Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!

Публикувано от камелия 
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
08-09-2011 - 21:46:38
Незнам как да се справиш с вече поразеното , но истината при дограмата е следната.

За оцветяване на дограмата се използват импрегнанти , добавка към цвета са другите екстри - защита от гадини и т.н.Проблема е , че импрегнанта се разгражда от UV лъчите на слънцето.Затова се използва не яхтен лак , а такъв за външно полагане с вградени филтри за UV лъчи.За съжаление тези заложени филтри не са вечни , при различните фирми траят между 3 и 6 години.Затова е необходимо , подмяна на повърхностното лаково покритие през 3-5 години.

ПС. Яхтения лак не е грешка , но той се различава от полеоретанивия само по съставката предпазваща от солената вода.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
09-09-2011 - 21:16:47
avatar
Quote
bibise
Незнам как да се справиш с вече поразеното , но истината при дограмата е следната.

За оцветяване на дограмата се използват импрегнанти , добавка към цвета са другите екстри - защита от гадини и т.н.Проблема е , че импрегнанта се разгражда от UV лъчите на слънцето.Затова се използва не яхтен лак , а такъв за външно полагане с вградени филтри за UV лъчи.За съжаление тези заложени филтри не са вечни , при различните фирми траят между 3 и 6 години.Затова е необходимо , подмяна на повърхностното лаково покритие през 3-5 години.

ПС. Яхтеният лак не е грешка , но той се различава от полиуретановия само по съставката предпазваща от солената вода.

Ох, всичко това ми е ясно, но на този етап, не ми върши работа.
Така са оплескали нещата зад гърба ми, че не знам какво да правя.
Затова търся от вас някаква решение- не съм милионерка, че да сменям всички дограми и врати на къщата.
Така и така е заплескано, ако някой се сеща за нещо, което би могло да помогне- да казва.
Дали ще са 3-6 години, за мен са равни на век, пред това сега, което се скапва за 3 месеца.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
11-09-2011 - 07:29:57
Никой не може да ти даде 100% гаранция, че предложеното от него решение е правилното, затова избери едно и го приложи на малък участък. Ако резултата те удовлетворява, продължаваш и с останалото.

Да припомня моето предложение.

Лазурен лак, аз се спрях на палисандър.
Полиуретанов лак.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
11-09-2011 - 11:03:45
avatar
Quote
Dimitar.
Никой не може да ти даде 100% гаранция, че предложеното от него решение е правилното, затова избери едно и го приложи на малък участък. Ако резултата те удовлетворява, продължаваш и с останалото.

Да припомня моето предложение.

Лазурен лак, аз се спрях на палисандър.
Полиуретанов лак.

Благодаря!smiling smiley
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
11-09-2011 - 13:13:50
В този случай наистина е най-добре да пробваш на малък участък, както казва Dimitar. Тук можеш да погледнеш различни Лазурни лакове. Успех от мен smiling smileysmiling smileysmiling smiley

[markita.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход