Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидро и топлоизолация на плосък покрив

Публикувано от petkol 
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
22-04-2012 - 20:24:29
Мисля, че малко се отклонихме от темата и се обърках тотално.
До тук детайла за терасата би трябвало да изглежда така:

1. Бетонна плоча
2. Хидроизолация 1 ( за някои това са погребани пари)
3. Пароизолация
4. XPS (10cm)
5. Мембрана за защита на топлоизолацията
6. Замазка за наклони
7. Хидроизолация 2
8. Гранитогрес

Не съм изяснил точно каква ще е хидроизолацията, Според повечето специалисти с които съм говорил
това са рулонни битумни - лепени с горелка. Не съм сигурен, че за конкрения случай това е удачно , защото терасата е с неправилна форма и залепването ще е трудно. За да съм по-конкретен пускам снимки на терасата тук
Ако някой може да даде съвет за работещ и доказан детайл за конкретния случай, ще бъда благодарен.
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
23-04-2012 - 08:33:49
avatar
Детайла ти е правилен,но си забравил паро отдушниците на ниво плоча.Оттичането гледай да е бърбаканно.Бих заложил на първа ръка на обмазен битум - напр.Дитерман 2к на Вебер,а със самозалепваща мембрана и втори пласт върху нея преди замазката на читава рулонна.Вярвай ,че няма да имаш никакви проблеми в тая насока....
Особено детайлен бъди по билата на замазката,воронките и ъглите.Там направи ивечни холкерови препаски с лента за да не се пречупват мембраните....
Доказано правилен и верен детайл!?!

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
09-05-2012 - 15:03:09
Уважаеми господине , правилно сте се ориентирал в изпълнението на два пласта хидроизолаця. Препоръчвам ви при този елемент на изпълнение при позиция Хидроизолация 1 да изпълните два пласта хидроизолация на кръст. и вече ако желаете може да вложите и 3ти пласт за всеки случай . Причината е че в подредбата която сте описал хидроизолацията няма да работи като ДВА пласта.
Поздрави.
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
10-05-2012 - 17:46:20
avatar
И що....?smoking smiley

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
13-05-2012 - 15:42:07
Хидроизолация
1.Почистване на основата
2.Грундиране на основата
3.Полагане на усилен воалит с посипка (4.5кг/кв.м)
4.Залепване на газопламъчен огън.
общо труд и материал:
10.50лв./кв.м.

Ремонт на покриви Хидроизолации Направа на навеси Безшевни улуци- Строи Фермер ЕООД моб. 0893 777763 0899 635363
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
13-05-2012 - 16:00:10
avatar
*ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход