Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидро и топлоизолация на плосък покрив

Публикувано от petkol 
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
27-02-2012 - 08:42:57
avatar
Е нали за това говорим....Един покрив ,добре направен е необслужваем за период поне от 15 години - след това - пак се реновира.Едва ли някой очаква доживотни гаранции?!?Фло,да хванем бас,че с нашият морски въздух ще изкарам средата агресивна и ще си пия споко кафето само след 3 години?!?Не става въпрос как да не го правим този покрив,а да спазваме поне малко от малко детайлите ,за да бъде безпроблемна работата ни нататък.....

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
01-03-2012 - 22:33:57
obadi se i popitai sam0892771420
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
01-03-2012 - 22:36:36
obadise i popitai sam 0892771420 rado se kazva momceto
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
16-03-2012 - 14:20:47
Адиникс - ЕООД
Гр София ж.к Младост 1. бл.72 вх. 6 ет. 1 ап. 133
02/4894462 GSM: 0888759133
Примерна ОФЕРТА
За труд и материали



Клиентът избира коя точка А. или Б.


А. 1.Хидроизолация с горелка на един пласт с материал на Salambo -4.5 кг./m2 политекс с минерална сива посипка.
2.Залепване на хидроизолация с горелка
За горепосочените видове работи цената е: 10.00 лева. м2
Обща цена по т. А - за 100 м2 възлиза на 1000 лева.


Б.1.Хидроизолация с газопламъчна горелка на един пласт с италиански материал Pluvitec- Tec100 4.5 м2 с характеристики - SBS полиестерна мембрана и - 150 с минерална (сива) посипка, за отблъскване на слънчеви лъчи.
2.Залепване на хидроизолация с газопламъчна горелка
За горепосочените видове работи цената е: 12.50 лева. м2
Обща цена по т. Б - за 100м2 възлиза на 1250 лева.

www.pokrivi-adiniks.com
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
17-03-2012 - 20:50:59
Да ме прощава колегата, че задавам въпрос не по неговата тема, но тъй като въпросът ми е свързан с Топло- Хидро изолация рекох да се закача тук за да не създавам нарочна такава.'

Аз и преди бях питал ама не си спомням някой да ми отговори. Имам голяма тераса ( 20 кв.м.) на втория етаж, която почти цялата е покрита от стреха. В една малка част под нея се намира входното антре. Същата служи и като навес над входната врата. Желанието ми беше пода на същата да е дървена скара, нещо като дюшеме от импрегнирани груби дъски. Вторият вариант е теракот. Сега въпросът ми е каква хидроизолация да поставя? Но също и за топлоизолацията над вътрешното антре? Каква е най-добрата технология за моя случай и как изглежда?

Ще бъда благодарен за всички съвети.

*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
30-03-2012 - 10:52:57
Някой ползвал ли е продуктите на SIKA за хидроизолация и по специално SikaTop Seal 107 Elastic ?
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
30-03-2012 - 13:53:04
avatar
Бих заложил на обмазен битум - Вебер,Атлантис или някой подобен - независимо,че няма да е съвсем на открито ще ви служи вярно години подред....

Чест и почитание
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
19-04-2012 - 22:35:07
През годините съм консултирал направата на няколко обитаеми покрив тераси над 100кв/м някои до 300-400кв/м, тези които са направени по техническите изисквания ( на АРДЕКС) и до ден днешен нямат проблеми вече над 7г, други които си караха по старите познати методи или на разни алтернативни битуми след 1-2 години прокапаха.
Детайла беше следния и сега го препоръчвам.
1.В/у плочата се поставя битумна изолация или друг вид мембрана, пароизолация и т.н, това е вид застраховка за краен случай но не е основното в детайла.
2. Топлоизолация XPS колкото по "дебел" толкова по добре.
3. Армирана замазка с наклон към сифон, барбакан или олук за оттичане, за предпочитане е оттичането да става през сифон, препоръчвал съм винаги HL [www.hl-bg.bg] това са сифони с двойно оттичане тялото се замонолитва към замазката, надстройката се наглася спрямо височината на плочките. поради големината на терасата трябва да се направят температурни фугипрез 3м или да се получат квадрати около 9 кв/м, лятно време температурата на терасата особено ако е с тъмни плочи може да достигне над 80градуса разширенията на замазката ще е около 7-8мм на 10м дължина. Замазката трябва да съхне поне месец, правилото е по 1см на седмица, т.е 5см замазка съхнене 5 седмици.
4. Съществената част , върху сухата обезпрашена замазка полагаме хидроизолацията АРДЕКС 8+9, на два слоя първия по рядък , след изъхване около 30-40 мин при 20 градуса се полага втори слой. Около ъглите , температурните фуги и за захващане на изолацията към тялото на сифона се използва специална лента отново на АРДЕКС. Ако има пукнатини върху замазката е добре да се сложи армировъчна стълкофазерна мрежа, каквато се полага при топлоизолациите.
5. Лепене на гранитогресни плочи може да започне 2-3 часа след полагане на хидроизолацията, желателно е лепилото да е флекс отново АРДЕКС X7G торбата лепило е около 40-50лв, но може да му се добваи 12кг кварцов пясък, лепилото е най-обикновенното на АРДЕКС, но спрямо другите лепила на пазара е от най-висок клас. При тънкослоен метод на лепене с гребен 6-8мм спокойно може да се налепят 8кв/м с една торба лепило, на други производители са ми отивали по 3-4 торби по 15-20 лв равносметката е ясна. Това е етапа при който се регулира надстройката на сифона.
6. Възможно най-светлия гранитогрес, както споменах тъмните плочи се загряват прекалено много от лятното слънце, това не е добре.
7. Фугиране ARDEX DD много финна кремообразна фугираща смес, винаги съм казвал да се слага сива фуга, носи на мръсотия и запрашаване, клиентите винаги са слагали фуга с цвета на плочките и резултата след 2-3 месеца е потъмняла посивяла фуга - стоигрозно. Температурните фуги които са продължени и към плочките, както и ъглите не се фугират, а се запълват със силикон.

Има и друг още по-надежден вариант . При него в/у хидроизолираната замазка се поставя спецялна водоотвеждаща постелка, върху която могат да бъдат налепени или положени плочите. [www.ardex.bg]

Равносметката е след направена топлоизолация и замазка: Хидроизолация 8+9 около 18лв/м.кв ; лепило около 7,5лв на м/кв; фуга - 5кг за 20кв/м при 2мм фуга около 25лв, Сифон да речеме 120лв за брой (има ги в Нитера, Юнг, Юроком 200, Мултиком) само за тези неща плюс силокон ще дойде към 30лв метъра, но качеството е на най-високо ниво. При тези детайли нямаме втора замазка която само да тежи на конструкцията на покрива.
Държа да уточня , след толкова писане и хвалби на АРДЕКС, ХЛ и Гутиар, че не съм техен служител.
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 13:09:43
Каква точно пароизолация трябва да се сложи между битумната хидроизолация и топлоизолацията и как би трябвало да се отвежда парата от там?
Re: Хидро и топлоизолация на плосък покрив
20-04-2012 - 14:47:24
Как точно изглежда като проект това?Парата се отвежда с вентилационни тръби-отдушници за покрив.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход