Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Санирането...........

Публикувано от darkside 
Re: Санирането...........
22-04-2012 - 12:36:04
Quote
Върколак
Почнаха от 70-80% самоучастие. Минаха през 50%, а сега и 10-20%? Аз чакам и безплатно обзавеждане (енерго спестяващо) да предлагат и да не пропусна и климатици за всяка стая (също безплатно), че то най-много те пестят.
И това ще стане. Първо ще опитат да видят кой ще се окачи на въдицата от 1 юли до края на годината при вариант 50/50%.
Така или иначе до 2020-а ще трябва да осъществят СМР за около 2млрд. евро (поне това искат от Брюсел). А обществените сгради трябва да имат почти нулев разход на енергия с ВЕИ на покривите. Нещо почти непостижимо в БГ.
Re: Санирането...........
22-04-2012 - 21:15:36
Oткажем ли се от „Белене”, ще можем да санираме по 200 хил. сгради годишно

23.04 – Ако България се откаже от проекта за АЕЦ “Белене”, ще могат да бъдат санирани средно по 200 000 сгради всяка година до 2020 г., са пресметнали от екологичното сдружение “За земята”.
Еколозите представиха изчисленията си по повод на Международния ден на Земята. Те смятат, че трябва да бъдат “впрегнати” всички усилия и със средства от бюджета и еврофондовете да се развива енергийната ефективност.
Към всяко вложено евро средно се привличат по още 20 евро от частни инвеститори, посочват от сдружението, цитирано от БТА.
Според еколозите съвпадението на Разпети петък и Международния ден на Земята не е случайно. Развитият от тях песимистичен сценарий предвижда поне двойно увеличение на цените на основните храни. Еколозите очакват и двойно увеличение на цените на горивата до 2020-та година, което да доведе до скок на енергийната бедност и да засегне 80 % от населението.
DarikNews.bg
FUJITSU

ПРОМОЦИЯ 680лв.
ПРОВЕРЕТЕ
Сметката си за ток
Сметката си за телефон
Здравноосигурителния си статус
НАМЕРЕТЕ НИ …
Re: Санирането...........
23-04-2012 - 08:43:17
[www.dnes.bg]
Това си беше ясно, новото е кредита за 8 години с вноска 35 лева.

И за бедните......
[paper.standartnews.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-23 08:53 от darkside.
Re: Санирането...........
03-05-2012 - 11:18:37
Хрумна ми една такава мисъл. Санирането щяло да направи излишна АЕЦ Белене. Ми тогава с половината пари за Белене що не направят санирането на всичките панелки, ми искат пари от хората? А и европейските (половината) ще са бонус?
Колкото и да го мисля, все една и съща причина ми се върти в главата, това да не стане............някои му викат "гепаса", други му викат "чорела"...........
Re: Санирането...........
09-05-2012 - 15:14:35
хубава тема, ще следим с интерес как ще се развиват нещата тук. саниране... прилича ми на най-хубавата дума в БГ езика - таковане, но както и да е:}

Дограми Джорд - очите на Вашия дом
Re: Санирането...........
28-05-2012 - 01:37:05
През изминалите събития от м.Май а именно силното земетресение много хора се сетиха че въпросното саниране е задължително . Ние от фирма за саниране първи предлагаме услугата - кандидатстване за саниране онлайн. Цените няма да са такива каквито са цитирани по-горе , тази информация е единствено с цел да забави стартирането на въпросното саниране на сградния остарял фонд в България. За всички желаещи може да използвате онлайн формата - кандидатстване за саниране.
Поздрави и успехи
Re: Санирането...........
31-05-2012 - 22:13:11
За мен първо всякакво самоучастие над 20% е химера ,второ трябват ни точни параметри и програма в годините с целите ни в аспекта енергийна ефективност.С детайлно описани параметри на топлоизолации ,хидроизолации , конструктивни параметри на сградите.Обследванията е съвсем възможно да бъдат поети от европрограма след съответно лицензиране на фирмите.Освен това ако някои наистина цели да постигне резултати в тази насока трябва да погледне опита на другите държави и да установи че това всъщност е истинска индустрия и тя си има елементи които са задължителни .Примерно оборотни жилища за тези които в момента се "работят" ,интервенция на пазара с цел повишаване стойността на готовите жилища .Дори и с подпомагане на дейността на фирмите ,отдаване на терени в интерес на програмата и др. интереса на държавата - ДДС и плосък и др. данъци компенсират вложенията и.
На всичко това обаче трябва да се гледа през призмата - "на бебе дето не реве майка му не му дава да яде".
Re: Санирането...........
01-06-2012 - 14:09:00
Саниране не означава само та залепиш стиропора на фасадата - това са тръби, покрив, ел. инсталация, проверка на заваркате на панелите... А това 50/50 е просто абсурд - пробват, дали ще мине номера.
Re: Санирането...........
13-06-2012 - 17:19:53
Quote
stivemaster
За мен първо всякакво самоучастие над 20% е химера ,второ трябват ни точни параметри и програма в годините с целите ни в аспекта енергийна ефективност.С детайлно описани параметри на топлоизолации ,хидроизолации , конструктивни параметри на сградите.Обследванията е съвсем възможно да бъдат поети от европрограма след съответно лицензиране на фирмите.Освен това ако някои наистина цели да постигне резултати в тази насока трябва да погледне опита на другите държави и да установи че това всъщност е истинска индустрия и тя си има елементи които са задължителни .Примерно оборотни жилища за тези които в момента се "работят" ,интервенция на пазара с цел повишаване стойността на готовите жилища .Дори и с подпомагане на дейността на фирмите ,отдаване на терени в интерес на програмата и др. интереса на държавата - ДДС и плосък и др. данъци компенсират вложенията и.
На всичко това обаче трябва да се гледа през призмата - "на бебе дето не реве майка му не му дава да яде".
Това с оборотните жилища не вярвам да се случи, иначе има логика в думите ти. При 20% самоучастие може и да стартира програмата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-06-13 17:20 от paio.
Re: Санирането...........
13-07-2012 - 08:19:18
Санирането.....май няма да го бъде.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход