защото върху него живее буквално около 1/3 от населението на целия град.В самото подножие на Стара планина също има активен и не по-малко опасен разлом.Този между Нови хан и Петърч ...има теория,че е "отговорен" за поне едно от двете най-разрушителни софийски земетресения-тези от 1818 и от 1858.


Разломи в България

Салвадоре,

Разлома за който говориш се вижда и в твоя и в моя линк.

Той тръгва от Лозенска планина, само че ти наричаш точката Нови Хан.

Минава през центъра на София и отива в Констинброд, само дето ти наричаш точката Петърч.

За едно и също нещо говорим.

Аз само отбелязах, че на южния склон не е било същото. Вчера специално съм обикалял - Нови искър, Гниляне, Подгумер - хората не са усетили така земетръса въобще.

А жена ми, дето иска да ходи на токчета по тротоар и не даде да продам апартамента и да купя земя на южния склон – ще я пратя при баща й на Пловдив – да диша мръсния въздух от КоЦеМе-то.

[forum.imoti.net]

Но да се стряскат децата ми на сън над тоя Витошки Разлом – тая повече няма да я бъде.

КАЗАХ! /направо гневно!/
Виж сега, жените по принцип са по мъдри от нас, натъртвам ти, защото днес един специалист по геофизика се закле пред Милен Цветков, че в идните 2000 години няма да има силен трус в Пловдив след силното чирпанско земетресение! Така, че отивай и ти в Пловдив при жената, там е родата:]

Абе панелообитателю САХИБ?! Умнико, готин!*xxx*
Мче съдейки по изказванията ти в този форум ...*write*
Ама аз на тебе казвам ли ти, къде да ходиш? А?*sos*!
Ако искаш мога и да ти кажа... *yes*
А?! ... Я пак ...*black eye*
А лафа „На баба ти г..за” да си чувал?*xxx*
Направи си тема и си я спами, колкото си искаш!!!*stop*
Айде излез от темата на човека, а?! :g:
Айде хубави и добрички и умни ми сахиБе ... :}
Модератори в този форум има ли? ...winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-23 22:41 от panelov.
Re: Земетресението днес-
24-05-2012 - 01:47:25
Прочетох линка на Персонел, но не го намерих са смешно. Наистина толкоз много мъка има по света. Ама да се чудиш на тези от novinite.com май бая са го закъсали завалиите. Абе да пази Бог.

Та какво сега, многото бетон и железо май затвори устата на критиците му *beer*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Земетресението днес-
24-05-2012 - 12:10:00
avatar
Quote
Geto
Прочетох линка на Персонел, но не го намерих са смешно. Наистина толкоз много мъка има по света. Ама да се чудиш на тези от novinite.com май бая са го закъсали завалиите. Абе да пази Бог.

Та какво сега, многото бетон и железо май затвори устата на критиците му *beer*


Това са [nenovinite.com] - хумористичен сайт. С доста абсурдни постове.
Re: Земетресението днес-
24-05-2012 - 14:16:07
Човек все пак трябва да има чувство за хумор за да да го почувства. Тези имат пълна липса у себе си на това велико чувство.

Но да си честитим празника на светите братя и буквите Кирил и Методи. Защото дадоха букви на вси славяни да четат!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Земетресението днес-
24-05-2012 - 18:48:28
avatar
Quote
panelov
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
panelov
Quote
salvador
Да започнем от там,че на картите на Софпроект Витошкият разлом го няма.Има ги по-малките разломи,намиращи се конкретно в София.Витошкият е много по-голям.Той тръгва от Владайския проход и върви около километър и половина южно от Околовръстното,успоредно на него някъде до към вилната зона "Бункера" и шосето за Бистрица,където свършва.Абсолютно нормално е по северната дъга на околовръстното да усетят съвсем слабо земетресение с магнитуд 5,6-5,8, случило се в Мещица.До там са над 35 км и сеизмичните вълни трябв ада преминат през една планина и половината софийска котловина по диагонал.Известно е,че почвените условия в софийското поле не благоприятстват разпространението на сеизмични вълни на големи разстояния.Коренно различна е ситуацията на север от Стара планина,където почвите са по-меки,заради което Вранча заплашва половината Северна БГ.Земетресението в Стражица е със същия магнитуд като сегашното софийско.Но на друга дълбочина и в друга почва.
София си е пълна с разломи.От години БАН пише за разлома между Нови хан и Петърч.Той си съществува и е най-опасният софийски разлом,защото върху него живее буквално около 1/3 от населението на целия град.В самото подножие на Стара планина също има активен и не по-малко опасен разлом.Този между Нови хан и Петърч ...има теория,че е "отговорен" за поне едно от двете най-разрушителни софийски земетресения-тези от 1818 и от 1858.


Разломи в България

Салвадоре,

Разлома за който говориш се вижда и в твоя и в моя линк.

Той тръгва от Лозенска планина, само че ти наричаш точката Нови Хан.

Минава през центъра на София и отива в Констинброд, само дето ти наричаш точката Петърч.

За едно и също нещо говорим.

Аз само отбелязах, че на южния склон не е било същото. Вчера специално съм обикалял - Нови искър, Гниляне, Подгумер - хората не са усетили така земетръса въобще.

А жена ми, дето иска да ходи на токчета по тротоар и не даде да продам апартамента и да купя земя на южния склон – ще я пратя при баща й на Пловдив – да диша мръсния въздух от КоЦеМе-то.

[forum.imoti.net]

Но да се стряскат децата ми на сън над тоя Витошки Разлом – тая повече няма да я бъде.

КАЗАХ! /направо гневно!/
Виж сега, жените по принцип са по мъдри от нас, натъртвам ти, защото днес един специалист по геофизика се закле пред Милен Цветков, че в идните 2000 години няма да има силен трус в Пловдив след силното чирпанско земетресение! Така, че отивай и ти в Пловдив при жената, там е родата:]

Абе панелообитателю САХИБ?! Умнико, готин!*xxx*
Мче съдейки по изказванията ти в този форум ...*write*
Ама аз на тебе казвам ли ти, къде да ходиш? А?*sos*!
Ако искаш мога и да ти кажа... *yes*
А?! ... Я пак ...*black eye*
А лафа „На баба ти г..за” да си чувал?*xxx*
Направи си тема и си я спами, колкото си искаш!!!*stop*
Айде излез от темата на човека, а?! :g:
Айде хубави и добрички и умни ми сахиБе ... :}
Модератори в този форум има ли? ...winking smiley
Ти ли ще ми казваш в коя тема да влизам бе лольо? Доста си комплексиран май покрай жена ти! Човек да не се избъзика с такъв като тебе. Аре ходи на Пловдив майна да береш манатарки.
А това за геофизика дето го каза за Пловдив е абсолютно вярно и ти ако не си истински мъж под чехъл нямаше да реагираш така. Следващият ти пост очаквам да е от Филибето:}
Re: Земетресението днес-
24-05-2012 - 19:07:56
avatar
Quote
Geto
Човек все пак трябва да има чувство за хумор за да да го почувства. Тези имат пълна липса у себе си на това велико чувство.

Но да си честитим празника на светите братя и буквите Кирил и Методи. Защото дадоха букви на вси славяни да четат!


Да. Трябва да има чувство за хумор човек. Съгласен съм. winking smiley
Re: Земетресението днес-
26-05-2012 - 12:33:29
Quote
personall
Quote
Geto
Прочетох линка на Персонел, но не го намерих са смешно. Наистина толкоз много мъка има по света. Ама да се чудиш на тези от novinite.com май бая са го закъсали завалиите. Абе да пази Бог.

Та какво сега, многото бетон и железо май затвори устата на критиците му *beer*


Това са [nenovinite.com] - хумористичен сайт. С доста абсурдни постове.

Персонален, намирал съм, че си по-умен от панелообитателя.
На фона на нещастието на хората да рекламираш бизнеса си...???
Знаеш ли, как се чувстват хората в Перник?
Шегите си ги прилагай към софрата с ракийката и салатката.
Тук във форума нещата са други...
Това отношение ми напомня чернобилските селати преди години...
Шегаджии.
Re: Земетресението днес-
26-05-2012 - 15:22:58
avatar
Quote
panelov
Quote
personall
Quote
Geto
Прочетох линка на Персонел, но не го намерих са смешно. Наистина толкоз много мъка има по света. Ама да се чудиш на тези от novinite.com май бая са го закъсали завалиите. Абе да пази Бог.

Та какво сега, многото бетон и железо май затвори устата на критиците му *beer*


Това са [nenovinite.com] - хумористичен сайт. С доста абсурдни постове.

Персонален, намирал съм, че си по-умен от панелообитателя.
На фона на нещастието на хората да рекламираш бизнеса си...???
Знаеш ли, как се чувстват хората в Перник?
Шегите си ги прилагай към софрата с ракийката и салатката.
Тук във форума нещата са други...
Това отношение ми напомня чернобилските селати преди години...
Шегаджии.

Не го познавам панелообитателя и не мога да коментирам. Може да е по-умен от всички нас.
Имам доста познати от Перник и 10 работници. Всички са в много добро настроение и не са притеснени. Да, виждам какви са нещата в стр. форум. Депресарски и никакви. ;-) И теми не на място. Алкохол не пия. Ям салата. Има хора дето са позитивни и се смеят. Други дето са черногледи и плачат. Предпочитам да съм от първите. Чернобилските лафове не си ги спомням. И ако по време на земетръс не рекламираш стр. бизнес, тогава кога? winking smiley
Та да обобщим...Не смятам, че съм направил нещо аморално. Естествено, притеснен съм, но не проявявам показност и тенденциална заинтересованост по проблема на деня. Още по-малко да съдя някой за отношението му към нещата.
Feel me?

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: Земетресението днес-
27-05-2012 - 12:21:46
Докато не сте скапали окончателно темата само да напомня че писането изобщо не е препоръчително особено за хора незапознати с материята която коментират.Ако го правят могат просто да задават въпроси а не да се опитват да правят изводи или да анализират.
Освен това моля като правим изказвания ясно да си даваме сметка къде по дяволите се намираме в еволюцията на техниката както строителната така и изобщо както и на науката.Да си представим как аджеба се проектира сграда висока над 400 метра даречем през 1926 г и тя освен че е построена по суперавангардна технология ами е непокътната и до днес (тоест преживяла доста земетресения) на всичко отгоре след случката от 2001 г пак е най високата сграда в града.
И контраста с нашата действителност (като в седем часа разлика) почти всички панелки ,ЕПК ,ПК ,КК, ППП са типови проекти краднати отвън ,а дори най често минали през редакция в СССР и "адаптирани" от тези които работят като проектанти тогава у нас.Напълно наясно съм какви вопли могат да се изпишат сега но ..... това е гадната истина.
И до днес у нас се проектира със софтуер и след това с умножение на полученото по 3.14 за да може по веригата бетонджията да крадне ,строителя измекяр също и т.н. , пък дали сметката изобщо е вярна .....
С други думи при около 6 по Рихтер в Япония спират влаковете стрела и като цяло движението на влаците но сградите имат козметични дефекти които биват заличени замиг след това.
И още нещо да не забравя не виждам някой да се замисля за най авангардната част от проектирането на елементите на сградите (поне за японците) а именно своиството на елемента да издържа без разрушение МНОГОКРАТНИ земетресения от максимална степен. Та в този смисъл да се замислим оцелелите сгради (не паднали) дали е целесъобразно да "замажем" чисто козметично само защото няма да ни дойде на акъла да поискаме помощ с експертиза , а по правило ние ако искаме го правим самостоятелно с половин уста затова и никога нищо не получаваме. Вече на някои ни стана ясно от изказванията на новия министър (ка) че продължава с оглушките или също да не е наясно кое ни е надалавера и кое не е .Визирам изцепката освен с енергийните паспорти (забележете на всички а не на сгради с повишена или променена енергоефективност явно с цел после да се изръсят пак) сега и със загатване за конструктивни обследвания на сградата .
Вместо да се замислят че целта на всички ни е да усвояваме европари с цел подобряване както на енергоефективността си така и модернизиране на сградния фонд и инфраструктурата ни и да работят в посока поемане на обследванията и изготвянето на проекти с цел кандидатстване за финансиране ....... те пак назад и у лево....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-27 12:31 от stivemaster.
Re: Земетресението днес-
27-05-2012 - 18:00:03
Ако в NY стане земетресение с магнитуд 6,ще им трябват месеци за да преброят жертвите.Говорим си за град с постоянно население около 13 милиона, в което най-силното известно до сега земетресение се е случило през 1884-та година и е имало магнитуд около ....5 ! Стандартите за сеизмично строителство там са изключително занижени и самата управа на града има страхотен проблем с това...защото ясно си дава сметка,че рано или късно...силно земетресение там може да се случи.Небостъргачите са на метална конструкция и вероятно ще понесат и над 6 магнитуд.Но половината град е от постройки на пределна възраст,строени без грам бетон.3-4 етажна сграда гредоред без нито една железобетонна колона е нещо съвсем обичайно за там.По Източното крайбрежие не им трябват високи стандарти за сеизмична устойчивост.Виж,Западното...друга бира-принципно различен филм.
КАкви земетресения били преживяли небостъргачите от 26-та година...ми ни едно над 5 не са преживели до момента!
2008-а имаше специален доклад...по изборите за кмет там доста се замеряха с него...При земетресение с магнитуд 6 половината град е в земята,а по-голямата част от другата половина ще е в състояние,което няма да остави друг избори на живеещите там,освен да напуснат града,при това за дълго.

Иначе не е лошо да си служим с примери,ама точно NY... няма база за сравнение.Коя да е вмирисана софийска панелка има поне два пъти по-голям шанс за оцеляване след силно земетресение,сравнена с половината NY.
И да,за жилищно строителство си говорим!

[en.wikipedia.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-27 18:15 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход