Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидро и топлоизолация на плосък покрив

Публикувано от petkol 
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 15:11:02
Предпочитам да не се слагат тръби-отдушници . Знам че има възможност парата да се извежда през борда и да не се слагат одушници,
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 16:38:14
Забрави-вертикалното отвеждане на изпаренията е най-сигурното технологично решение.Проста физика.Това с вентилацията по бордовете е опит да научим магарето да не яде...Да,някои магарета се научават.Ама трудно...големи инати са...
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 17:06:33
avatar
Бях учуден е втрущун,но видях поста на Салвадор.....
Ха накарай въздуха да мине по борда и да видя как ще стане....
Стига той да не е най високата точка на замазката или лекия бетон,но тогава няма да е борд нали?

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 22:22:21
petkol - Не съм запознат в момента какво се предлага като пароизолационни мембрани и покрития, хидроизолацията ARDEX 8+9 изолира от вода и влага и в същото време е паропропусклива, т. е ако има минимално остатъчно количество влага в замазка тя ще премине през 8+9, имало е случаи при които след полагане на хидроизолацията терасата да седи още десетина дни на изолация за да излезне и най-малката влага. Варианти при които имаме над 20-30% влажност в плоча и замазка, и да слагаме паропропускливи мембрани или хидроизолаци, рано или късно водят до компроментиране на изпълнението и материала, за да се гарантира точно изпълнение най-добре да се работи върху основи без остатъчна влага. Ако имаме влага в помещението която ще отиде към стени и плоча варианта е не да слегаме мембрани само на външните страни на сградата , а и отвътре, т.е да не допуснеме влагата да влезне в стените на сградата - става много скъпо smiling smiley . Много сме го мислили с колеги и най-доброто решение си остава добра вентилация на помещенията.
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 23:26:04
У нас няма практика да се мери влажността на бетона преди да се запечата с битум отгоре.Може тук-там някой да го прави,но не е масова практика.
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
21-04-2012 - 08:31:25
avatar
Майко мила - доста се замислих над писанията на ЖороГПЛ, но се сетих ,че и аз бях промоутър на това което предлагах и не искам да го захапвам.....Това мазаните изолации, особено на циментова основа не го давайте като решение бе колеги - много условности,много изисквания/част от които невъзможни реално/ и накрая клиента го издухва подводно.Как се правят холкерите,как се движи самата система,какво става през годините с нея,кой ще я полага и т.н. и т.н. са неща които рядко зависят от инвеститора и ако попадне на някой колега който има за цел само да си продаде материала,става мазало....
Апелирам - направете поне една тераска за да видите как се работи и тогава давайте мнения.Вярвайте ми компромис с това не бива ,а и не трябва.Да си кажа честно ,вече използвам моя си система ,която аз си я подредих и съм доволен от себе си.......Честно....

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
21-04-2012 - 23:48:17
gogol Обикновенно хората са ме търсили след като вече някой яко се е омазал, защо не са правили това което съм давал като детайл, ами защото им се е струвало много скъпо и с много условности както казваш , е след месеци-година вече са се обаждали за решение на проблема и тогава наистина им ставаше много скъпо, но както казах вече, 7г не са мръднали терасите и обитамите плоски покриви които съм консултирал , с много от бивши си клиенти поддържам приятелски отношения и не се притеснявам да си пиеме ракията на тези тераси, защото не текат, ако имаше проблем не бих се показал нали се сещаш колко пари им струва и ако протече... Сега тука споделих опит, както казах не се занимавам с търговия, а и съм бил технически консултант не търговец. Все още помагам, ако някой иска съвет за хидроизолиране на бани, тераси, полагане на саморазливни замазки, топлоизолация на сгради, лепене на камък и т.н . Ако някой има нужда от детайл в съответните области с удоволствие ще пратя на мейл.
Всеки сам избира как да си прави нещата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-21 23:51 от Jorogpl.
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
22-04-2012 - 11:28:47
avatar
Тогава за да бъдем точни бих направил и коментар на дадената система,а хората да споделят кой крив кой прав.....става нали?
Ето малко инфо за незнаещите:
За външно приложение
Защита на основата от влага върху тераси и балкони.
За използване върху циментови замазки и бетонови
основи.
Допиращи земята тераси трябва да лежат върху
капилярно чупещ слой.
Трябва да има достатъчно наклон, за да се избягва
трайно надигаща се вода.
Алтернативната хидроизолация ARDEX 8 + 9
предотвратява проникването на влага и оттук на
изцветявания, но не замества строителната хидро-
изолация no DIN 18 195.

За последващи полагания на плочки върху
ARDEX 8 + 9 да се използват еластичният разливен
разтвор ARDEX FB 9 или други лепилни разтвори от
продуктовата гама на ARDEX .
Проникването на влага от основата,
например през външна стена, трябва да бъде
изключено. В такъв смисъл преди уплътнителната
работа трябва да бъдат провере-ни строителните
дадености.
Обработване:
Трябва да се забърка само толкова уплътнителна
маса, колкото може да бъде обработена в рамките на
45 минути. Намиращата се в процес на втвърдяване
алтернативна хидроизолация не трябва да се
разрежда допълнително с акрилатна дисперсия
ARDEX 8.
При гъстотата за нанасяне с шпакла трябва да се
нанася мин. дебелина на слоя 3 mm.
Оформянето на ъглови фуги (вътрешни ъгли), обхва-
щането на отвори за тръби, съединения на вани и
подови сифони, както и шпакловането на неравности
се извършва с ARDEX 8 + 9 с гъстота за нанасяне с
шпакла.
Застрашените от пукнатини съединения се подсилват
с влагане на еластична лента.
Щом тези предварителни работи се извършат и алтер-
нативната хидроизолация е втвърдила, повърхностите
се обмазват равномерно и цялостно с четка или валяк.
За създаването на водоустойчив защитен слой са
необходими най-малко две нанасяния с обща
дебелина най-малко 0,8 mm.
Второто нанасяне може да се извърши около един час
след първото. Работни фуги и фуги между стена и под
се подсигуряват с подходящи уплътнителни ленти.
Та така ,да вземем и да поумуваме малко щото за консултации трябва да сме и прочели туй-онуй,ама при направата трябва и да сме го пипнали тук - там.....
Работил съм с дадената изолация и смея да твърдя,че има няколко любопитни момента:
- Рапид технология - бързо втвърдяване
- два начина при полагането/ по точно две консистенции/ - шприц,маламашки,валяци и т.н.
- Изготвяне при холкер
- При наличие на пукнатини - армировка
И общо взето нито един приличен детайл който да подсказва на бай Мангал /щото едва ли ти го правиш/ как аджеба да го пипне всичкото това дето се намира в баката.....
Основата да е чиста,суха и т.н.Абе приятел я кажи как ги консултираш тия хора като никой никога не чака бетона да изсъхне съвсем ,па камо ли замазката?!?Поставянето на шприц /т.н. халтернативна изолация за какво мислиш служи - ?!Ще ми е интересен отговора ти?/
Детайла тук изключва паропропускливост, а ти залагаш основно на нея?!Циментова изолация оставена на слънце поне 20 дни- ами УВ лъчите какво ще я направят?!Лека и фина паяжина отговарям - и съм съвсем сигурен в резултата.....
Не искам да се заяждам ,но я ми обясни и детайла парофолио от вътрешната страна на фасадата - ти си го писал не аз...?!
Оставам на разположение - виждам че яко нещо се е заформило.....
И винаги ще ти отговоря - за мен е малко предизвикателство.....!?Дай да обясним на хората какво и как консултираш,а ако аз съм виновен или неправ - ще напусна форума....Съгласен?!*huh*

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
22-04-2012 - 11:34:53
avatar
Ще помоля и за детайла ти за обитаем плосък покрив/тераса/, че да поумуваме заедно....
Благодаря!

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
22-04-2012 - 16:10:07
avatar
[gogol.snimka.bg]
Искаше да видиш какво става след 3 години....?!
Аз зная какво съм правил и как - дай да го обсъдим за да видя къде съм сгрешил....!?
Поправих този покрив - вярвайте ми,а вносителя на изолацията се кълнеше в майка си че става за тази процедура ....
И той беше "консултирал", ама като видя дебелия - не се и показа.....
Излязох с чест от ситуацията,а трябваше да публикувам това,да го осъдя и да го скъсам от бой.....
.....ей така - за спорта.....
Щото консултираше.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход