Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предстоящ ремонт на покрив

Публикувано от cubcubcub 
Re: Предстоящ ремонт на покрив
20-02-2012 - 09:03:34
avatar
Всичко зависи от визията на самата къща,ако не е стар стил,защо не заложиш битумна керемида?
Самото почистване не е проблем,но дали ще се намерят керемиди със същата визия и вълна?Предлагам ти цялостна подмяна,ако желаеш с бетонна керемида на БЕТКЕРС,ще ми отнеме ден за да ти дам прилична оферта.............!?

Чест и почитание
Re: Предстоящ ремонт на покрив
20-02-2012 - 11:06:39
Quote
tetomaster
По-добре свали всичките керемиди, махни летвите, провери гредите в какво състояние са.
Аа виждам гредите от подпокривното пространство. Те лежат на тухлена стена 1.50 , върху която има бетонен пояс и върху пояса греди 10/8 . Гредите са ОК. Проблемът евентулано ще е в дървената обшивка върху която са наковани летвите (нямам представа дали е скара или само летви) и наредени керемидите. Гредите , които е спускат от билото към стрехите са 7/12 и са през 60 см. Евентулано възможно ли дъските да се премахнат и само въру гредите да се се накове скарата с мембраната? Има 2 улума по 4 метра, 3 комина и 1 капардура обшити с поцинкована ламарина..[/quote]

Quote
tetomaster
Покрива със сигурност е крив. Варианта е следния: странично на реброто, с винтове за дърво, сложи две дъски дебели от 3см нагоре.Все едно дублираш реброто.Използвай канап с който ще изправиш повърхноста..

Така написано изглежда много добре. Но колко са фирмите , които разполагат с работници за изпълнението? Улуците ще ги сменя, но само хоризонталните. Безшевен улук означава,че ако стрехата е с дължина 12 м и улукът ще с тази дължина, така ли?

Quote
miro_spasov
.........................


10 години гаранция фирма ли я дава или като физическо лице? Едва ли ще представлява интерес , защото къщата е Пазарджик.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
20-02-2012 - 11:35:31
Въпросния покрив
[store.picbg.net]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
20-02-2012 - 20:34:08
avatar
Не е много удачно да се използва само фолио, керемиди. Тук съм показал един пример как го правя аз.
Саниране на покрив Това е алтернатива на примера който описах по-горе. А безшевните улуци са наистина безшевни. Тоест дължината им зависи от дължината на стрехата. И също така от бригадата която го монтира. Най- дългия, който съм монтирал, е 25м (физкултурния салон към училището в гр. Елин Пелин)

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
21-02-2012 - 01:29:25
Колегага в тази цена на "много дейности" всъщност влиза едно пренареждане на покрива от което наистина има нужда човека!!!
за 13 лв на 1кв. демонтирам керемидите чистя кална ,полагам подкерадна мушама.наковавам летвите и наредам керамидите и капаците.
Не зная какво му е смешното в цената. Много добре знаеш какви са цените на материалите, аз намалявам повече от труда за да се ремонтира покрива.А и ще се сменяват ламарини,улуци и други и т.н.
Сега друг е въпроса че може да се услужнят нещата с по скъпи материал(примерно друга мембрана ,но дишаща) или повече видове операции(като нивелация на покрива) от което нействително загуба няма , всеки според джоба.

www.remontnapokrivi.org
Re: Предстоящ ремонт на покрив
21-02-2012 - 01:34:43
Колега не виждам нищо смешно в моята цена!
В тази цена влиза едно пренареждане на керамиди с мушама и летви.
А това ламарини,улуци,повдигане са си други



www.remontnapokrivi.org
Re: Предстоящ ремонт на покрив
21-02-2012 - 01:55:15
Няма проблеми ,въпреки че къщата е в Пазарджик мога да дойта да решим вариантите за ремонта на покрива и да изготвя оферта .
Аз имам фирма и ще дам гаранция като юридеческо лици за извършени дейности с задължите договори и др.

www.remontnapokrivi.org
Re: Предстоящ ремонт на покрив
21-02-2012 - 08:06:23
avatar
Quote
miro_spasov
Колегага в тази цена на "много дейности" всъщност влиза едно пренареждане на покрива от което наистина има нужда човека!!!
за 13 лв на 1кв. демонтирам керемидите чистя кална ,полагам подкерадна мушама.наковавам летвите и наредам керамидите и капаците.
Не зная какво му е смешното в цената. Много добре знаеш какви са цените на материалите, аз намалявам повече от труда за да се ремонтира покрива.А и ще се сменяват ламарини,улуци и други и т.н.
Сега друг е въпроса че може да се услужнят нещата с по скъпи материал(примерно друга мембрана ,но дишаща) или повече видове операции(като нивелация на покрива) от което нействително загуба няма , всеки според джоба.

www.remontnapokrivi.org
Ок!

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
22-02-2012 - 10:35:25
Quote
tetomaster
Тук съм показал един пример как го правя аз.

Ходих в три строителни фирми. Защо фирми, които имат са повече от 20 г в занаята, ме съветват да сложат само напречните летви за кередимидите (в случая за моите керемиди летвите трябва да са през 36 см) ? Казаха ми, че само при бетонни покрива слагат скара.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-22 10:36 от cubcubcub.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
22-02-2012 - 11:25:42
avatar
Ще го кажа по най-простия начин. Защото така излиза по-евтино на клиента.А това, че тези летвички след двойно по-малко експлоатационно време изгниват никой не го мисли. Давам пример.При силен вятър, буря или нещо подобно някоя керемида се размърда (което става при пренаредените керемиди). Тогава влагата, която влиза през незащитеното място се стича към улука, но спира точно на първата летва по пътя си. Следователно тази летва попива влага. При отсъствие на контра летвата липсва и естествената вентилация на покрива. Това означава че мократа летва ще мухляса и изгние. Това е най-грубия пример. И ако сметнете какви пари се "спестяват", помислете, дали си заслужава тази икономия!
За справки посетете сайтовете на производителите на тези керемиди. Ще видите,че всички те дори и не споменават за единична скара. Потърсете в интернет снимки на покриви покрити с керемиди(керамични или бетонни).Ще разберете как се кове правилно скара. Едва ли европейците са по-глупави от тези 3 строителни фирми с 20 годишния опит.
А пък това което казва колегата...."за 13 лв на 1кв. демонтирам керемидите чистя кална ,полагам подкерадна мушама.наковавам летвите и наредам керамидите и капаците." това не само е смешно, това е трагично.
Относно фирмите. Търсете фирми които се занимават с покриви. Съберете 3-4 оферти, подробни, с описание на какви СМР ще бъдат извършвани.Нека покажат снимки на обекти,които са изпълнени от тях.На по-сериозните фирми снимките са с добро качество и често обхващат целия строителен процес.


[www.roofbg.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход