Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предстоящ ремонт на покрив

Публикувано от cubcubcub 
Re: Предстоящ ремонт на покрив
02-03-2012 - 05:37:08
Quote
komara
obadise i popitai

Обаждах се и питах. Направо ми се изправя косата. Не от цената. От измамната първоначална информация.

Когато сглобявам компютър, аз не питам клиента : Кутия искаш ли ? Ама ти знаеш ли, че ако че без кутия компютъра може пак да работи. Абе мога да ти сглобя компютър без захранване за по-евтино, но не зная дали ще работи.
Когато дойде клиент и каже "искам компютър" , аз първо го питам за какво ще го ползва. И като каже например интернет и скайп му казвам, че тези 1000 лв са много , а за тази цел може и компютър за 400 лв. Или когато някой дойде и каже искам компютър за 800 лв, да вървят всички игри на макс, му казвам , че на тази цена е невъзможно. А за 800 лв ще може да се сглоби нещо за еди кои си игри на еди коя си резолюция. Но и в двата случая получава нещо , което работи е с гарнация минимум 24 месеца. И не го пращам по другите магазини да си купи различни части.
А в случая при досегашните контакти какво става?
- Искам компютър.
-Ооо, няма проблеми, аз съм най-добрия .
- Видях оферта за 1000 лв
- Ами да, суперкомпютър за 1000 лв,
При срещата след разговора.
- Нали говорихме за 1000 лв?
- Е може за 1000 , но процесора, дъното и паметта трябва ти да си ги купиш.
- Но нали ....
- Да де, ама нещо пазара се изменил ....

-----------------------
Или

-Аз съм фирма и давам гаранция като фирма
- Добре, дай си номера да проверя фирмата в Търговския регистър
- Кво? Ами ние нашата бригада , нещо ......
Re: Предстоящ ремонт на покрив
02-03-2012 - 19:15:29
Re: Предстоящ ремонт на покрив
05-03-2012 - 16:59:17
avatar
Quote
vipltd
Уважение и към двете страни на барикадата.
Офертата от 13 лв./м2 съвсем не е смешна ако;
1.Става въпрос не за изграждане на нов покрив,а за препокриване,с евентуални подобрения.
2.Офертодателят не е управител на холдинг с няколко секретарки,а едноличен строител с чирак роднина.
3.Двете хиляди лева ще са му достатъчни да изкара някой месец,че и да се похвали пред някои ,които съвсем не взимат и толкова,още повече ,че работата е за дни,не месеци.
Стига да си върши съвестно работата.
В момента подготвям оферта за смяна на керемиди. Както и да я "усуквам","въртя" цената варира около 60-70 лв/м2. Дейностите са същите, които са описани по-горе.Като материалите възлизат на 37,3 лв/м2 лв доставни цени. Обясни ми, как този "едноличен строител с чирак роднина" ще се впише в цена от 10-13 лв. И като имаш впредвид, че аз имам техника (хаспел, камиони и т.н.). т.е. няма да правя допълнителни разходи. Сградата е 6- етажна, квадратурата е 340-350 м2, 8 комина, 16 прозореца(капандури). Не един чирак роднина, а цялата рода ще му трябва. А те са май.повече от един холдинг . *yes*

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
06-03-2012 - 08:58:40
По -интересното е ,ако сградата беше на 1 етаж,пак същата оферта ли ти се връзва.
Ако е на 12 етажа?
Лично аз не се учудвам на 10-13 лева за труд,за препокриване на покрив.
Акъл не влага за нов покрив,хаспел не му трябва.
А и темата на колегата е била;Цитат;
Искам да ремонтирам покрив. Причината е, че когато е правен (2002 г) не сложих подкередидна (мембрана) мушама и има много врабчета. Улуците се заупшват от гнездата им. Покривът няма течове, но замазката на капаците е вече измита от дъжда и предполагам, че при силен вятър може да ги бутне. Дървена конструкция , кръстосан тип "пирамида". Къщата е на два етажа. Височината на билото 9.50 м , височина от която започва стрехата 6.50 м. Площ с включени 0.8 м стреха 140 кв.м и 27 градуса наклон или обща площ на покрива 160 кв.м.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-06 09:29 от vipltd.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
06-03-2012 - 23:23:26
avatar
Далеч съм от мисълта да сменям посоката на темата. Просто отговарям на въпросите на човека посочени в точките, в началото на темата.
А защо тази цена буди подозрения, съветвам те да прочетеш всички отговори на колегата. И според мен нямаше нужда колегата "cubcubcub " да се обажда на човека посочен от "комара". Просто нашия "майстор 13лв/м2" си е посочил сам откъде ще надуе цената.Например, нивелиране на покрива, подмяна на ламарини и др. дейности. Въпроса ми е обаче, защо се дава 10-годишна гаранция, само при наличие на мембрана под керемидите.
Колега "vipltd " достатъчно ти уважавам мненията ти тук и в другите форуми, за да се заяждам с теб. Човека си постави въпроса, а аз се опитвам максимално точно да му отговоря, като давам примери от моята ежедневна работа. А колегата "miro_" да не ми се сърди, а да даде цена за ремонт на покрива по начина по който аз посочих, а начина на работа да е по изискванията на колегата "cubcubcub ".

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
13-03-2012 - 15:59:07
avatar
Решетките против птици са 2,30 лв. за 1 лм. и се монтират лесно при подобен ремонт.
Мембраната може да бъде VELITECH 120 на BRAMAC - 1.70 лв. за м2.
Според възможностите улуците може да са безшевни - поцинковани или цветни, на цени от 14 - 17 лв. за 1 лм. с монтажа.
Летвите за скарата ще струват 2. 70 лв.за 1 м2.
Капаците трябва отново да се подмажат или да се сменят с нови. Ако са захванати към билна летва, подмазването може да се избегне, като под капаците се сложи листов материал за подкапаци на цена 12. 50 лв. за 1 лм.
Свалянето на боклуците, качването на материали и работници може да става само от външната страна на сградата.
Ремонт от този тип ще струва 15 - 18 лв. на м2. само за труд.
Трябва да събереш оферти и сам да прецениш.

Изграждане и ремонт на покриви 0898 29 72 55 Ивайло Павлов
Re: Предстоящ ремонт на покрив
14-03-2012 - 15:44:55
avatar
Quote
pokriviotdarvo
Решетките против птици са 2,30 лв. за 1 лм. и се монтират лесно при подобен ремонт.
Мембраната може да бъде VELITECH 120 на BRAMAC - 1.70 лв. за м2.
Според възможностите улуците може да са безшевни - поцинковани или цветни, на цени от 14 - 17 лв. за 1 лм. с монтажа.
Летвите за скарата ще струват 2. 70 лв.за 1 м2.
Капаците трябва отново да се подмажат или да се сменят с нови. Ако са захванати към билна летва, подмазването може да се избегне, като под капаците се сложи листов материал за подкапаци на цена 12. 50 лв. за 1 лм.
Свалянето на боклуците, качването на материали и работници може да става само от външната страна на сградата.
Ремонт от този тип ще струва 15 - 18 лв. на м2. само за труд.
Трябва да събереш оферти и сам да прецениш.

какви са тези 15 лв. м2? И друг път съм казавл, че за 200 квадрата покрив си е 3000 лв само труда.
За 2 седмици програмистите не вземат толкова....

не сте ли чули че има криза в строителството?!! Работници колкото искаш !
виж 3-5 лв. на квадрат всеки ще ги плати и хората няма да чупят ръце и да гледат как покрива им тече!

Особенно в провинцията за къща която струва 10-20 К да дадеш 5 К за препокривани е си е самоубиство!
Re: Предстоящ ремонт на покрив
14-03-2012 - 15:48:26
avatar
На мен лично едни пичове ми искаха 350 лв. за труда на 180 м2 покрив.

Измазах и комините и по улуците поработиха и с кеф им дадох 400 кинта.

Трета година покрива не е мръднал!
Re: Предстоящ ремонт на покрив
14-03-2012 - 18:15:13
avatar
Quote
palamud
Quote
pokriviotdarvo
Решетките против птици са 2,30 лв. за 1 лм. и се монтират лесно при подобен ремонт.
Мембраната може да бъде VELITECH 120 на BRAMAC - 1.70 лв. за м2.
Според възможностите улуците може да са безшевни - поцинковани или цветни, на цени от 14 - 17 лв. за 1 лм. с монтажа.
Летвите за скарата ще струват 2. 70 лв.за 1 м2.
Капаците трябва отново да се подмажат или да се сменят с нови. Ако са захванати към билна летва, подмазването може да се избегне, като под капаците се сложи листов материал за подкапаци на цена 12. 50 лв. за 1 лм.
Свалянето на боклуците, качването на материали и работници може да става само от външната страна на сградата.
Ремонт от този тип ще струва 15 - 18 лв. на м2. само за труд.
Трябва да събереш оферти и сам да прецениш.

какви са тези 15 лв. м2? И друг път съм казавл, че за 200 квадрата покрив си е 3000 лв само труда.
За 2 седмици програмистите не вземат толкова....

не сте ли чули че има криза в строителството?!! Работници колкото искаш !
виж 3-5 лв. на квадрат всеки ще ги плати и хората няма да чупят ръце и да гледат как покрива им тече!

Особенно в провинцията за къща която струва 10-20 К да дадеш 5 К за препокривани е си е самоубиство!
Един въпрос! "Ти на покрив качвал ли се?"
Защо сравняваш труда на програмиста с този на "покривджията"?. Я качи се на 3-етажна къща, на покрива й и да те видя как работиш там, ще запееш друга песен, че тези 15-18 лв/м2 са малко за тази работа. И ти гарантирам, че ако направиш един ремонт на покрив за 15 лв/м2 то ТИ ще си първия, който ще слезе от покрива и ще реве, че тези пари са нищожни, да не говоря за 5 лв/м2.
И следващия път, когато пишеш, помисли.

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
14-03-2012 - 19:37:01
avatar
И да добавя. Ако ти покажа инструментите си с, които работя, съм сигурен, че с тези 5 лв/м2 не трябва да ядеш 3 месяца за да си купиш една клеща що годе свястна. Да не говорим за техника, която осигурява достъп на работниците и материалите от външната страна на сградата.
И ако искаш да направим един експеримент. Аз ще намеря покрив около 100 м2 за 5-10 лв/м2. По-точно, за такава цена те сами ще ме намерят:]. Като те гледам не си майстор (говоря в областта на покривите).Ти ще работиш наравно с мен. Парите ще ги разделим по-равно, но както приходите така и разходите. И да видя аз какво ще кажеш накрая.

[www.roofbg.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход