Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предстоящ ремонт на покрив

Публикувано от cubcubcub 
Re: Предстоящ ремонт на покрив
14-03-2012 - 22:52:23
avatar
майсторе, на покрив съм се качвал, даже съм правил един. На този за който говоря им помагах на момчетата, така че съм абсолютно на ясно.
Един колан с въже и след 10 тата минута не ти прави впечатление. голямо чудо... стига да не си трудно подвижен, виждал съм и 60 годишни по покривите. Няма нищо особенно. Щях и този да го правя сам + двама помагачи, даже бях започнал но за тази цена реших да го оставя на по-опитните.
На жега и влага също трудно се работи, но не е невъзможно. Даже след последните снегове същите момчета ги видях на един покрив winking smiley

Няма нощо особенно в тези работи, няма да шашкате хората, повечето от принуда се научиха сами да си ги поправят. Като мен.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 02:33:20
Quote
palamud
На мен лично едни пичове ми искаха 350 лв. за труда на 180 м2 покрив.

Измазах и комините и по улуците поработиха и с кеф им дадох 400 кинта.

Трета година покрива не е мръднал!

Зная, че ги има. Вече имам 12 оферти от фирми и "селски" майстори. От 12 огледа само 2-ма ми казаха, че улуците ми са смяна. Мнението на останалите е да не ги пипам. Дори на тези 2-3 места при снадките където предполагам действителна теч щяли да сложат бутилова лента. Преобладаващото мнение е, че няма нужда от скара и в моя случай това щяло ненужно да вдигне цената. Имаше мнения, включително на двама действащи преподаватели от техникума по архитектура, които идваха независимо един от друг, че заради едно фолио се вкарвам във филм. Покривът е в много добро състояние и да съм помислил върху вариант само с подмазване на капаците и разкриване на първите редове и наковане на "гребена" за птици и евентуално нова подулучна пола. Бях останал с впечетление , че строителните фирми вземат по-скъпо. А се оказа, че особено две от тях, които ремонтират покривите на детски градини, училища по обществени поръчки в областа, предлагат най-ниска цена на труд и гаранция за 6 години, дори разсрочено плащане. В офертите за материалите като количество и цени почти няма разлика.
Сега в събота имам едни навес от 25 м/2, на който керемидите са директно върух дъсчената обшивка, без улук и един юнак ще го прави с велитех120 и летви /не скара/ за 180 лв -включва и материалите.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 10:59:48
avatar
Quote
tetomaster
И да добавя. Ако ти покажа инструментите си с, които работя, съм сигурен, че с тези 5 лв/м2 не трябва да ядеш 3 месяца за да си купиш една клеща що годе свястна. Да не говорим за техника, която осигурява достъп на работниците и материалите от външната страна на сградата.
И ако искаш да направим един експеримент. Аз ще намеря покрив около 100 м2 за 5-10 лв/м2. По-точно, за такава цена те сами ще ме намерят:]. Като те гледам не си майстор (говоря в областта на покривите).Ти ще работиш наравно с мен. Парите ще ги разделим по-равно, но както приходите така и разходите. И да видя аз какво ще кажеш накрая.

не знам за каква техника говориш ... явно си фен на скъпит глезотии - можиш кефиш се. Един флекс и ел. трион всеки има, не е нужно да купуваш нови за всеки покрив. Техника за подаване от вън е необходима само за конкретни случаи и може да се наема за ден или два. Другото се носи от цигане за по 10-15 лв. на ден.

Въпроса е че докато чакаш някой балък за 15 лв./ кв. два месеца, другите 5 клиента или си ги правят сами или намират евтин начин.
За качество и гаранции да не отваряме темата, че съм се нагледал на чисто нови покриви течащи като лейки на втората година... правени от велики майстори! с гаранция ...

По въпроса за твоята оферта - нямам намерение да се захващам със скъперници.

Мисля да правиме това лято покрива на вилата на един приятел на камбаните, щото велики майстори го поправяха наскоро за споменатите от теб цени и сега ще трябва аз да го правя....
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 11:05:53
avatar
Изписахме 5 страници и за какво? По-добре пуснете някоя снимка отвън и отвътре та да се види. Откъде се появи тази подулучна пола? Явно става въпрос за надулучна пола. А тези, които на теория са най-добрите, поне един покрив направиха ли?
Моето желание не е да ви убедя да платите скъп ремонт. Моето желание е да си направите качествен ремонт.
Тук има една тема за ремонт на покрив Частично пререждане на керемиди
още една за усвояване на таван Преустройство на таван

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 13:42:19
не знам за каква техника говориш ... явно си фен на скъпит глезотии - можиш кефиш се. Един флекс и ел. трион всеки има, не е нужно да купуваш нови за всеки покрив. Техника за подаване от вън е необходима само за конкретни случаи и може да се наема за ден или два. Другото се носи от цигане за по 10-15 лв. на ден.



Скъпите глезотии не са нужни,ако не ги пипа "цигането",.Има един жаргонен термин "Дуракоустойчивост",той налага "скъпите глезотии".
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 13:55:24
avatar
Quote
tetomaster
Изписахме 5 страници и за какво? По-добре пуснете някоя снимка отвън и отвътре та да се види. Откъде се появи тази подулучна пола? Явно става въпрос за надулучна пола. А тези, които на теория са най-добрите, поне един покрив направиха ли?
Моето желание не е да ви убедя да платите скъп ремонт. Моето желание е да си направите качествен ремонт.
Тук има една тема за ремонт на покрив Частично пререждане на керемиди
още една за усвояване на таван Преустройство на таван

Тука съм съгласен с теб - точно примерите дадени тук водят до извода че може да има цена 5 и 15 Лв. на квадрат, а не на общо основани стреляш на 15 и това е. Ако покрива се е нагънат както на снимката си струва 15 Е на кв. за труд, щото няма да е само препокриването а допълнително укрепване и преправяне на половината от основата. Там и материалите отиват в друга посока smiling smiley

Аз за такива покриви предлагам да се търси по-лек вариант, щото да следваш стандартния е два пъти по-скъпо само като материали smiling smiley
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 16:50:42
avatar
Quote
palamud
Quote
tetomaster
И да добавя. Ако ти покажа инструментите си с, които работя, съм сигурен, че с тези 5 лв/м2 не трябва да ядеш 3 месяца за да си купиш една клеща що годе свястна. Да не говорим за техника, която осигурява достъп на работниците и материалите от външната страна на сградата.
И ако искаш да направим един експеримент. Аз ще намеря покрив около 100 м2 за 5-10 лв/м2. По-точно, за такава цена те сами ще ме намерят:]. Като те гледам не си майстор (говоря в областта на покривите).Ти ще работиш наравно с мен. Парите ще ги разделим по-равно, но както приходите така и разходите. И да видя аз какво ще кажеш накрая.

не знам за каква техника говориш ... явно си фен на скъпит глезотии - можиш кефиш се. Един флекс и ел. трион всеки има, не е нужно да купуваш нови за всеки покрив. Техника за подаване от вън е необходима само за конкретни случаи и може да се наема за ден или два. Другото се носи от цигане за по 10-15 лв. на ден.

...
Няма как с евтини инструменти работиш качествено.Само да посоча, че една ножица (електрическа) за рязане на метални керемиди струва 600-800 лв. Без нея няма как да е иначе.Една клеща за огъване струва от 150 лв нагоре. една ножица за рязане на ламарина (лява,дясна) струва към 25 лв. Винтоверт от 600 лв нагоре. Ами до момента са 1400лв. Всичко това иска поддръжка, ремонт, консумативи.
За хаспела не си струва да продължавам да пиша. Той е необходим. Било за качване на материали, било за сваляне на боклуци, било за по-бързо. Не всеки път имаш възможност да позиционираш техниката, която ще наемеш. А и пък съм сигурен, че не си наемал автовишка за 2 работни дни. Просто условията и цените те карат всичко да правиш сам, на ръка.И вече забелязвам,че хората директно питат, какви работници ще изпълняват ремонта. Може да си отговориш сам защо. И последно, никой от моите клиенти не е балък, че ми е платил над 15лв/м2 за покрив. За тези пари, за които се разбрахме, той получава качествена услуга, изпълнена с качествени инструменти и от качествени работници.
Има една тема тук Как се прави ремонт на покрива през зимата разгледай и нея и ми кажи кой е балъка?
Искам да ме разбереш правилно. Не търся конфликт с никой от колегите от форума.Напротив, по този начин може да дадем по-ясна картина за целия процес, в случая за ремонт на покрив.

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 18:16:18
Здравейте
Първо искам да поясня, че не искам да обиждам никой от участниците в дискусията.
Виждал съм работата на tetomaster и съм впечатлен от нещата които е направил и смятам, че може само да учим от него.
palamud, не мисля, че трябва да спориш с човек които се е качвал на повече покриви отколкото ти си виждал.
Относно цена от 15лв/м2 за труд - ако е за метална керемида смятам, че даже е малко.
Пак казвам: Това е лично мое мнение и не искам никои да се ангажира или обижда от него.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
15-03-2012 - 22:57:22
avatar
Ако клиента не знае какво иска, тогава всеки майстор/или фирма/ е крив/а.

Значи, когато една задача е зададена коректно, тя може да има само един правилен отговор.

Когато обаче има много неизвестни става "бой на негри в тъмна нощ".

Пък и за 180 лв. с материалите смятам, че нещата не трябва да загрубяват и да се джафкат колеги един друг.

Има два начина на ремонти и строителство. С компромиси и безкомпромисно. Хубаво става, когато се нацелят поръчител-изпълнител от единя тип.

Иначе е загуба на време и нерви и за двата отбора.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Време за самореклма. winking smiley

[sechkov.com]
[luxremonti.alle.bg]

Ето покрив от преди известно време на един безкомпромисен клиент.

Бояна-меден покрив.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
16-03-2012 - 14:18:33
Адиникс - ЕООД
Гр София ж.к Младост 1. бл.72 вх. 6 ет. 1 ап. 133
02/4894462 GSM: 0888759133
Примерна ОФЕРТА
За труд и материали

ВАРИАНТ 1 пререждане на керемиди
1. Демонтаж на керемиди и почистване на прах и кал.
2. Подмяна на изгнили дъски до 3% от площта на покрива.
3. Полагане на мушама 1 мм за под керемиди.
4. Наковаване на напречни летви, служещи за нареждане на керемиди.
5. Нареждане на керемидите и подмазване на капаци с варо-циментов разтвор.
6. Изхвърляне на строителни отпадъци от покрива в контейнер, осигурен от изпълнителя.

Общата квадратура на покрива е около 100 кв.м.
Стойността на ремонта е 11.00 лв./кв.м и общо възлиза на 1100 лева.


ВАРИАНТ 2 пререждане на керемиди
1. Демонтаж на керемиди и почистване на прах и кал.
2. Подмяна на изгнили дъски до 3% от площта на покрива.
3. Полагане на воалит опесачен 1.5мм за под керемиди.
4. Наковаване на напречни летви, служещи за нареждане на керемиди.
5. Нареждане на керемидите и подмазване на капаци с варо-циментов разтвор.
6. Изхвърляне на строителни отпадъци от покрива в контейнер, осигурен от изпълнителя.

Общата квадратура на покрива е около 100 кв.м.
Стойността на ремонта е 14.00лв./кв.м и общо възлиза на 1400лева.


ВАРИАНТ 3 пререждане на керемиди
1. Демонтаж на керемиди и почистване на прах и кал.
2. Подмяна на изгнили дъски до 3% от площта на покрива.
3. Полагане на EVROVENT италианска паропропусклива специална за под керемиди – 1 mm.
4. Наковаване на напречни летви, служещи за нареждане на керемиди.
5. Нареждане на керемидите и подмазване на капаци с варо-циментов разтвор.
6. Изхвърляне на строителни отпадъци от покрива в контейнер, осигурен от изпълнителя.

Общата квадратура на покрива е около 100 кв.м.
Стойността на ремонта е 13.00 лв./кв.м и общо възлиза на 1300.00 лева.

Клиента избира кои вариант е за него
Гаранция до 10 години

За огледи и договаряне за сериозни клиенти Тел 02/4894462/ gsm 0888759133
www.pokrivi-adiniks.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход